[KONFERENCJA] Co nowego w GieKSiarskich sekcjach?

Dodano przez kosa | 9 stycznia 2019 19:23
Licznik odwiedzin: 580

9 stycznia o godzinie 13:00 w restauracji „Stare i Nowe” odbyło się spotkanie medialne z wielosekcyjną GieKSą. Na spotkaniu pojawili się wysłannicy sekcji piłkarskiej mężczyzn i kobiet, hokejowej i siatkarskiej.

Obecny był oczywiście prezes Marcin Janicki wraz z dyrektorem oddziału NORD Partner Wojciechem Andrzejewskim. Sekcję piłkarską reprezentował dyrektor sportowy Tadeusz Bartnik, piłki kobiet manager Mariusz Polak, siatkówki trener Piotr Gruszka, a najliczniejszą grupę stworzyli hokeiści, w składzie: dyrektor Roch Bogłowski, trener Tom Coolen, a także kapitan, powracający po kontuzji, Tomasz Malasiński.

Po początkowych życzeniach noworocznych, prezes Janicki poinformował przybyłych o podpisaniu przez sekcję piłkarską mężczyzn kontraktu z nowym sponsorem. Sponsorem strategicznym naszych piłkarzy został NORD Partner. Umowa została podpisana do końca czerwca 2020 roku. NORD Partner współpracuje już z klubem od 5 lat, lecz dopiero teraz doszło do rozmów, które rozszerzyły współpracę do sponsoringu strategicznego. Po tej informacji kilka słów powiedział Andrzejewski, który obiecał pomoc na każdym szczeblu sekcji piłki nożnej mężczyzn: od juniorów zaczynając, a na nowym stadionie kończąc.

Następnie głos należał do Piotra Gruszki, który opowiedział o celach siatkarzy. Trener chce, by w końcu z piękną i efektowną grą przyszły również efektowne zwycięstwa. Gruszka wraz z ekipą celują w pierwszą szóstkę mistrzostw Polski. 

Potem usłyszeliśmy o sprawach hokejowych. Jedną z najważniejszych spraw początku roku w GieKSie, są zmiany w zarządzie hokejowym, ponieważ od 1 stycznia rozpoczęto proces wdrożenia hokeistów do wielosekcyjnej GieKSy i pierwszą decyzją w nowym roku było odwołanie zarządu „starej” spółki. Prezesem hokeistów, a raczej prezesem wielosekcyjnej GieKSy, został Marcin Janicki. Później dyskusja przeniosła się do tematu finałów Pucharu Kontynentalnego. Sztab i zawodnicy wypowiadali się w bardzo bojowych tonach. Chcą się sprawdzić i wygrać turniej jako pierwsza drużyna z Polski. Jednym z najważniejszych wzmocnień jest niewątpliwie powrót na lód kapitana Tomasza Malasińskiego. Niestety w Pucharze Kontynentalnym nie zobaczymy Grzegorza Pasiuta, któremu odnowiła się kontuzja i będzie musiał pauzować do końca rundy zasadniczej. Poruszony został też temat wzmocnień i tu prezes Janicki zapewnił wszystkich, że są już przygotowane wzmocnienia drużyny na fazę play-off. 

Tadeusz Bartnik, który na wstępie pogratulował ogromnych sukcesów sekcji hokejowej, pochwalił także siatkarzy. Poinformował, że drużyna piłkarska jest u progu przygotowań. 14 stycznia rozpoczynają miesięczne przygotowania do rundy wiosennej na własnych obiektach. Dopinane są ostatnie szczegóły wyjazdu na obóz do Turcji. Dogadywane są też sparingpartnerzy w Turcji. Przygotowania piłkarska GieKSa rozpocznie z kilkoma młodymi zawodnikami. Z wypożyczenia z bytomskiej Polonii powraca Sławomir Musiolik, promocję z Akademii Młodej GieKSy otrzymali Tomasz Skiba i Marek Todorski. Dokonano także nabycia systemu Catapult, który weryfikuje stan przygotowania motorycznego. Jest to duża inwestycja, na którą nie każdy klub może sobie pozwolić – zachwalał Bartnik. Usłyszeliśmy także, że drużyna poszukuje wzmocnień, a konkretnie na pozycjach: stopera, defensywnego pomocnika oraz napastnika. Pożegnaliśmy się także z dwoma zawodnikami, którym skończył się okres wypożyczenia do klubu z Katowic. Są to Wojciech Słomka i Simon Kupec. Kontraktu nie przedłużono także Sebastianowi Nowakowi i podziękowano mu za grę w Katowicach. 

Warto dodać, że w sekcji kobiecej, zawodniczki wracają 10 stycznia do treningów, by 23 lutego rozpocząć zmagania w rundzie wiosennej.

Tabor

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*