[KONFERENCJA] Głos trenerski po meczu z Miedzią

Dodano przez Błażej | 25 listopada 2017 19:42
Licznik odwiedzin: 2881

Po spotkaniu z Miedzią głos zabrali trenerzy obu zespołów. Poczytajcie co mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu ekip. 

Nowak: Źle weszliśmy w to spotkanie bo sytuacja z czerwoną kartką to nasz błąd. Straciliśmy tam piłkę i taka jest prawda. W pierwszej połowie wytrzymaliśmy z 0:0, ale GKS miał w tej połowie bardzo dobre okazje. W drugiej mądrze realizowaliśmy swój plan i długo nam się to udawało. Szkoda tej bramki bo to stały fragment. Poszliśmy potem do przodu i gra wyglądała lepiej. Mieliśmy swoje okazje a końcówka to już typowa gra va bank. GKS miał swoje kontry, ale my żałujemy sytuacji jakie mieliśmy. Kończymy rundę porażką, ale czeka nas teraz przerwa i po niej walka o najwyższe cele. Ten zespół jest gotowy na taką walkę. Gratuluje trenerowi Mandryszowi wygranej. 

Mandrysz: Na pewno nasze nastroje są dużo lepsze niż na początku rundy. Teraz kończymy wygraną z najlepszym zespołem w tych rozgrywkach. W dwumeczu jesteśmy lepsi i po tej wygranej będzie nieco spokoju w zimie. Muszę pochwalić zespół za 75 minut gry. Potem cofnęliśmy się i pilnowaliśmy wyniku, ale Miedź sprawiła nam sporo kłopotów. Było nerwowo w końcówce, ale za całokształt muszę pochwalić zespół. Myślę, że wygrała drużyna lepsza. Szkoda akcji z końcówki, ale pamiętam również o tym, że Nowak nam wybronił w końcówce dobre okazje Miedzi. 

Pytania do trenera Mandrysza:

Cała runda nie była spokojna – wiadomo wyniki, gra, kibice. Zapowiada się, że zimowa przerwa również może być nerwowa ze względu na planowane zmiany. Są rozmowy między prezesem i dyrektorem sportowym. Czy Pan już wie w którym kierunku mają iść te zmiany?

 Myślę, że to kwestia czasu i rozmów. Ruchy personalne determinuje wynik, my dziś kończymy rundę i na pewno w najbliższych dniach będziemy analizować kadrę i ewentualne możliwości uzupełnienia kadry. Jestem przeciwnikiem rewolucji, w lecie to miało miejsce. Jestem zwolennikiem drobnych retuszy bo czas działa na korzyść zespołu. Nieprzypadkowo przez pierwsze 10 spotkań zdobyliśmy 9 punktów a w kolejnych 19. Progres jest więc duży i byłbym ostrożny by teraz mówić kogo chcemy a kogo nie chcemy w zespole. Mamy swoje przymiarki, ale życie pokaże co z tego wyjdzie.

Ruchy determinuje wynik. Pan jest zadowolony z wyniku punktowego w tej rundzie? 

Nie, on mnie nie satysfakcjonuje. Uważam, że mimo wielu przeciwności losu powinniśmy mieć więcej punktów. 

Pytanie o Słomkę i Kulińskiego. Gdzie oni byli wcześniej można zapytać? 

Rzeczywiście obaj dobrze zagrali. Kuliński dostał szansę na początku sezonu, ale przeskok między czwartą ligą a pierwszą jest olbrzymi. Daleki jestem od tego by powiedzieć, że przez niego przegrywaliśmy bo wszyscy przegrywają jako zespół. On nie był gotowy, ale został nagrodzony za cierpliwość. Na treningach to właśnie on najbardziej się wyróżniał. Myślę, że dla tego młodego zawodnika zima może być kluczowa. 

Słomka? Wojtek trafił do nas jako skrzydłowy i grał tylko w jednym spotkaniu w Pucharze Polski. Potem przegrywał rywalizację, ale przegrywał ją z innymi młodzieżowcami. W obliczu problemów jakie mamy, znając jego atuty od połowy rundy przygotowywałem go do gry na lewej obronie. Był dziś wyróżniający się na boisku i pomógł nam w wygranej. Myślę, że to dla niego dobry prognostyk przed przerwą i rundą wiosenną. 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*