Martinka nowym obrońcą, Malasiński nowym kapitanem

Dodano przez Adi | 10 sierpnia 2017 16:08
Licznik odwiedzin: 696

Do drużyny TAURON KH GKS Katowice dołączył dziś Lukas Martinka. 31-letni Słowak przez ostatnie dwa sezony grał w Kazachstanie. Spędził tam sporą część swojej kariery, gdyż występował tam również w latach 2011-2014. Na swoim koncie ma również 5 meczów w czeskiej Ekstralidze i 18 w słowackim odpowiedniku. Zaliczył również epizody w fińskiej lidze Mestis, lidze MOL oraz na drugim poziomie rozgrywkowym w Czechach i Francji. Jako junior przez jeden sezon występował w lidze QMJHL. Wychowanek Dukli Trenczyn. Ma 181cm wzrostu i waży 90kg.
Rok temu był testowany przez PGE Orlik Opole.

Nowym kapitanem GieKSy został Tomasz Malasiński. Przypomnijmy, że 31-letni Nowotarżanin trafił do nas z drużyny Swindon Wildcats, gdzie występował przez ostatnie 3 lata i był ulubieńcem kibiców, a na ostatnich Mistrzostwach Świata był najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Polski. Dotychczasowy kapitan Bogusław Rąpała został jego zastępcą, a druga literka ,,A” trafiła do Jakuba Wanackiego.

Już jutro obaj zawodnicy dostaną pierwszą szansę wykazania się w nowych rolach, ponieważ o 14:30 zagramy sparing z Tatryski Podhale Nowy Targ. Lukasowi i ,,Malasiowi” życzymy sukcesów.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*