Młoda GieKSa: 1 proc. i piłkarski cross

Dodano przez kosa | 31 sierpnia 2016 08:00
Licznik odwiedzin: 1701

Dawno nie zajmowaliśmy się tematem fundacji prowadzącej Akademię GieKSy. Sytuacja taka miała miejsce na skutek nagromadzenia dużej ilości newsów typowo piłkarskich. Dziś nadrabiamy zaległości, bo jest się czym chwalić i na co Was zaprosić.

Fundacja „Sportowe Katowice”, która prowadzi Akademię Piłkarską „Młoda GieKSa” uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. O głównej korzyści jaką za sobą niesie te wyróżnienie wypowiedział się Tomasz Rogalski wiceprezes Fundacji: „Jako Organizacja Pożytku Publicznego będziemy mogli zbierać 1 procent podatku dochodowego. Zachęcam kibiców, by w trakcie przyszłorocznego okresu rozliczeniowego wsparli w ten sposób fundację. Przykłady innych Organizacji Pożytku Publicznego dowodzą, że wsparcie z 1 procenta podatku może stanowić istotny zastrzyk finansowy i pozwolić na rozszerzenie działalności. Fundację już teraz można wspierać za pomocą darowizn, które zarówno firmy jak i osoby fizyczne, mogą następnie odpisać od podatku”.

Fundacja organizuje także II Piłkarski Cross przy Bukowej. Impreza odbędzie się w sobotę 10 września o godzinie 10:30. Dorośli będą rywalizować na dystansie 6,4 km, a dzieci pobiegną na odległość 300-800 metrów. Limity dla startujących kształtują się odpowiednio na 200 i 100 uczestników. Do 1 września wpisowe jest w wysokości 25 złotych, a potem wzrasta do 30. Cały zysk z zawodów zasili konto fundacji. Więcej szczegółów znajduje się tutaj.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*