Krótka rozmowa z Rochem Bogłowskim

Dodano przez Adi | 5 lipca 2018 17:40
Licznik odwiedzin: 987

Wakacje rozpoczęły się kilka dni temu, ale nie dla naszych hokeistów. Długa cisza w sprawach hokejowych nieco martwiła kibiców, a więc korzystając z okazji, zapytaliśmy dyrektora sportowego Rocha Bogłowskiego o najbliższe plany.

Jak przebiegają przygotowania do sezonu? Czy wszystko idzie zgodnie z planem?
Przygotowania przebiegają według schematu, który sobie zaplanowaliśmy. Pozostały nieco ponad dwa tygodnie i hokeiści udadzą się na krótkie, bo 9-dniowe urlopy, po czym zaczniemy już bezpośrednie przygotowanie do zajęć na lodzie. Mam tutaj na myśli profilaktykę przeciwurazową oraz zajęcia z power-skatingu. Po tygodniu takiego wprowadzenia rozpoczniemy już normalne zajęcia na lodzie.

Ostatni raz rozmawialiśmy miesiąc temu, co zmieniło się w kadrze naszego zespołu? Jak wygląda kwestia transferów?
Podczas tego miesiąca udało się zakontraktować bramkarza Michała Kielera, reprezentującego w ostatnim sezonie Orlika Opole, który moim zdaniem, jeśli dalej będzie się tak rozwijał, ma szansę załapać się do reprezentacji Polski. W tym tygodniu zakontraktowaliśmy Grzegorza Pasiuta, etatowego reprezentanta Polski zdobywającego w ostatnich dwóch sezonach mistrzostwo Białorusi. Nie ukrywam, że jest to bardzo duże wzmocnienie naszego zespołu i liczę tutaj na doświadczenie Grzegorza oraz jego cechy przywódcze zarówno na lodzie, jak i w szatni. Nie muszę się chyba wypowiadać na temat umiejętności naszego nowego centra, gdyż jak mniemam, każdy sympatyk hokeja je dobrze zna. Jeśli chodzi o dalsze działania, to nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Czy wiadomo już kto będzie trenerem?
Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy, to nie chcemy dokonywać żadnych zmian. Piotr Sarnik zostanie asystentem oraz będzie prowadził reprezentację Polski do lat 20, natomiast Tom Coolen w dalszym ciągu będzie pierwszym szkoleniowcem. Do jego przylotu powinniśmy już mieć wszystkie pozwolenia niezbędne do podpisania kontraktu na najbliższy sezon.

I ostatnie pytanie, które nurtuje wszystkich kibiców GieKSy – co ze sponsorem?
W tej chwili nie mogę powiedzieć więcej, ale wszystko jest na dobrej drodze, rozmowy są w toku.

Dzięki za rozmowę.

Dla przypomnienia aktualna kadra zespołu wygląda następująco:
Bramkarze:
Michał Kieler, Kamil Berggruen
Obrońcy:
Dusan Devecka, Martin Cakajik, Jakub Wanacki, Damian Tomasik, Oskar Krawczyk, Tomasz Skokan
Napastnicy:
Patryk Wronka, Tomasz Malasiński, Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut, Maciej Urbanowicz, Mikołaj Łopuski, Marek Strzyżowski, Jesse Rohtla, Radosław Sawicki, Maciej Rybak, Michał Rybak, Patryk Krężołek, Patryk Jóźwik

Welur

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*