Karol Butryn przedłużył kontrakt z GKS-em Katowice!

Dodano przez Jack | 20 marca 2017 19:33
Licznik odwiedzin: 905

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał atakujący siatkarskiej GieKSy, Karol Butryn. Nowa umowa Butryna będzie obowiązywała przez kolejne dwa sezony!

 

Naszą dobrą grę w debiutanckim sezonie PlusLigi w sporej mierze zawdzięczamy Karolowi Butrynowi. To bez wątpienia największe odkrycie sezonu 2016/17 w lidze. Zdecydowanej większości sympatyków siatkówki w Polsce, do tej pory nazwisko to nie było kompletnie znane! 23-letni siatkarz niczym specjalnym się nie wyróżniał. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w wieku 15 lat w drużynie Cisów Nałęczów. Siatkówką na serio zainteresował się jednak dopiero w szkole średniej, gdzie trafił do Avii Świdnik. Młodemu adeptowi opanowywanie sztuki siatkarskiej szło bardzo dobrze. Był wyróżniającym się zawodnikiem na swojej pozycji. Szansa na dalszy rozwój pojawiła się wraz z powstaniem Młodej Ligi. Od roku 2011 reprezentował barwy klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Młodej Ligi. Sezon 2013/14 w tych rozgrywkach Karol może zaliczyć do niezwykle udanych. Zdobywając 476 punktów w 26 meczach Karol Butryn został najlepszym atakującym i punktującym Młodej Ligi. Na kolejny sezon 2014/15 został wypożyczony do pierwszoligowego KPS-u Siedlce, z którym to zespołem zajął w lidze dziewiąte miejsce.

 

Najnowsza historia Karola związana jest już z naszym klubem, kiedy to od sezonu 2015/16 został zawodnikiem GKS-u Katowice. Wszystkim naszym kibicom zapadły w pamięć mecze finałowe w rozgrywkach pierwszoligowych z SMS-em Spała, w których to tak naprawdę Karol otrzymał szansę gry i pokazanie swoich nieprzeciętnych możliwości. Wtedy to młody, niedoświadczony atakujący musiał zastąpić etatowego zawodnika Jana Króla, wystawianego przez ówczesnego pierwszego trenera Grzegorza Słabego. Karol ewidentnie wykorzystał swoją szansę, siatkarze ze Spały, nie mieli kompletnie pomysłu na zatrzymanie Butryna w tych meczach i tak oto Karol Butryn stał się jednym z ojców zwycięstwa GKS-u Katowice w rozgrywkach pierwszoligowych.

Przed obecnym sezonem również nie było do końca wiadomo, czy będzie pierwszym atakującym w zespole GieKSy, ale debiut w PlusLidze może zaliczyć do bardzo udanych. Aż 4 razy był wybierany na najlepszego siatkarza meczu w PlusLidze, w 28 meczach zdobył dla GKS-u 427 punktów, w tym 348 atakiem, 47 blokiem punktowym oraz 32 asami serwisowymi. Wszystkim szczególnie zapadł w pamięci występ w Szczecinie, gdzie w meczu przeciwko Espadonowi, Karol Butryn zdobył aż 36 punktów! Bardzo dobra gra w lidze oraz nieprzeciętny talent został dostrzeżony również przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgiego, który powołał naszego siatkarza do szerokiej kadry reprezentacyjnej. Tym bardziej cieszymy się, że Karol dalsze karty swej kariery siatkarskiej będzie zapisywał w barwach GieKSy!

 

Powodzenia Karol i sukcesów w naszym klubie!

 

 

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Krzysztof — 23 marca 2017 @ 10:04

    No i pieknie !
    Z przyjnoscia patrzy sie jak reka mu nie zwalnia przy ataku xD.
    Albo jak komentator w meczu Czarni-GKS
    powiedzial: ” on nie ma ukladu nerwowego „

 

Dodaj komentarz

*