Kto zakończy dobrą passę rywala? Media przed meczem Chrobry-GKS

Dodano przez Witek | 30 października 2015 11:30
Licznik odwiedzin: 1044

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów na temat dzisiejszego spotkania MZKS Chrobry Głogów – GKS Katowice:

 

 

sportowefakty.wp.pl – Kto zakończy dobrą passę rywala?

 

 

Piętnasta kolejka I ligi zainaugurowana zostanie meczem pomiędzy Chrobrym Głogów i GKS-em Katowice. Obie drużyny w ostatnich tygodniach prezentują wysoką formę. Kto zatem w piątek zakończy dobrą passę rywala?

[…] GKS w czterech meczach pod wodzą Jerzego Brzęczka zdobył 10 punktów, a łącznie w pięciu ostatnich pojedynkach katowiczanie nie zanotowali porażki. – Wykonaliśmy założenia trenera i cieszymy się ze zdobyczy punktowej. Widać, że idziemy w dobrą stronę, ale nie ma co pompować balonu – mówił Wojciech Trochim.

Również 10 punktów w czterech ostatnich meczach na swoim koncie zapisali głogowianie. Chrobry w tym czasie pokonał Wisłę Płock, Zawiszę Bydgoszcz i Wigry Suwałki, a także zremisował z Dolcanem Ząbki. Styl prezentowany przez gospodarzy piątkowej konfrontacji jest widowiskowy, a do tego Chrobry ma najlepszą defensywę w I lidze.

Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Obie drużyny są na fali i w piątek będą chciały dopisać do swojego dorobku kolejne punkty. – Zdominowaliśmy Dolcan i w Katowicach zostały trzy pewne punkty. Nie możemy jednak przesadzać z tymi pozytywami, bo w piątek czeka nas szybko kolejny mecz z Chrobrym. Chcemy wrócić również z punktami z Głogowa – przyznał Trochim.

 

 

 

ekstraklasa.net – Kto przerwie dobrą passę?

 

 

[…] Głogowianie do piątkowego spotkania przystąpią podbudowani trzema wygranymi z rzędu, które pozwoliły im wyjść z kryzysu. W Chrobrym liczą na powtórkę z ostatniego domowego meczu, gdy pomarańczowo – czarni rozbili 3:1 bydgoskiego Zawiszę. Zauważalny wpływ na wyśmienitą postawę głogowian w ostatnich meczach ma przede wszystkim motoryka, która znowu pozwala podopiecznym Ireneusza Mamrota grać szybciej i wyższym pressingiem.

[…] Katowiczanie, z kolei, po bardzo słabym początku sezonu, nabrali wiatru w żagle i powoli przesuwają się ku górze tabeli. W ostatnich pięciu meczach zdobyli aż jedenaście punktów, a poza tym bardzo dobrze radzili sobie również w pojedynkach wyjazdowych. Wygrali m. in. 2:0 w Chojnicach i 3:0 w Bytowie. – Do rywala podchodzimy z szacunkiem, ale nie mamy obaw przed GKS-em, bo w sporcie nie ma na nie miejsca. My w ostatnich meczach mamy podobny bilans, bo zdobyliśmy dziesięć punktów – mówi Ireneusz Mamrot.

[…] Patrząc na sposób gry obu zespołów, które nie przyzwyczaiły się murować własnej bramki, zapowiada się ciekawe widowisko. – Poza tym śląskie zespoły są bardzo charakterne, ale i nam nie można odmówić charakteru, więc na pewno kibiców czeka ciekawy, żywy mecz – kończy Mamrot.

 

 

 

katowickisport.pl – Uskrzydleni. Czy katowiczanie dziś znów skorzystają z siły swych boków?

 

 

[…] Na lewej stronie – przynajmniej przed dzisiejszym meczem – trener GKS-u tymczasem ma… ból głowy. Pozytywny, bo do współpracy Krzysztofa Wołkowicza z Adrianem Frańczakiem w zwycięskich meczach z Chojniczanką i Dolcanem trudno się przyczepić. A w odwodzie czeka przecież wcześniejszy „pewniak”, Rafał Pietrzak, który odcierpiał już pauzę za czerwoną kartkę! – Taki zawodnik, jak Rafał, daje wiele możliwości wielu rozwiązań taktycznych – tak szkoleniowiec z Bukowej odpowiedział na pytanie o kwestię powrotu „Pietrza” do jedenastki.

Sam zawodnik zaś… – Przyjemnie było oglądać z trybun zwycięstwo z Dolcanem. A że wychodzę z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia, jestem przygotowany na miejsce na ławce – zaznacza Rafał Pietrzak, który dziś – mimo dwumeczowej nieobecności – wciąż jest najlepszym „asystentem” w GKS-ie (6 podań otwierających drogę do bramki).

Czy więc katowiczanie mogą sobie pozwolić na jego nieobecność w jedenastce? – To oczywiście będzie decyzja trenera, ale jeżeli przyjdzie mi grać w rezerwach i czekać na szansę powrotu, to… po prostu będę robić swoje – zapowiada lewy obrońca z Bukowej.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*