Jurkowski: Strata dwóch punktów

Dodano przez Shellu | 29 września 2013 19:47
Licznik odwiedzin: 1063

Po meczu z Kolejarzem Stróże rozmawialiśmy z Adrianem Jurkowskim. Stoper zaliczył dziś mnóstwo kontaktów z piłką, był też bliski zdobycia gola.

Ten mecz był specyficzny ze względu na murawę, czy dało się tutaj dziś pograć w piłkę?

Przypomniały mi się czasy 3-4 ligi gdy jeździłem na takie stadiony. Murawa jest tutaj specyficzna, ale boisko było takie samo dla obu drużyn. Miałem swoją okazję na strzelenie bramki. Dla mnie ten mecz to strata dwóch punktów, a nie zysk jednego.

Zabrakło Ci precyzji przy tej sytuacji, którą miałeś?

Nie spodziewałem się, że ta piłka do mnie dotrze. Ale muszę uderzyć się w pierś, bo powinienem takie sytuacje przewidywać i wykorzystywać. To jest pierwsza liga, nie mogę marnować takiej sytuacji. Było dwa metry od pustej bramki. Z takich akcji musi paść bramka.

Założenia przedmeczowe były podobne do meczów z Arką, ROW i Dolcanem?

Staramy się grać piłką, wprowadzać w swoją grę piłkę krakowską. Tutaj było to troszkę utrudnione. Ciężko było się nam przebić w tym spotkaniu. Staraliśmy się znaleźć wolnego zawodnika albo wolną przestrzeń do podania. Graliśmy ostrożniej z tyłu by nie narazić się na kontrę. Być może taka gra spowodowała, że akcji ofensywnych mieliśmy niewiele.

Odczuliście to, że graliście w przewadze po czerwonej kartce?

Było nam łatwiej, to na pewno. Kolejarz cofnął się i nie atakował już tak mocno. Musieliśmy przycisnąć i szkoda, że nie udało się wygrać.

W kolejnych meczach może być również ciężko z zespołami, które będą nastawione na obronę, co trzeba poprawić by takie mecze wygrywać?

Mam nadzieję, że będzie łatwiej w następnych meczach. Od dzisiaj skupiamy się na meczu z Puszczą. Nie wybiegamy dalej. Chcemy zdobyć 3 punkty i po tym meczu będziemy myśleć co dalej.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*