Mecz z SMS-em, powrót do Satelity i derby na wyjeździe

Dodano przez Adi | 18 września 2017 17:00
Licznik odwiedzin: 1366

Po pokonaniu Orlika Opole po rzutach karnych 4:3 i wysokim zwycięstwie nad Unią Oświęcim 6:1, hokejową GieKSę czekają w tym tygodniu trzy mecze. Aktualnie TAURON KH GKS Katowice zajmuje 6 miejsce w tabeli z 5 punktami, jednak rozegraliśmy najmniej spotkań.

We wtorek o godzinie 18:00 w Satelicie zmierzymy się z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jednak oficjalnie to my jesteśmy gośćmi w tym meczu, przez co spotkanie będzie zamknięte dla kibiców. Pierwotnie to GieKSa miała być gospodarzem w tym starciu, jednak przez problemy z taflą gospodarza meczu zmieniono i miał się on odbyć na Jantorze, a gdy okazało się, że lód w Satelicie jest gotowy, spotkanie ponownie przeniesiono. Jedyna niewiadoma przed tym meczem to rozmiar zwycięstwa GKS-u nad SMS-em, który w 4 spotkaniach zdobył zaledwie 3 bramki, a stracił aż 36. W pierwszym starciu sezonu ulegli GKS-owi Tychy 16:0, następnie Polonii Bytom 8:0, Podhalu Nowy Targ 5:2, a wczoraj przegrali z Orlikiem Opole 7:1. Bramki dla SMS-u zdobywali Maciej Rybak, Jan Sołtys i Michał Bernacki. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż dwóch zawodników SMS-u swoje pierwsze kroki na lodzie stawiało w barwach GieKSy, a są to Patryk Jóźwik i Szymon Luszniak.

W piątek nastąpi długo oczekiwana inauguracja sezonu jako gospodarz. Pierwszym rywalem, z jakim zmierzymy się na własnym lodzie, będzie MH Automatyka Gdańsk. Gdańszczanie po 4 meczach mają na swoim koncie 4 punkty: 3 za pokonanie Orlika Opole 4:3 i 1 za przegraną po dogrywce z Unią Oświęcm 2:3. Przegrali również 7:4 z Podhalem Nowy Targ oraz 5:1 z JKH GKS-em Jastrzębie. Najskuteczniejszym zawodnikiem MH Automatyki w tym sezonie jest Michaił Samusienka, który zdobył póki co 6 punktów za 2 bramki i 4 asysty. W poprzednim sezonie z drużyną znad morza spotykaliśmy się 6 razy i we wszystkich starciach GieKSa była górą. W pierwszym meczu padł wynik 2:3 dla GKS-u po dogrywce, a bohaterem był Radosław Sawicki, który zdobył 2 bramki, w tym zwycięską. Jednego gola zdobył Daniel Bogdziul, a dla drużyny z Gdańska bramki strzelili Patryk Wsół i Phillip Nasca. W drugiej rundzie spotkaliśmy się w Satelicie, a wynik brzmiał 6:2. Bramki dla GieKSy zdobyli wtedy Dorian Peca (2), Martins Porejs, Maciej Bielec, Dawid Majoch i Dominik Nahunko, a dla gości Kacper Różycki i Krzysztof Kantor. Kolejny mecz to wygrana 3:5 dzięki golom Dominika Nahunki, Oskara Krawczyka, Marcina Białego, Władisława Troszyna i Marka Strzyżowskiego. Strzelcy bramek dla Automatyki to Krzysztof Kantor, Petr Polodna i Filip Pesta. W drugim meczu w Satelicie padł wynik 4:3. Strzelali Jarosław Lorek, Władisław Troszyn, Dominik Nahunko, a zwycięstwo na 9 sekund przed końcem meczu dał nam Jewgenij Łymański. Bramki strzelili nam Krzysztof Kantor, Jan Steber i Petr Polodna. Przedostatni mecz wygraliśmy 2:3 po golach Macieja Bielca, Doriana Pecy i Jarosława Lorka, a także Jana Stebera i Patryka Wsoła dla drużyny przeciwnej. W ostatnim meczu pokonaliśmy Gdańszczan 3:0, a wszystkie gole padły w trzeciej tercji. Prowadzenie dał nam Daniel Bogdziul, a później krążek do pustej bramki skierował Kamil Sikora i ponownie Bogdziul. MH Automatyka Gdańsk zajęła ostatnie miejsce w lidze nie licząc SMS-u, jednak w fazie play-out okazała się lepsza od Nesty Mires Toruń i to Torunianie opuścili PHL. Zapraszamy na 18:30 do Satelity.

Na koniec tygodnia czeka nas derbowe starcie z Naprzodem Janów. Klub z dzielnicy Katowic powrócił do Polskiej Hokej Ligi po roku przerwy, ponieważ nie dostali licencji na grę w Ekstralidze w sezonie 16/17. W finale 1 ligi pokonali Zagłębie Sosnowiec i ponownie zameldowali się na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Dotychczas w 4 meczach zdobyli 5 punktów. Na inaugurację rozgrywek przegrali z Polonią Bytom 6:1, następnie ulegli Podhalu Nowy Targ 3:4, pokonali Orlik Opole 4:5, a w niedzielę wygrali z JKH GKS-em Jastrzębie 3:2 po dogrywce. Liderem Naprzodu jest Kamil Charousek, który zdobył do tej pory 3 bramki i zanotował 4 asysty. Ostatni raz z Janowem mierzyliśmy się w sezonie 14/15, jednak fani hokejowej GieKSy nie wspominają tego sezonu dobrze. W barwach naszego rywala zobaczymy Dawida Musioła, który w ostatnim sezonie występował w GKS-ie na zasadzie wypożyczenia. Derby odbędą się na Jantorze w niedzielę o godzinie 18:00.

19.09.2017 (wtorek) 18:00 SMS PZHL U20 Katowice – TAURON KH GKS Katowice
22.09.2017 (piątek) 18:30 TAURON KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk
24.09.2017 (niedziela) 18:00 Naprzód Janów – TAURON KH GKS Katowice

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. GieKSiorz — 18 września 2017 @ 17:23

    WSZYSCY DO SATELITY NA HOKEJOWA GIEKSE.OLAC PSEUDOKOPACZY!!!!

 

Dodaj komentarz

*