Media o meczu Chrobry-GKS: Komu przełamanie?

Dodano przez Witek | 14 września 2018 11:30
Licznik odwiedzin: 420

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu Chrobry Głogów – GKS Katowice:

 

miedziowe.pl – Emocji raczej nie zabraknie

Aspiracje i historia klubu na miarę awansu do ekstraklasy, ale póki co początek sezonu  w Fortuna 1. lidze zdecydowanie nieudany. GKS Katowice przyjedzie dziś na Wita Stwosza na mecz z Chrobrym.

[…] Wieczorny mecz będzie miał szczególny wymiar dla Łukasza Zejdlera i Mateusza Abramowicza, którzy do Głogowa trafili właśnie z GKS-u.

 – Dla mnie ten mecz jest ważny z tego względu, że my jako drużyna cały czas musimy iść do przodu. GKS ma potencjał na papierze, choć trzy ostatnie mecze przegrał – powiedział Ł. Zejdler.

 – Do Głogowa przyszedłem, żeby się rozwijać. Na boisku sentymentów nie będzie. Pewnie miło będzie się spotkać z kolegami z Katowic, ale na boisku tylko i wyłącznie ciężka praca, aby wygrać to spotkanie – dodał M. Abramowicz.

 

chrobry-glogow.pl – PT. 19.00: CHROBRY-GKS K.

[…] GKS w tabeli jest za Chrobrym, na 16 miejscu, a za nim trzy porażki z rzędu, lecz to nie jest dobry odnośnik do siły przeciwnika. W Katowicach cel jest jasny – awans i temu podporządkowano spore, ale i głośne roszady przed sezonem. GieKS-a do Głogowa może przyjechać w składzie z Jakubem Wawrzyniakiem, Mariuszem Pawełkiem, Grzegorzem Piesio czy Arkadiuszem Woźniakiem. U podstaw tej ekipy leży sporo doświadczenia i to w teorii powinno pomóc jej zażegnać kryzys. Wiosną katowiczanie przyjechali do Głogowa w bardzo dobrej dyspozycji, po pięciu zwycięstwach w sześciu meczach, i wygrali 2:0. Teraz ich sytuacja jest inna, lecz to wcale nie oznacza, że głogowianom będzie łatwiej.

[…] W ciągu tygodnia przed przerwą na kadrę pomarańczowo-czarni zaprezentowali się dość skrajnie, najpierw rozgrywając świetną partię z Chojniczanką Chojnice i wygrywając 2:0 (Chrobry jest jedynym zespołem, który ją pokonał), by następnie przegrać w Opolu 0:3. Za sprawą tego drugiego występu podupadła opinia o głogowskiej defensywie, choć wciąż jednej z najlepszych w lidze, i trzeba starać się to podreperować.

[…] Piątkowe spotkanie ma całkiem spory ciężar gatunkowy, bo obie drużyny w tabeli dzielą tylko dwa punkty. GKS już teraz jest w strefie spadkowej, Chrobry zaś musi mocno się pilnować, aby obronić tych kilka punktów przewagi nad pozycjami oznaczonymi kolorem czerwonym. A na pewno go na to stać, co pokazało 90 minut z Chojniczanką i miejmy nadzieję, że dwa tygodnie solidnej pracy pozwoliło wrócić na ten właściwszy kierunek. Starania o niego przez pierwsze kolejki były ciężkie, ale z czasem nagrodzone, właśnie w postaci 2:0 z Chojniczanką, i szkoda byłoby zaczynać zupełnie od początku.

 

1liga.org – Zapowiedź 10. kolejki Fortuna 1 Ligi

[…] Na przełamanie czekają również zawodnicy i kibice GKS-u Katowice. Podopieczni Jacka Paszulewicza przegrali ostatnie trzy spotkania i sytuacja w Katowicach robi się coraz bardziej napięta. Nieco lepsza atmosfera, ale też nie rewelacyjna jest w Głogowie. Wydawało się, że tamtejszy Chrobry powoli stabilizuje formę, jednak porażka 0:3 z Odrą Opole dała do zrozumienia, że wciąż wiele pracy przed trenerem Grzegorzem Nicińskim i jego zawodnikami.

 

dziennikzachodni.pl – Chrobry Głogów – GKS Katowice

Trzy porażki z rzędu zepchnęły zespół GKS Katowice do strefy spadkowej Fortuna 1. Ligi. W piątek zespół Jacka Paszulewicza będzie chciał przełamać kryzys wyjazdowym meczem z Chrobrym Głogów.

[…] Chrobry statystycznie wydaje się idealnym dla GKS Katowice rywalem na przełamanie. Głogowianie jeszcze nigdy nie pokonali GieKSy. W dziesięciu starciach katowiczanie sześć razy okazywali się lepsi i czterokrotnie notowano remisy. Oba kluby znajdują się w podobnej sytuacji. Dorobek punktowy mają mizerny, a ewentualna porażka w piątkowym spotkaniu w dużej mierze przekreśli marzenia o dołączeniu do górnej połowy tabeli.

[…] W zespole gospodarzy występuje dwóch byłych piłkarzy Katowic, Mateusz Abramowicz i Łukasz Zejdler. Zarówno Chrobry, jak i GKS nie mają problemów kadrowych. Do ekipy z Bukowej w przerwie związanej z powołaniami zawodników do reprezentacji młodzieżowych dołączyli Tymoteusz Puchacz i Bartosz Śpiączka.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*