Marek Szczerbowski: Ta inicjatywa nie jest dla mnie zaskoczeniem

Dodano przez GoT | 26 lutego 2013 19:00
Licznik odwiedzin: 1868
Marek Szczerbowski zasiada w radzie miasta Katowice nieprzerwanie od 2002 roku, ubiegał się również o fotel Prezydenta Miasta. Od 2006 roku jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski”. W latach szkolnych był piłkarzem GKS-u Katowice, często można go również spotkać podczas meczów ligowych na Bukowej.

„Inicjatywa nazwania ulicy imieniem Górniczego Klubu Sportowego nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ przeczytałem o niej w mediach oraz spotkałem się z przedstawicielem Stowarzyszenia Kibiców. Z zainteresowaniem przeczytałem argumentację dotyczącą tej koncepcji projektu. Wiem, że w tej sprawie różni ludzie mają różne zdania. Ja nie jestem specjalistą od spraw tego typu, natomiast projekt na pewno jest wart rozpatrzenia. Chcę podkreślić, że jeśli będzie większość głosów pozytywnych w części dotyczącej realizacji tego projektu, to ja też będę „za”. Będę wsłuchiwał się we wszystkie głosy różnych środowisk zainteresowanych tą sprawą. Jednak podkreślę, że jeżeli mówimy o sporcie, to w porządku, natomiast gdy mówimy o tym gdzie i jaka ulica ma się pojawić, to tu nie jestem specjalistą” – powiedział nam Szczerbowski odnośnie inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK1964”

Według Szczerbowskiego problemy na jakie możemy natrafić to przewaga głosów przeciwstawiających się temu pomysłowi:

„Generalnie problemem może być to, że grupa ludzi zajmująca się tego typu projektami będzie wyciągać argumenty, które mogą być argumentami decydującymi, a których na dzień dzisiejszy nie znam. Mogą one budować wokół tej inicjatywy też określoną większość. Na przykład argumenty takie jak np. pytanie, czy takie inicjatywy mają miejsce w jakimś innym mieście albo że tak się nie honoruje klubów sportowych. Mogą się pojawić głosy ludzi specjalizujących się w tej sprawie, które będą wskazywały, że ta inicjatywa nie jest zasadna w mieście Katowice. Choć na razie takowych nie słyszałem. Dyskusję w tej sprawie na pewno trzeba przeprowadzić i nie wolno jej zamiatać pod dywan”.

Nasza redakcja cały czas zbiera opinie osób mogących mieć wpływ na to, czy ulica Górniczego Klubu Sportowego powstanie w Katowicach. Śledźcie naszą stronę na bieżąco.

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. YGB — 27 lutego 2013 @ 12:57

  co za bylejakość „czy takie inicjatywy mają miejsce w jakimś innym mieście” no żesz K*** nie można z czymś wyjść przed szereg, dać przykład ciekawego pomysłu tylko oglądać się na wszystkich wokół? Ambicja na miarę administracji sołtysa…

 2. WNC 1964 — 27 lutego 2013 @ 00:52

  Weźcie wogóle skasujcie ten artykuł. Bo swoją wypowiedzią ten typ udowadnia że nie zrobi NIC od siebie w tej sprawie.
  A część ludzi nie przeczyta artykułu, ale skojarzy jego nazwisko w tytule że pojawiło się na stronie GieKSy i jeszcze pójda na niego zagłosować…

  No chyba, że taki był cel ?!

 3. WNC 1964 — 27 lutego 2013 @ 00:46

  „Chcę podkreślić, że jeśli będzie większość głosów pozytywnych w części dotyczącej realizacji tego projektu, to ja też będę „za”.”

  Czyli poprawne pieprzenie polityka, tak jak CAŁA jego wypowiedź…Nie podniecałbym się tym Szczerbowskim.
  Jedna z najgłupszych wypowiedzi „polityka” jakie ostatnio miałem nieprzyjemność przeczytać.

 4. Daniel — 26 lutego 2013 @ 22:15

  Kluby jak najbardziej są honorowane w podobny sposób – niech przykładem będzie stacja metra „Arsenal” tuż obok Highbury. Wcześniej (lata 1906-1932) nazywała się „Gillespie Road”

 

Dodaj komentarz

*