Media o GieKSie: Nowy stadion dla Katowic o kolejny krok bliżej!

Dodano przez Witek | 19 grudnia 2016 12:00
Licznik odwiedzin: 1981

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia, na tematy związane z GieKSą:

 

 

 

katowickisport.pl – Podróże kształcą, czyli GieKSa i wzorce Brytyjskie

 

 

Kiedy podopieczni Jerzego Brzęczka – w okresie grudniowego roztrenowania – szykowali się już do gali „Złotych Buków” i urlopów, Dariusz Motała „podróżował” po Wyspach Brytyjskich.

Na Twittera wrzucił zdjęcia z meczów QPR – Wolverhampton i Nottingham Forest – Newcastle.

[…] – Kluby League Championship – ich organizacja, skauting – są w orbicie moich zainteresowań – tłumaczy Dariusz Motała, dla którego głównym celem tej wyprawy była wizyta w Norwich.

– Takie wyprawy służą z jednej strony osobistemu rozwojowi zawodowemu, z drugiej – również klubowi, w którym aktualnie jestem zatrudniony. Zawsze warto zbierać doświadczenia i próbować – choćby w dobrym procencie – adaptować do polskich warunków – podkreśla menedżer GKS-u, który w Norwich spotykał się z szefem klubowego pionu rekrutacji. – Interesował mnie proces selekcji, wyboru zawodników oraz przepływu piłkarzy z akademii do pierwszej drużyny – precyzuje.

Podczas wcześniejszych wyjazdów do Anglii – przypomnijmy – aktualny menedżer GieKSy zbierał też wiedzę m.in. w akademiach West Ham i Leicester.

[…] W GKS-ie pion skautingu wciąż jest w fazie organizacji. Niedawne poszukiwania kandydatów do pracy w nim przyniosły angaż Dawida Dubasa. – Pracował wcześniej w Górniku Zabrze, ma doświadczenie trenerskie – reklamuje swego współpracownika Motała. – W miarę możliwości staramy się zobaczyć każdego interesującego nas gracza na żywo, i to częściej niż jeden raz. Profile wszystkich, którzy przejdą przez pierwsze sito selekcyjne, trafiają do członków sztabu pierwszej drużyny; w obserwację włącza się m.in. trener Tomasz Mazurkiewicz oraz nasz analityk, Michał Siwierski.

W tej chwili w Katowicach myślą o rozszerzeniu grupy skautingowej o jeszcze jednego człowieka, który miałby być odpowiedzialny za wyszukiwanie (głównie w regionie) młodych zawodników pod kątem nie pierwszego zespołu, a akademii „Młoda GieKSa”.

 

 

18 – Latek z Bułgarskiej pomoże GieKSie w awansie?

 

Akademia Lecha Poznań to jedna z najlepszych tego typu „kuźni talentów” w kraju. Z jej pracy bardzo często korzystają inne kluby.

[…] – Może powinien zostać wypożyczony i wrócić do nas latem już jako gwiazda? – zastanawiał się niedawno głośno Nenad Bjelica. Chorwacki trener Lecha miał na myśli 18-letniego Kamila Jóźwiaka, który nie tylko w tym roku w ekstraklasie zadebiutował, ale ma też już na koncie pierwszego gola. Trudno mu jednak na skrzydle rywalizować np. z Szymonem Pawłowskim czy Maciejem Makuszewskim, więc jego jesienny dorobek to ledwie sześć ligowych występów i tylko 116 minut na murawie w meczach o punkty.

I stąd właśnie założenia wypożyczenia reprezentanta Polski U-19 (wiosną w fazie elite round powalczy z rówieśnikami o awans do finałów ME w tej kategorii wiekowej) do innego klubu. – To świetny chłopak, a ja jestem wielkim fanem jego talentu – nie kryje menedżer GieKSy, Dariusz Motała, ale formalnego zainteresowania katowiczan wypożyczeniem nastolatka nie potwierdza (- Przyjęliśmy zasadę, że wszelkie ruchy personalne komentujemy dopiero po ich dokonaniu – podkreślał już wcześniej).

Jóźwiak zdaje się idealnie wpasowywać w potrzeby wicelidera pierwszej ligi w tym okienku transferowym: konieczności wzmocnienia rywalizacji na skrzydłach oraz wśród młodzieżowców.

 

 

sportslaski.pl – Nowy stadion dla Katowic o kolejny krok bliżej!

 

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta poinformowano, że nie ma przeciwwskazań, by nowy stadion, na którym grać będzie GKS Katowice, powstał przy autostradzie A4, w okolicach Załęskiej Hałdy i ulicy Bocheńskiego.

[…] Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radny Krzysztof Pieczyński zapytał o wyniki badań, które wykonał Główny Instytut Górnictwa. Odpowiedź zadowoli wszystkich kibiców GieKSy – na omawianym terenie – który jednak nie jest idealny – można zbudować nowoczesny stadion.

Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego. Nowy stadion ma mieć kilkanaście tysięcy miejsc z możliwością rozbudowy o kolejnych kilka tysięcy. Jaki będzie łączny koszt inwestycji? Na razie mówi się o około 120-130 mln złotych.

 

 

A co, niby młodzi gorsi?! Też mają swoją galę!

 

Kiedyś galę mieli tylko piłkarze. Dzisiaj nagradzane są też inne sekcje GKS-u Katowice, a także… zespoły młodzieżowe, które w środę wzięły udział w pierwszej edycji „Młodych Bukach”.

Gala – zrobiona na wzór popularnych „Złotych Buków” – odbyła się w Centrum Kultury Katowice i poprowadził ją Rafał Kędzior, kierownik działu marketingu klubu. Spotkali się tam nie tylko najmłodsi piłkarze i ich rodzice, ale też przedstawiciele pierwszej drużyny, miasta, sponsorów i partnerów akademii „Młodej GieKSy”.
Nagrody otrzymali zawodnicy z roczników 1998-2007. Pucharami nagrodzono zespoły, które wygrały: IV ligę katowicką orlików (rocznik 2006), IV ligę katowicką młodzików młodszych (rocznik 2004), III ligę wojewódzką młodzików (rocznik 2003), V ligę katowicką trampkarzy (rocznik 2003/2002) oraz IV ligę katowicką juniorów młodszych (rocznik 2000).

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*