Kadra zamknięta

Dodano przez Adi | 6 września 2017 15:38
Licznik odwiedzin: 1008

Tuż przed rozpoczęciem zmagań ligowych, TAURON KH GKS Katowice zakontraktował trzech zawodników. Pierwszy z nich, Arkadiusz Nowak, przebywał na testach w GieKSie od dłuższego czasu, natomiast pozostała dwójka, Andrej Themar i Jakub Grof, pokazała się z dobrej strony w ostatnim sparingu z Podhalem Nowy Targ.

Arkadiusz Nowak to 20-letni wychowanek UKH Dębicy, który ostatni sezon, a zarazem pierwszy w seniorskiej karierze, spędził w MH Automatyce Gdańsk. Występuje na pozycji obrońcy. Był reprezentantem Polski do lat 18. W zeszłym sezonie w 41 spotkaniach (39 w Gdańsku, 2 w SMS-ie) zdobył 2 bramki i zanotował 5 asyst, a w statystyce +/- uzyskał rezultat -7. Ma 185cm wzrostu.

Słowak Andrej Themar to najlepszy zawodnik zaplecza brytyjskiej ekstraligi w zeszłym sezonie. W barwach Hull Pirates zdobył aż 104 punkty w 56 meczach. Warto dodać, że inny z naszych zawodników, Tomasz Malasiński, był piątym najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu zasadniczego w tej lidze, a jak ważnym ogniwem naszej drużyny jest ,,Malaś” chyba nie trzeba nikomu mówić. Themar większośc swojej kariery spędził w słowackiej ekstralidze, w której rozegrał 360 spotkań, a zdobył w nich 122 punkty. Jest wychowankiem MHC Martin. Ma 29 lat i 176cm wzrostu. W sparingu z Podhalem Nowy Targ zdobył dwie bramki.

Z kolei Jakub Grof to doświadczony, 36-letni defensor. Występował w reprezentacji Czech U20. Najwięcej spotkań rozegrał na rodzimych lodowiskach: 187 na poziomie ekstraligowym i aż 465 na jego zapleczu. Występował również w Niemczech, Włoszech oraz w lidze EBEL w barwach Orli Znojmo. W sezonie 2008/2009 został Mistrzem Czech wraz z drużyną HC Karlovy Vary, której jest wychowankiem. Czterokrotnie zdobywał złoty medal w czeskiej drugiej lidze. Również wpisał się na listę strzelców w naszym ostatnim meczu przedsezonowym.

W drużynie pozostanie ostatecznie Oskar Krawczyk.

Kadra TAURON KH GKS Katowice na sezon 2017/2018:

Bramkarze: Kamil Kosowski, Mateusz Studziński, Kamil Berggruen

Obrońcy: Jakub Wanacki, Bogusław Rąpała, Mateusz Zieliński, Martin Cakajik, Lukas Martinka, Jakub Grof, Oskar Krawczyk, Arkadiusz Nowak

Napastnicy: Patryk Wronka, Tomasz Malasiński, Mikołaj Łopuski, Dominik Nahunko, Bartosz Fraszko, Radosław Sawicki, Marek Strzyżowski, Dawid Majoch, Dariusz Gruszka, Patryk Krężołek, Jesse Rohtla, Andrej Themar.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*