Media o meczu w Opolu: Odrę czeka mecz z bardzo zdeterminowanym rywalem

Zapraszamy do przeczytania fragmentów informacji na temat meczu Odra Opole – GKS Katowice. Wybraliśmy dla Was najciekawsze:

nto.pl – Mecz z udziałem Odry Opole znów powinien być atrakcyjny

[…] Kibice Odry, którzy w sobotnie popołudnie zjawią się na trybunach opolskiego stadionu, mają pełne prawo liczyć, że ich ulubieńcy ponownie wykreują sobie sporo okazji do zdobycia gola. Plasującym się obecnie na 11. miejscu opolanom (30 pkt) przyjdzie się bowiem mierzyć z przedostatnią, 17. drużyną w stawce. Katowicki GKS ma aktualnie tylko 21 „oczek”, o jedno więcej niż ostatnia w tabeli Garbarnia Kraków.

Warto zauważyć, że w kadrze katowiczan znajduje się dwóch piłkarzy dobrze znanych sympatykom piłki nożnej na Opolszczyźnie.

Jednym z nich jest czeski defensywny pomocnik Jakub Habusta, który jeszcze w rundzie jesiennej był graczem … Odry. Będzie to zatem dla niego pierwsza okazja do występu przeciwko opolskiej ekipie.

Drugim wspominanym zawodnikiem jest z kolei Dominik Bronisławski, który do GKS-u trafił latem 2018 roku ze Stali Brzeg.

Choć GKS lepiej radzi sobie w tym sezonie na wyjazdach (13 pkt), piłkarze z Opola nie powinni się go szczególnie obawiać, gdyż oni z kolei znacznie korzystniej radzą sobie u siebie. Na własnym terenie zdobyli najwięcej goli (22) spośród wszystkich drużyn Fortuna 1. Ligi i śmiało można liczyć, że w najbliższym meczu ten dorobek powiększą.

sportoweopole.pl – Odrę czeka mecz z bardzo zdeterminowanym rywalem

[…] GKS jest największym rozczarowaniem tego sezonu w I lidze. Zespół mający jak na I-ligowe warunki mocny skład spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Drużyna, która miała walczyć o ligowe zaszczyty włącznie z awansem do ekstraklasy broni się przed spadkiem i czeka ją naprawdę trudna walka. Do bezpiecznej 15. lokaty traci sześć punktów. To sporo biorąc pod uwagę, że zdobywa w tym sezonie średnio mniej niż punkt na mecz. Jeśli katowiczanie chcą się utrzymać muszą wygrywać. Będą na pewno bardzo zdeterminowani, a dodatkowo będą wspierani przez dużą grupę swoich kibiców. O tym, że „GieKSa” potrafi być niebezpieczna przekonał się dwa tygodnie temu solidny GKS Jastrzębie. Katowiczanie wygrali na jego stadionie 2-1 prezentując dobrą postawę. Były to pierwsze punkty zdobyte przez katowiczan w tym roku. Wcześniej bowiem przegrali bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie mecz z Wigrami w Suwałkach 0-2 i u siebie z liderem – Rakowem Częstochowa 0-3.

Odra wiosną prezentuje całkiem dobrą formę. Siedem zdobytych punktów w czterech meczach sprawiły, że nasz zespół oddalił się od strefy spadkowej na cztery punkty. Cały czas jednak podopieczni trenera Mariusza Rumaka muszą się oglądać za siebie, bo droga do utrzymania jest daleka. Zwycięstwo w sobotnim meczu bardzo by ją skróciło. Wówczas dla przykładu GKS miałby już o 12 punktów mniej niż nasza ekipa. Nawet remis z GKS-em byłby niezłym wynikiem w kontekście walki o utrzymanie. Zachowana byłaby przewaga dziewięciu punktów nad katowiczanami, a za nimi w tabeli jest jeszcze Garbarnia Kraków. Przewaga nad dwoma rywalami byłaby duża, a z ligi spadną trzy drużyny. Do utrzymania w tym sezonie potrzebnych będzie około 38 punktów. Wydaje się, że taki dorobek pozwoli zachować I-ligowy byt.

[…] W porównaniu z ostatnim meczem w Niepołomicach poprawiła się sytuacja kadrowa w naszym zespole. Po pauzie za kartki wraca młodzieżowy środkowy pomocnik Mateusz Czyżycki, który jest ważnym punktem zespołu. Do treningów po kontuzjach wrócili też Dawid Błanik i Łukasz Winiarczyk. Zdrowy jest też drugi bramkarz Michał Szromnik, który wystąpił w sparingu z Wisłą.

przegladsportowy.pl – Rozpoznanie z Habustą. Sztab szkoleniowy Gieksy w niecodzienny sposób rozpracowywał Odrę

Sztab szkoleniowy Gieksy rozpracował Odrę biorąc na spytki jej byłego piłkarza.

[…] W rozszyfrowaniu rywala z Opola sztabowi szkoleniowemu pomagał Jakub Habusta, który przez półtora roku grał w Odrze, a zimą przeszedł na Bukową.

– Trenerzy pytali mnie o pewne kwestie związane z moją byłą drużyną – przyznaje defensywny pomocnik.

O miejsce w osiemnastce walczy Jakub Wawrzyniak. Piłkarz, który trzykrotnie był powoływany na mistrzostwa Europy oraz rozegrał 49 meczów w reprezentacji, ostatnio ma problemy z zakwalifikowaniem się do meczowej osiemnastki. W tym roku zagrał w lidze tylko raz, na początku marca w spotkaniu z Wigrami (0:2) i prezentował się słabo. Na lewej obronie przegrywa rywalizację z Mateuszem Mączyńskim, a przecież kiedy latem popisał roczny kontrakt, miał być jednym z liderów drużyny.

sportdziennik.pl – Błąd: Wygrana w Jastrzębiu może być trampoliną

Rozmowa z Adrianem Błądem, pomocnikiem GKS-u Katowice.

[…] Pamięta pan wyjazdowy mecz z Odrą Opole w marcu ubiegłego roku? Trzymamy się wersji, że strzelił pan gola po akcji sezonu, czy może któraś z bramek pańskiego autorstwa była ładniejsza?
Adrian BŁĄD: – Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo ładniejszą bramkę na pewno strzeliłem w meczu z Wigrami z rzutu wolnego. Tym niemniej gol strzelony Odrze wysoko stoi w tej hierarchii, bo zakończył mój kilkudziesięciometrowy sprint. Akcja była ładna i zakończona niecodzienną bramką…

…ze szpica.
Adrian BŁĄD: – Właśnie (śmiech). Uroda była mniej ważna, grunt, że mój gol dał nam zwycięstwo.

[…] W najbliższym meczu w Opolu czujecie się faworytem? Większość moich kolegów, nie tylko z pracy, obstawia waszą wygraną…
Adrian BŁĄD: – Znowu podchwytliwe pytanie… Z jednej strony jesteśmy megapewni siebie, ale z drugiej nie zapominamy, że to Odra jest wyżej od nas i wiosną zdobyła więcej punktów. Jestem przekonany, że będzie to dobre i ciekawe widowisko dla kibiców, bo żaden zespół nie będzie „murował” dostępu do swojej bramki.

dziennikzachodni.pl – Katowiczanie chcą pójść za ciosem

[…] O sukces w Opolu nie będzie jednak łatwo. Nie dość, że Odra 9 punktów więcej od katowiczan to jeszcze u siebie gra bardzo solidnie. Opolanie na własnym boisku wygrali w tym sezonie siedem z dwunastu spotkań i tylko trzy razy schodzili z niego pokonani. W tym roku u siebie podopieczni trenera Mariusza Rumaka grali tylko raz i pewnie pokonali Chojniczankę 3:0. W zespole Odry w meczu z GKS Katowice nie zagrają chory Dudu Paraiba i kontuzjowany Łukasz Winiarczyk. W ekipie katowiczan w spotkaniu w Opolu zabraknie przechodzącego rehabilitację Mateusza Kamińskiego.

[…] W Katowicach liczą, że o wyniku meczu Odra Opole – GKS Katowice przesądzi Adrian Błąd. Skrzydłowy GieKSy zdobył obydwie bramki w Jastrzębiu, a w sparingowym spotkaniu z Vitkovicami rozegranym przed tygodniem też wpisał się na listę strzelców.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Kibice

Zbiórka na nagłośnienie

Zaraz po meczu z Lechią Gdańsk ruszyła kibicowska zbiórka na nagłośnienie. Nim zdążyliśmy Wam o tym napisać na stronie, to osiągnięto już dwa progi (6400 i 8000 złotych) i obecnie trwa zapełnianie ostatniego – 10000 złotych.

Zbiórka została założona na portalu zrzutka, a wpłat można dokonywać tutaj, do czego gorąco zachęcamy. Trybuny na Bukowej i Satelicie oraz na kibicowskich wyjazdach będą prezentować się tak, jak o to sami zadbamy. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Poniżej wklejamy informację od organizatorów: