Liczyliśmy na poprawę, było jeszcze gorzej

Dodano przez Adi | 22 marca 2018 20:18
Licznik odwiedzin: 1161

Po przegranej 5:0 w pierwszym meczu finałowym liczyliśmy, że w drugim spotkaniu pozostawimy po sobie lepsze wrażenie. Już w pierwszej minucie bliski pokonania Johna Murray’a był Martin Vozdecky, który minimalnie niecelnie przekierował wrzucony w stronę bramki krążek. W okolicy 9 minuty bardzo dobre sytuacje strzeleckie mieli Malasiński i Fraszko. Równo w 10 minucie spotkania sędziowie nałożyli dwie kary na zawodników GKS-u Tychy. Niestety kolejny raz fatalny błąd popełnił Dusan Devecka i Radosław Galant znalazł się sam przed Shanem Owenem, którego położył i pokonał strzałem pod poprzeczkę. Po kilku minutach na ławkę kar za niepotrzebny faul trafił Bogusław Rąpała, a Tyszanie podwyższyli swoje prowadzenie, tym razem w przewadze. Krążek przy krótkim słupku strzałem z klepy umieścił Gleb Klimenko. Tuż po wznowieniu gry ukarany został Marek Strzyżowski. Jeszcze podczas rozgrywania przewagi przez drużynę z Tychów rywala na bandę rzucił Rąpała. Tyszanie jednak dalej utrzymywali się przy krążku i nasz obrońca na ławkę kar trafił dopiero wtedy, gdy opuścił ją Strzyżowski. Po 43 sekundach do Rąpały dołączył Tomasz Malasiński. Przetrwaliśmy podwójne osłabienie, ale tuż po powrocie Rąpały gola zdobył Michael Cichy. Po dobrym początku spotkania przy grze w wyrównanych składach najpierw straciliśmy bramkę w podwójnej przewadze, a następnie dwie w osłabieniu i na koniec tercji przegrywaliśmy 3:0.

Drugie 20 minut rozpoczęliśmy od kolejnej kary. Za zagranie wysokim kijem na ławkę trafił Andrej Themar. W składach 4 na 3 (przed przerwą ukarani zostali Vozdecky i Kolarz) drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Gleb Klimenko. Po chwili Tyszanie zdobyli swoją pierwszą bramkę w 5 na 5. Po drugim golu Michaela Cichego nastąpiła zmiana bramkarza. Shane’a Owena zastąpił Kamil Kosowski. Trener Tom Coolen przy pięciobramkowym prowadzeniu Tyszan postanowił również dać szansę Patrykowi Krężołkowi i Tomaszowi Skokanowi, którzy spędzili niewiele czasu na lodzie w tych play-offach. W naszym boksie brakowało natomiast Radosława Sawickiego, który w pierwszej tercji doznał kontuzji kolana. W 35 minucie na ławkę kar trafił Witecki, lecz Katowiczanie mieli problem z założeniem zamka, a po niecałej minucie dwóch naszych zawodników zostało ukaranych – Grof i Fraszko. Nie minęła kolejna minuta, a mieliśmy wykluczenie po drugiej stronie. Faulował Bartosz Ciura. Minęło pięć tercji finału PHL, a my dalej nie zdołaliśmy pokonać Johna Murray’a.

Trzecia tercja miała spokojny przebieg. GieKSa szukała swojej pierwszej bramki, ale ciągle brakowało precyzji. Precyzji nie zabrakło natomiast w 50 minucie Patrykowi Kogutowi, który mając dużo miejsca w naszej tercji wystrzelił idealnie w okienko. Na minutę przed końcem meczu Kogut miał szansę na drugą bramkę, ale tym razem dobrze interweniował Kosowski. Można powiedzieć, że plus z takiej tercji jest taki, że zagraliśmy ją bez żadnej kary. Przed nami dwa dni przerwy na odpoczynek i odświeżenie umysłów. Nie pozwólmy Tyszanom świętować w naszej świątyni.

Zawodnik meczu: brak – jeśli wczoraj nie wybraliśmy zawodnika meczu, to tym bardziej nie można wybrać go dzisiaj.

GKS Tychy – TAURON KH GKS Katowice 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
1:0 Radosław Galant 3/5 10:58
2:0 Gleb Klimenko (Michael Cichy, Bartłomiej Pociecha) 5/4 13:35
3:0 Michael Cichy (Jarosław Rzeszutko, Bartłomiej Pociecha) 5/4 18:01
4:0 Gleb Kliemnko (Mateusz Bryk, Filip Komorski) 4/3 20:48
5:0 Michael Cichy (Alex Szechura, Joonas Huovinen) 21:52
6:0 Patryk Kogut (Jarosław Rzeszutko) 49:27

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Kogut – Kotlorz, Mentsiuk, Huovinen, Cichy, Szczechura – Kolarz, Jachym, Klimenko, Komorski, Jeziorski
TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Łopuski – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Vozdecky, Sawicki, Themar – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

5 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. MAJCK — 23 marca 2018 @ 19:06

  czy ktoś liczył na finał,,dla mnie już są mistrzami .Co do meczu w tychach mecz jeden jak i drugi żle się ułożył, ,a bramkarz tyskich miał swoje dni .

 2. artur — 23 marca 2018 @ 18:53

  teraz ich bronicie a przynoszą wstyd 11:0!!! Tak to jest jak się ma głód sukcesu i po półfinale świętuje się jakby się było już po finale. Takim hurra optymizmem nie zajdziemy daleko.

 3. stefano — 23 marca 2018 @ 08:52

  Finał to ogromny sukces tej ekipy.
  Dzbany pucowały się 5 lat do mistrza i wsadziły fortune aby go zdobyc.
  Walczyc w kolejnych meczach , aby w kolejnym roku po kilku korektach i wzmocnieniach być jeszcze mocniejszym.
  Kto ma być w niedziele i poniedziałek wie ze musimy podziekowac chłopakom, bo dali nam wiele radości w tym sezonie .

 4. Stefan — 23 marca 2018 @ 07:38

  Dokladnie. Zawodnicy tez musza pamietac, ze w tym sezonie swoje juz zrobili. Niech sie cieszą tym Finałem , a nie spinaja nie potrzebnie. Kto nam dal tyle radości co oni w ostatnich latach.

 5. Solski — 22 marca 2018 @ 21:19

  Początek wyglądał naprawdę obiecująco, ale po stracie bramki na 1:0 grając w przewadze 5/3 wszystko się posypało jak domek z kart. To wtedy właśnie ten mecz zawodnicy przegrali w głowach. Szkoda, ale pamiętać należy, że My nie musimy. Zaczynając sezon o finale nikt nawet nie myślał, a jest :).

 

Dodaj komentarz

*