Marcin Komenda w szerokim składzie reprezentacji Polski!

Dodano przez Jack | 26 kwietnia 2018 18:00
Licznik odwiedzin: 307

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn, Belg Vital Heynen w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS powołał kadrę na Siatkarską Ligę Narodów 2018. W składzie zgodnie z zapowiedzią znajdują się mistrzowie świata juniorów z ubiegłego roku. W szerokiej kadrze znalazł się również rozgrywający GKS-u Katowice, Marcin Komenda.

 

Liga Narodów od tego roku będzie zastępować rozgrywki pod nazwą „Ligi Światowej”. Spotkania reprezentacji siatkarzy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady w Katowicach w Spodku (19 maja) i Opolu (21 maja). Nowa formuła rozgrywek została podzielona na pięć weekendów z czterema turniejami każdy.

Pierwszy termin to dni 25-27 maja, gdy Polacy będą gospodarzami. 25 maja zagramy z Koreą w katowickim Spodku oraz z Rosją i z Kanadą w Krakowie.
Drugi termin to dni 1-3 czerwca, gdy Polska znów zagra u siebie, tym razem w Łodzi, a rywalami będą Francja, Chiny i Niemcy.
Trzeci tydzień to dni 8-10 czerwca, a Polacy zagrają w Osace, a przeciwnikami będą Japonia, Włochy i Bułgaria.
Czwarty tydzień to dni 15-17 czerwca, a Polacy zagrają w Hoffman Estates z USA, Serbią i Iranem.
Piąty termin to dni 22-24 czerwca, gdy Polacy zagrają w Melbourne z Australią, Argentyną i Brazylią.

 

Pierwsi kadrowicze spotkają się w Warszawie już 7 maja, by odbyć badania lekarskie oraz przejść procedury wizowe przed czekającymi ich zawodami w Stanach Zjednoczonych. Dwa dni później rozpoczną tygodniowe zgrupowanie w COS OPO Spała.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów w sezonie 2018:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Marcin Komenda (GKS Katowice), Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów), Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów)

Atakujący: Damian Schulz (Trefl Gdańsk), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi Ankara), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi Ankara), Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin)

Środkowi: Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Jan Nowakowski (ONICO Warszawa), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Norbert Huber (Cerrad Czarni Radom)

Przyjmujący: Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom), Mateusz Mika (Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów)

Libero: Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Michał Żurek (Indykpol AZS Olsztyn)

W przygotowaniach kadry uczestniczyć będą także: rozgrywający Łukasz Kozub (MKS Będzin) i libero Mateusz Masłowski (Asseco Resovia Rzeszów)

 

Sztab trenerski i medyczny:

Vital Heynen – I trener
Michał Mieszko Gogol – asystent trenera
Sebastian Pawlik – asystent trenera
Paweł Woicki – asystent trenera
Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego
Jan Sokal – lekarz prowadzący
Krzysztof Zając – lekarz
Wiesław Maroń – lekarz
Sebastian Żabierek – lekarz
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Mateusz Kowalik – fizjoterapeuta
Robert Kaźmierczak – statystyk
Andrzej Wołkowycki – kierownik zaopatrzenia
Mariusz Szyszko – dyrektor reprezentacji/rzecznik
Hubert Tomaszewski – menedżer

 

Gratulujemy Marcinowi powołania do reprezentacji Polski i życzymy oficjalnego debiutu w biało-czerwonych barwach.

Informujemy jednocześnie, że dwaj inni gracze naszego zespołu, Gonzalo Quiroga i Emanuel Kohut zostali powołani do swoich kadr narodowych, odpowiednio Argentyny i Słowacji.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*