Inauguracja sezonu i… dwumeczu

Dodano przez Shellu | 31 lipca 2015 11:04
Licznik odwiedzin: 1377

Już jutro GKS Katowice zmierzy się w pierwszej kolejce z Wigrami Suwałki. Po efektownej wygranej z Rozwojem Katowice kibice GieKSy mają nadzieję na rozpoczęcie z przytupem również sezonu ligowego. Wigry jednak tanio skóry sprzedać nie zamierzają. Pamiętajmy też o statystyce z zeszłego sezony z tymże rywalem – 0 punktów, 0 goli…

GieKSa w niedzielę pokonała rywala z Brynowa w sposób pewny i przekonujący. Od początku do końca mecz był pod kontrolą drużyny Piotra Piekarczyka, a atutem była też szybko zdobyta bramka. Dobrze zaprezentowali się debiutanci, zwłaszcza Filip Burkhardt. Świetnie zawody zaliczył też Rafał Pietrzak, asystent przy golu, a Krzysztof Wołkowicz zaliczył prawdziwe wejście smoka. To wszystko spowodowało, że mieliśmy najlepszą inaugurację sezonu od lat, bo nawet zeszłoroczne zwycięstwo z Widzewem było po prostu wymęczone…

Również i Wigry mają za sobą udaną inaugurację. W Wałbrzychu w Pucharze Polski pokonali tamtejszego Górnika – podobnie jak GKS – 2:0. Gole strzelili Gruzin David Makaradze i Mateusz Żebrowski. Jeśli chodzi o sparingi to po porażkach z Pogonią Siedlce i Zniczem Pruszków przyszła seria trzech zwycięstwo do zera: z Górnikiem Łęczna (1:0), Stumbrasem Kowno (1:0) i Olimpią Zambrów (5:0).

Jeśli chodzi o wzmocnienia zespołu naszego rywala, to był one raczej symboliczne, a najbardziej kojarzonym zawodnikiem jest Piotr Ruszkul, który przyszedł z Wisły Płock. W zespole trenera Zbigniewa Kaczmarka najbardziej musimy obawiać się Kamila Adamka, który strzelił nam gole w poprzednim sezonie zarówno na Bukowej, jak i w Suwałkach.

Oba mecze właśnie w poprzednim sezonie z rywalem z Suwałk były słabe, a ten na północnym wschodzie Polski w Wielką Sobotę – bardzo słaby. Pamiętamy natomiast wygraną dwa lata temu w Pucharze Polski właśnie w Suwałkach.

I ten mecz ligowy będzie pewnego rodzaju preludium do tego, co nasz czeka 12 sierpnia. Wtedy to bowiem w rozgrywkach pucharowych – znów w Suwałkach – przyjdzie nam się zmierzyć z zespołem Wigier. Z ekipą tą rozegramy więc dwa mecze w ciągu 12 dni. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

GKS Katowice – Wigry Suwałki, sobota 1 sierpnia 2015, godz. 19.00

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Ziga — 31 lipca 2015 @ 13:44

    Proksa brac maka bo odszedl

 

Dodaj komentarz

*