Media przed derbami z Ruchem: Podwyższone ryzyko. Faworyt jeden, ale… derby to derby!

Dodano przez Witek | 12 maja 2018 10:35
Licznik odwiedzin: 492

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat meczu Ruch Chorzów – GKS Katowice. Wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

sportslaski.pl – Podwyższone ryzyko. Faworyt jeden, ale… derby to derby!

 

Jedni grają już właściwie tylko o uratowanie resztek honoru. Drudzy o to, by na ostatniej prostej w drodze o awans nie wywrócić się na skórce od banana. Zwłaszcza, gdyby pod ich nogi miał ją rzucić największy rywal zza miedzy. W sobotnie popołudnie do ostatniego w tabeli Ruchu Chorzów przyjedzie wicelider z Katowic.

[…] Fani z Bukowej, który ze względu na zamknięcie sektora gości przy Cichej derby obejrzą przed telewizorami, nie wyobrażają sobie innego scenariusza jak gładkie zwycięstwo nad odwiecznym rywalem. To… może być jednak jeden z niewielu atutów, jakie mają dzisiaj „Niebiescy”. GKS jest bowiem pod presją, gra nie tylko o awans, ale i o najważniejszą dla fanów wygraną w sezonie. A – jak najnowsza historia pokazuje – takich sytuacji… nie lubi.
Ruch? Do stracenia ma już niewiele. Ligi nie uratuje, bo na 4 mecze przed końcem sezonu do zajmującego barażowe miejsce Górnika Łęczna traci aż 9 punktów. Może za to powalczyć o uratowanie twarzy.

[…] Drużynę Dariusza Fornalaka na jednym z przedmeczowych treningów odwiedzili kibice, którzy zapowiedzieli że od zawodników oczekują walki i zwycięstwa.

– Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest do dla nas zawodników, dla kibiców i… dla układu tabeli mecz. Będzie walka o każdy centymetr boiska, nie możemy odpuścić – odpowiada Tomasz Midzierski z GKS-u Katowice.

 

1liga.org – Zapowiedź: GKS Katowice – Ruch Chorzów

 

[…] Ruch Chorzów jest w dramatycznej sytuacji. Nie wygrał meczu od 20. kolejki i przegrał cztery ostatnie. Na ten moment chorzowianie tracą 10 punktów do miejsca barażowego. To oznacza, że porażka z GieKSą ostatecznie przesądzi o ich spadku do 2 ligi.

[…] Zespoły z Katowic i Chorzowa napisały dużą część historii piłki nożnej w regionie. W trakcie kilkudziesięciu lat rywalizacji, drużyny rozegrały ze sobą 53 starcia. Piętnaście z tych pojedynków zakończyło się zwycięstwem GKS-u, 24 razy ekipy dzieliły się punktami. Ostatni raz GieKSa wygrywała w derbach 8 kwietnia 2003 roku. Jedyną bramkę w tamtym meczu strzelił Jacek Kowalczyk.

 – Nie mam wątpliwości, że każdy z nas wyjdzie na boisku doskonale wiedząc, co ma robić. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego spotkania, nie tylko ze względu na punkty i układ tabeli – mówił pomocnik GKS-u – Paweł Mandrysz.

 

sportdziennik.pl – Zapraszamy na stadiony. Miało być święto…

 

W normalnych okolicznościach ten mecz byłby prawdziwym świętem. Jutro? Szczęśliwie, klimat wokół derbów Ruch – GKS ociepliła środowa wygrana tych drugich nad Podbeskidziem.

Chorzowianie prawdopodobnie w sobotę już oficjalnie spadną do drugiej ligi. Chichot piłkarskiego losu, że ostatni gwóźdź do trumny wbiją im sąsiedzi, którym przez ostatnią dekadę nie mogło się nawet śnić to, co Ruch wyprawiał na boisku. Medale mistrzostw Polski, walka o fazę grupową Ligi Europy… Tym bardziej kuriozalny jest fakt, że w przyszłym sezonie katowiczan i chorzowian dzielić mogą aż dwie klasy rozgrywkowe.

Palenie flag, wielkie racowisko, a potem – wielkie kary. Najbardziej fanatyczni kibice pewnie zrobią swoje, ale nie trzeba być Nostradamusem, by napisać, że po tej imprezie przyjdzie kac i finalnie to może być przy Cichej bardzo smutne popołudnie, skutkujące zamknięciem stadionu na kilka kolejek przyszłego sezonu. A i bez tego Ruchowi pewnie będzie w drugiej lidze dostatecznie trudno. Proszę rzucić okiem, gdzie są dziś w niej spadkowicze z poprzedniego sezonu. Znicz, Puławy, Kluczbork… W komplecie walczą, by nie spaść po raz kolejny. Dlatego gdy słyszę, że Ruch za rok ma od razu awansować, mogę tylko się uśmiechnąć. Niech najpierw nie będzie w swojej klasie rozgrywkowej chłopcem do bicia.

 

Walczyć, biegać, grać na granicy faulu

 

Ruch ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie, a jego los może dopełnić się derbowym spotkaniu z walczącym o awans do ekstraklasy GKS-em Katowice.

[…] Chorzowianie mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w Nice 1 Lidze – wiele zależy od wyników innych meczów, nawet w przypadku zwycięstwa mogą stracić szansę utrzymania – a cud może się zdarzyć w sobotnim, derbowym spotkaniu Ruch z walczącym o awans do ekstraklasy GKS-em Katowice. Wynik remisowy nikogo nie urządza, bo strata punktów byłaby jak wbicie gwoździa do pierwszoligowej trumny „Niebieskich” i gwoździa do wieloletnich marzeń „GieKSy” o powrocie do elity.

 

polsatsport.pl – Nice 1 Liga: Ruch Chorzów – GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport Extra

 

[…] Derby Śląska budzą zainteresowanie kibiców bez względu na to, jak spisują się uczestniczące w nich drużyny. Chorzowianie są w arcytrudnej sytuacji, ale wciąż zachowują matematyczne szanse na utrzymanie się w Nice 1 Lidze. Derby dla Gieksy są natomiast bardzo ważnym meczem w kontekście walki o awans do Ekstraklasy.

[…] Niemal beznadziejna jest sytuacja zamykającego tabelę Ruchu. Chorzowianie, również ubiegłoroczni spadkowicze z ekstraklasy, ponieśli w środę trzecią porażkę z rzędu (1:2 z Rakowem Częstochowa) i do 15. lokaty tracą aż dziesięć punktów. Nawet w przypadku zwycięstwa mogą stracić szansę utrzymania (zależy od wyników innych meczów).

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*