Konferencja pomeczowa

Dodano przez Shellu | 4 czerwca 2017 16:41
Licznik odwiedzin: 2504

Po meczu GKS Katowice – Bytovia Bytów odbyła się konferencja prasowa, podczas której wypowiedzieli się trenerzy obu zespołów. Trener Bytovii odleciał na planetę Jerzego Brzęczka.

Adrian Stawski (trener Bytovii Bytów):
Chciałbym podziękować moim piłkarzom za pracę, jaką wykonali na boisku. GKS Katowice – trzeba sobie to jasno powiedzieć – jest najlepszym zespołem w tej lidze. Jeśli chodzi o granie w piłkę ma piłkarzy na takim poziomie. Ten zespół powinien grać w ekstraklasie. Początek był dla nas dobry, dość szybko strzeliliśmy bramkę i mieliśmy kolejne okazje. Po przerwie wyszliśmy z takim założeniem, jak z Chrobrym, ale jednak Katowice to bardzo dobry zespół i już w końcówce pierwszej połowy mieliśmy problemy zwłaszcza na bokach. Teraz czekają nas baraże. Udało nam się je wywalczyć. Wiadomo jak na początku – gdy przejmowałem zespół – było nam ciężko. Czekamy na Radomiaka.

Pytania redakcji GieKSa.pl do trenera Bytovii:

Wiadomo, że wy trenerzy i piłkarze jesteście zawsze kurtuazyjni wobec przeciwników, ale skoro GKS jest taki najlepszy w tej lidze, to dlaczego nie awansował do ekstraklasy, a zajął siódme miejsce?

Ciężko powiedzieć. Ja nie mówię tego z kurtuazji, jestem człowiekiem szczerym i jeśli zespół rywali jest lepszy, to to mówię. Nie wiem, co się stało wewnątrz zespołu. Oczywiście oglądałem mecz z Kluczborkiem, ale wielu trenerów, z którymi rozmawiam mówi, że GKS jest jednym z najlepszych zespołów w tej lidze.

Wspomniał pan o meczu barażowym, ale jest ewentualność, że tego meczu barażowego nie będzie. Chodzi o kwestie licencyjne. Czy z tej perspektywy jest to jakiś problem?

My na to nie patrzymy. Cały tydzień uczulałem chłopaków, że musimy liczyć tylko na siebie i nie patrzeć na to, czy ktoś nie dostanie licencji. Mamy w głowach to, że mamy za tydzień baraż. Co będzie, to niezależne od nas.

Janusz Jojko (trener GKS Katowice):
Mogę powiedzieć tyle, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza, nie było zrealizowane to, co sobie powiedzieliśmy w szatni. W drugiej połowie graliśmy zdecydowanie lepiej, wyrównaliśmy, strzeliliśmy bramkę. Ładna bramka młodego Mandrysza. Stworzyliśmy jeszcze kilka sytuacji, mogliśmy je wykorzystać, nie wykorzystaliśmy. Mecz się skończył wynikiem 1:1. Chciałbym podziękować kibicom za cały sezon, że kibicowali nam. Od jutra zawodnicy mają wolne – do 20 czerwca.

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. jarek — 4 czerwca 2017 @ 22:33

  Dobrze ,ze Jojko nie gadał takich farmazonów jak po Grudziądzu .
  Myśle ,ze głupio mu było za postawe piłkarzy w rundzie wiosennej (co było widać po jego minie).Podziękował kibicom i to było ok , bo Oni zaperdalali po wioskach , zeby wspierać Giekse, a u Siebie też mocno dopingowali.

 2. Miro — 4 czerwca 2017 @ 20:43

  gieksa jest w sercu i to się nie zmieni. Powiem jednak tak na chłodno, że na przyszły sezon się nie nastawiam. Spokojne granie mecz za meczem tak by po prostu być w tej lidze. Na więcej już nie liczę. Myślę, że Janusz powinien zostać na stanowisku trenera, ogrywać młodych, wspomóc kilkoma doświadczonymi i pykać sobie bez napinki – przynajmniej tego rozczarowania nie będzie.

 3. 19Scorpion64 — 4 czerwca 2017 @ 17:58

  im sie nawet przerwa nie nalezy do kopalni na 2 zmiany zapierdalac za 3000zl a nie za 10000-20000 z taka gra!!

 4. Greg — 4 czerwca 2017 @ 17:50

  wyjebac teraz polowe tych parów nowy trener i jazda Cygan wysyp wkoncu kasy na nowych dobrych zawodników wstyd nawet nie podejść do kibiców

 

Dodaj komentarz

*