Mistrz Polski za mocny dla GieKSy

Dodano przez Adi | 6 października 2017 21:31
Licznik odwiedzin: 720

W 8 kolejce PHL TAURON KH GKS Katowice uległ na wyjeździe Comarch Cracovii 2:6. Krakowianie mieli spotkanie pod kontrolą przez 59 minut, a wyjątkiem było 41 sekund w 2 tercji, kiedy to GKS zdobył 2 gole. Aktualny mistrz Polski przewyższał naszych zawodników pod każdym względem, choć pierwsza bramka padła dopiero w 11 minucie. Jedyne gole dla GieKSy zdobyli Bartosz Fraszko oraz Radosław Sawicki. Dla Cracovii strzelali Damian Kapica(2), Teddy Da Costa(2), Krystian Dziubiński i Petr Sinagl. Był to zdecydowanie najsłabszy mecz naszej drużyny w tym sezonie. Fatalnie prezentowała się formacja defensywna, która dopuściła do sporej ilości sytuacji bramkowych. Podsumowaniem naszego występu był gol stracony w osłabieniu, gdy najpierw Krakowianie odebrali krążek pod bandą Jakubowi Grofowi i wyszli z kontrą, a po nieudanym strzale pogubili się nasi obrońcy i sam przed bramkarzem znalazł się Kapica.

Zawodnik meczu: brak – pierwszy raz w tym sezonie zaistniała taka sytuacja, że nie możemy wyróżnić ani jednego z naszych zawodników. Najbliżej tego tytułu był dziś Bartosz Fraszko dzięki bramce i asyście, jednak dobre 40 sekund to zdecydowanie za mało.

Comarch Cracovia – TAURON KH GKS Katowice 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
1:0 Damian Kapica (Maciej Urbanowicz, Kasper Bryniczka) 10:55
2:0 Krystian Dziubiński (Petr Sinagl, Mateusz Rompkowski) 5/4 19:21
3:0 Damian Kapica (Maciej Urbanowicz) 4/5 29:43
4:0 Petr Sinagl (Krystian Dziubiński) 34:54
4:1 Bartosz Fraszko (Patryk Wronka) 35:35
4:2 Radosław Sawicki (Bartosz Fraszko, Jesse Rohtla) 5/4 36:27
5:2 Teddy Da Costa (Petr Kalus , Maciej Kruczek) 40:24
6:2 Teddy Da Costa (Tomas Sykora) 58:06

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Szurowski, Zib, Kalus, Da Costa, Sykora – Kruczek, Novajovsky, Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl – Dutka, Noworyta, Drzewiecki, Słaboń, Zygmunt.

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Cakajik, Wanacki, Strzyżowski, Rothla, Malasiński – Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar – Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.

GieKSa spadła w tabeli PHL na 4 miejsce. Po 7 meczach mamy 15 punktów – tyle samo co Podhale Nowy Targ, jednak mamy lepszy bilans bramkowy. Tracimy 1 punkt do Cracovii oraz 2 do JKH GKS-u Jastrzębie, które ma rozegrany mecz więcej. W niedzielę o 15:30 zmierzymy się w Satelicie z liderem tabeli GKS-em Tychy.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*