Marcin Krupa z mikołajkowym prezentem? Media o GieKSie

Dodano przez Witek | 12 grudnia 2016 13:45
Licznik odwiedzin: 1889

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów, z ubiegłego tygodnia, na tematy związane z GieKSą:

 

 

 

katowickisport.pl – Wicelider z rezerwami, czyli cztery (niezłe) miesiące GieKSy

 

 

Jesienią kluczem do wysokiej lokaty ekipy z Bukowej była solidna postawa w destrukcji. W ofensywie – trochę niedosytu, ale też napastnicy – jak zgodnie twierdzą – uczyli się nowych dla siebie ról na boisku.

Jako obrońca, zawsze stawiam cel indywidualny na rundę: maksymalnie straconych 10 bramek – konia z rzędem temu z kibiców GieKSy, który tę deklarację Dawida Abramowicza, wygłoszoną u progu września, potraktowałby jako realny plan na rundę jesienną. A jednak! W 17 meczach pierwszej rundy rozgrywek katowiczanie stracili tylko dziewięć goli.

Co prawda dwa „wiosenne” mecze sprawiły, że dziś nie są już najszczelniejszą defensywą w lidze, ale… udało się ograniczyć koszmar GieKSy z minionych sezonów, czyli bramki tracone po stałych fragmentach gry.

[…]- W ostatnich kilkunastu miesiącach niesamowity progres zrobił Mateusz Kamiński – chwalił lidera linii defensywnej Jerzy Brzęczek, zazwyczaj niechętnie wystawiający publiczne cenzurki. Równolegle z postępami „Kamyka”, zadziwiające „wpadki” notował jednak Oliver Praznovsky; a i Damian Garbacik obok solidnych występów – potrafił zaskoczyć zachowaniem cokolwiek niedojrzałym.

[…] Na bokach defensywy lepiej wychodziło katowiczanom… atakowanie niż bronienie – zarówno Alan Czerwiński, jak i Mateusza Abramowicz dostawali wiele zadań ofensywnych, często przejmując rolę bocznych pomocników.

[…] Siła GieKSy jesienią tkwiła jednak przede wszystkim w II linii. Łukasz Zejdler i Bartłomiej Kalinkowski wskoczyli do jedenastki od 4. kolejki i… już się z niej wygryźć nie dali. To dzięki ich postawie wspomniani boczni obrońcy mogli sobie pozwolić na realizację zadań ofensywnych. I to na duecie defensywnych pomocników spoczywała największa odpowiedzialność za – tak skuteczną w wykonaniu katowiczan – presję na rywalu w środku pola.

[…] Skuteczność owego pressingu wspierali ci, którzy w momencie posiadania przez GKS piłki odpowiedzialni byli za kreowanie: Tomasz Foszmańczyk (jego ekstraklasowe doświadczenie było bezcenne, zarówno dla kreatywności, jak i „ekonomiczności” w ofensywie) oraz dwaj nominalni napastnicy.

[…] Rezerwy? Są – głównie na skrzydłach. Andreja Prokić nie powtórzył liczbowych osiągnięć ze Stali Mielec, potwierdzając tezę, że różnica między drugą a pierwszą ligą jest większa niż między ekstraklasą a jej zapleczem. Krzysztof Wołkowicz nijak nie nawiązuje do dyspozycji z czasów, gdy był jeszcze nastolatkiem, a Paweł Mandrysz potrzebuje większej stabilizacji formy. Maciej Bębenek i jego zmagania z kolanem to zupełnie inna historia.

 

 

Dziewięć sparingów GieKSy przed wznowieniem rozgrywek ligowych

 

[…] Zawodnicy GKS-u Katowice w piątek odbyli ostatni trening w tym roku. – Teraz przyszedł czas na zasłużone urlopy. Nasi piłkarze otrzymali także szczegółowe wytyczne z indywidualnymi programami przygotowawczymi, wedle których będą trenować. Pierwszy wspólny trening po przerwie odbędzie się 12 stycznia. Drużyna – podobnie jak przed rokiem – uda się zimą na dwa zgrupowania. Pierwsze odbędzie się w Kamieniu, a drugie – tym razem – zagranicą. W tureckim Side zespół będzie miał okazję trenować i rozgrywać sparingi na naturalnej nawierzchni – podkreśla Dariusz Motała, menedżer GKS-u.

Zimą GieKSa rozegra dziewięć meczów sparingowych. Trzy z nich odbędą się w Turcji. Nazwy rywali podamy po ostatecznym zakontraktowaniu spotkań.

 

 

sportslaski.pl – Złote Buki rozdane! Defensywa górą

 

 

Mówi się, że graczom ofensywnym łatwiej jest zdobywać indywidualne wyróżnienia. Złote Buki zaprzeczyły tej tezie – najlepszym piłkarzem roku został obrońca, a odkryciem bramkarz.

[…] Po kontuzji Sebastiana Nowaka między słupki stanął Mateusz Abramowicz, który w wielu spotkaniach uratował GieKSę od utraty goli i punktów. Nie dziwi więc fakt, że to on zdobył statuetkę dla „Odkrycia Roku” w dziewiątej edycji „Złotych Buków”, której gala odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Najważniejsza statuetka – dla „Piłkarza Roku” trafiła do prawego obrońcy GKS-u, Alana Czerwińskiego. Nagroda jest jak najbardziej uzasadniona bowiem zawodnik cały czas utrzymywał stałą, wysoką formę. Mimo że z jego pozycji bliżej jest do swojego bramkarza jak do goalkeepera rywali, to jednak często zapędzał się pod pole karne przeciwnika, co z pewnością zapamiętali fani GieKSy.
Prężnie działają inne sekcje GKS-u, więc do „Złotych Buków” dołączono kolejne kategorie – dla piłkarki i siatkarza roku. W tej pierwszej triumfowała Angelina Łąckiewicz-Oślizło, specjalistka od kluczowych podań w drużynie lidera grupy śląskiej II ligi. Jednym z architektów awansu do Plus Ligi był Tomasz Kalembka, który także w elicie należy do wyróżniających się środkowych, więc nie jest to zaskoczenie, że to on został wybrany na najlepszego siatkarza 2016 roku.

 

 

Infokatowice.pl – Marcin Krupa z mikołajkowym prezentem? Przekazał miliony na GKS Katowice

 

Prezydent Katowic Marcin Krupa, wydał zarządzenie odnośnie przekazania 2 mln złotych do spółki GKS Gieksa Katowice. Zrobił to dokładnie 6 grudnia. To oznacza, że miasto Katowice przejmie kolejnych 2 mln udziałów w spółce sportowej.

To efekt listopadowej sesji Rady Miasta, na której radni zgodzili się na zmiany w budżecie miasta. Wśród nich było umożliwienie prezydentowi Katowic wsparcie GKS-u Katowice.

[…] Pieniądze mają zostać wydane na bieżącą działalność spółki, a ta kosztuje. Miasto zdecydowało się aby GKS był klubem wielosekcyjnym, a to pociąga za sobą nakłady finansowe.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*