Krótka wiosna w przyszłym sezonie pierwszej ligi – znamy ramowy terminarz

Dodano przez kosa | 30 kwietnia 2018 13:53
Licznik odwiedzin: 1072

Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił dziś ramowy terminarz na sezon 2018/19 w I i II lidze oraz w Pucharze Polski. Z powodu mistrzostw świata do lat 20, które będą rozgrywane w naszym kraju, sezon zakończy się… 18 maja.

Na jesień zaplanowano aż 21 kolejek, co powoduje, że na wiosnę drużyny pojawią się na boisku jedynie 13 razy. Startujemy 21 lipca 2018 roku i grać będziemy aż do… 1 grudnia. Runda rewanżowa rozpocznie się tradycyjnie 2 marca. Kolejny raz nie przewidziano przerw reprezentacyjnych, ale już teraz wyznaczono obligatoryjne terminy przy ewentualnych przekładanych meczach. Na plus, że tylko jedna kolejka została wyznaczona na środę.

Zmianie ulegnie także terminarz Pucharu Polski. GieKSa do gry włączy się dopiero… 25 września lub nawet 4 października. Ćwierćfinały zostały przesunięte na wiosnę, a finał odbędzie się tradycyjnie 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do Ekstraklasy awansują bezpośrednie dwie najlepszy drużyny, a do II ligi spadną trzy najsłabsze zespoły. Nie będzie barażów. Pełny ramowy terminarz dostępny jest tutaj.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Irishman — 1 maja 2018 @ 09:19

    To jest dla nas bardzo zła wiadomość! Podobno cel jest taki, że mamy w przyszłym roku bić się o awans. Tymczasem jeżeli okaże się, że trener Paszulewicz to jednak nie „drugi Nawałka”, a jego taktykę można łatwo rozgryźć i sobie z nią poradzić, to nawet jeśli przy braku wyników odejdzie po zakończeniu kontraktu (za pół roku), to my stracimy kolejny sezon…..

 

Dodaj komentarz

*