Maciej Fijałek na kolejny sezon w GKS-ie

Dodano przez Jack | 7 czerwca 2017 23:01
Licznik odwiedzin: 989

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał rozgrywający siatkarskiej GieKSy, Maciej Fijałek. Nowa umowa Fijałka będzie obowiązywała przez następny rok!

 

Doświadczony 35-letni siatkarz urodzony w Wadowicach jest wychowankiem MKS-u Andrychów, z którego przeniósł się do Bielska, gdzie już w wieku 19 lat cieszył się z awansu do ekstraklasy (2002/03). W następnym roku zadebiutował wraz z BBTS-em w PLS-ie, zajmując wtedy 9 miejsce (na 10 klubów) i tym samym zaliczył spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Kolejne trzy sezony z drużyną z Bielska przyniosły Maćkowi w 1 lidze miejsca 6 i dwukrotnie 8.

Sezon 2007/08 Fijałek zagrał też na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, ale już w barwach MCKiS Energetyka Jaworzno, z którym zajął miejsce 9. Następny rok spędził w klubie MKS Orzeł Międzyrzecz osiągając 4 lokatę. Potem już w trakcie kampanii 2009/10 Maciej przeniósł się do Stali AZS PWSZ Nysa co dało na koniec 8 lokatę. To samo miejsce siatkarz zajął w kolejnym sezonie, by kampanię w roku 2012 wygrać wraz z klubem z Nysy. Fijałek sezon 2012/13 zagrał w UMKS Kęczaninie Kęty i ponownie zaliczył 8 miejsce na koniec rozgrywek.

 

Kolejny rok przyniósł Maćkowi debiut na parkietach PlusLigi, ponownie w barwach BBTS-u Bielsko-Biała, z którą to drużyną zajął ostatnie 12 miejsce. Indywidualnie zaliczył solidne statystyki, rozegrał 23 mecze (75 setów) w których zdobył 36 punktów, co jak na rozgrywającego nie jest złym wynikiem. Na sezon 2014/15 zdecydował się wrócić do 1 ligi do Wałbrzycha, gdzie wraz z drużyną TS Victoria PWSZ wygrał po raz drugi rozgrywki w tej klasie rozgrywkowej.

Hat trick na tym szczeblu ligowym osiągnął już w barwach naszego klubu, gdy będąc kapitanem zespołu w roku 2016 walnie przyczynił się do wygranej GieKSy w 1 lidze. W debiucie GKS-u w PlusLidze Fijałek był zmiennikiem nowego kapitana drużyny, Włocha Marco Falaschiego. W barwach trójkolorowych Maciej zagrał w 27 meczach (64 sety) zdobywając 14 punktów, w tym 10 blokiem i po 2 atakiem oraz zagrywką.

W nowym sezonie Maciej Fijałek będzie wspierał swoim doświadczeniem nowego rozgrywającego Marcina Komendę. I zapewne takie uzupełnienie na tej newralgicznej pozycji w siatkówce, będzie korzystne dla gry całego naszego zespołu.

 

Powodzenia Maciej i sukcesów w naszym klubie!

 

W chwili obecnej kadra GKS-u przedstawia się następująco:

rozgrywający: Marcin Komenda i Maciej Fijałek
atakujący: Karol Butryn
środkowi: Emanuel Kohut, Tomasz Kalembka, Bartłomiej Krulicki i Paweł Pietraszko
przyjmujący: Serhij Kapelus i Rafał Sobański
libero: Bartosz Mariański i Adrian Stańczak

Być może zostanie w zespole przyjmujący Kacper Stelmach, a klub poszukuje jeszcze przyjmującego oraz atakującego.

Odeszli: Gert Van Walle (szuka klubu), Michał Błoński (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Marco Falaschi (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*