Media o meczu Puszcza-GKS: Na wyjazdach GieKSie gra się łatwiej

Dodano przez Witek | 14 kwietnia 2019 09:20
Licznik odwiedzin: 294

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat dzisiejszego meczu Puszcza Niepołomice – GKS Katowice. Z niewielkiej ilości materiałów wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

puszcza-niepolomice.pl – GKS walczy o utrzymanie

[…] Puszcza przystąpi do tego spotkania w znakomitych nastrojach po ubiegłotygodniowej wygranej z Łódzkim Klubem Sportowym. Żubry zakończyły w Łodzi fantastyczną serię ligowego wicelidera i zaostrzyły apetyty przed kolejnym meczem.

Tym razem rywalem naszej drużyny będzie zespół z zupełnie innych rejonów tabeli. GKS Katowice przeżywa w tym sezonie bardzo trudne chwile i znajduje się aktualnie na zagrożonym spadkiem, 16 miejscu w ligowej tabeli. Obok Bytovii, GKS Katowice należy do wąskiej grupy drużyn, które w tym sezonie zaledwie raz cieszyły się z kompletu punktów przed własną publicznością.

Do bezpiecznego miejsca w tabeli GKS Katowice traci aktualnie 3 punkty i porażka w Niepołomicach może postawić ten zespół w bardzo trudnej sytuacji.

[…] W meczu nie wystąpi Marcin Stefanik, który w rywalizacji z ŁKS-em został po raz czwarty napomniany żółtą kartką. Pod znakiem zapytania stoi udział w meczu Marcela Kotwicy i Longinusa Uwakwe. O ich grze decyzja zapewne zostanie podjęta w niedzielę.  O problemach zdrowotnych zapomniał natomiast Konrad Stępień, który jest już gotowy do gry.

W kadrze GKS-u zabraknie 49-krotnego reprezentanta Polski, Jakuba Wawrzyniaka, który podobnie jak Stefanik w ostatnim meczu obejrzał 4 żółtą kartkę.

 

dziennikzachodni.pl – Na wyjazdach GieKSie gra się łatwiej. Dudek: Każdy mecz jest jak finał

[…] GieKSa ciągle jest na spadkowym miejscu, co oznacza, że katowiczanie potrzebują punktów jak powietrza. Podopieczni trenera Dariusza Dudka zdecydowanie lepiej radzą sobie na wyjazdach i w tym kibice GKS-u powinni upatrywać nadziei w meczu z Puszczą..
[…] GKS zagra w niedzielę bez pauzujących za kartki Jakuba Wawrzyniaka i Adriana Łyszczarza.

Puszcza zajmuje bezpieczne miejsce w środku stawki. Nie „grozi” jej awans oraz spadek (ma 38 punktów, a GieKSa 26). Drużyna trenera Tomasza Tułacza w poprzedniej kolejce wygrała w Łodzi z ŁKS-em 1:0.

– Wiadomo jak gramy. Zostawiamy serce na boisku. Chcemy zdobywać kolejne punkty i zakończyć ten sezon jak najwyżej – stwierdził strzelec gola dla Puszczy Bartosz Widejko.

 

sportdziennik.com – GKS Katowice. Wkrótce siedem finałów

Każdy z pozostałych do rozegrania meczów będzie dla katowiczan walką o byt w I lidze. GKS ma przed sobą wyboistą drogę do szczęścia.

[…] Katowicki szkoleniowiec podkreślił, że teraz jego podopiecznych czeka „siedem finałów” na wagę utrzymania pierwszej ligi w Katowicach. Poprzeczka wisi więc wysoko.

– Na szczęście mamy kontakt z wyprzedzającymi zespołami. Chcemy jak najszybciej wyjść z tego dołka – stwierdził Dariusz Dudek, który w poniedziałek świętował 44 urodziny. Naturalne więc, że w Niepołomicach zespół będzie miał okazję do sprawienia najlepszego z możliwych prezentu swemu trenerowi. Plan do zrealizowania nie będzie jednak łatwy zważywszy na to, że Puszcza w ostatniej kolejce sensacyjnie wywiozła z Łodzi komplet punktów, pokonała 1:0 aspirujący do powrotu do ekstraklasy drugi w tabeli ŁKS, który w tym roku wygrał dotąd wszystkie mecze nie tracąc bramki

– Z Chrobrym w ofensywie zagraliśmy dobrze, co chwilę przebijając się na pole karne. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, tym bardziej szkoda, że nie byliśmy w stanie skończyć tego meczu wygraną – żałuje obrońca GKS-u [Mateusz Mączyński], ale też jest przekonany, że po meczu w Niepołomicach zespół będzie wracał do Katowic w dobrych nastrojach. – Kluczowe będzie to, by z Puszczą zagrać na zero z tyłu. To trudny teren, ale w tym momencie nie możemy zwracać uwagi na takie rzeczy. Na pewno zostawimy na boisku serce w walce o trzy punkty. Uważam, że pod kątem gry w piłkę wyglądamy już znacznie lepiej. W Niepołomicach musimy wyjść pewni siebie i strzelać bramki.

 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*