Młodzi przejmują Spodek w środę

Dodano przez kosa | 5 lutego 2019 18:38
Licznik odwiedzin: 447

6 lutego będzie wyjątkowym dniem dla siatkarskiego GKS-u Katowice. Najpierw w legendarnej hali Spodka zostanie rozegrany turniej finałowy akcji „Zagraj w Spodku”, z kolei o 17:30 w meczu PlusLigi GKS zagra z ONICO Warszawa.

„Zagraj w Spodku” to akcja zorganizowana przez GKS Katowice, która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej z zawodnikami GieKSy. Patronat nad akcją objął Prezydent Katowic Marcin Krupa. Teraz czas na wielki finał. Spośród uczestników, którzy wzięli udział w projekcie, wyłonione zostały dziesięcioosobowe reprezentacje sześciu szkół, które zagrają w turnieju finałowym o końcowy triumf. Na uczestników czekają fantastyczne nagrody przygotowane przez klub oraz partnerów akcji — firmy Decathlon, Laserhouse i Egmont.

Finałowe rozgrywki akcji zaplanowano między 11:00 a 14:30. Trzy godziny później w Spodku zostanie rozegrany mecz 18. kolejki PlusLigi GKS Katowice — ONICO Warszawa. W legendarnej katowickiej hali zjawią się m.in. mistrzowie świata na czele z Bartoszem Kurkiem czy Andrzejem Wroną. Podopieczni Piotra Gruszki po ostatnim słabszym występie w Lubinie chcą powrócić na zwycięską ścieżkę, dlatego zapowiada się wielkie widowisko na parkiecie.

Sportowe emocje to jednak nie wszystko. Z racji finałów „Zagraj w Spodku” meczowi GKS — ONICO przyświeca hasło „Młodzi przejmują Spodek”, dlatego uczniowie szkół podstawowych mogą kupić bilet na to spotkanie za symboliczną złotówkę. Na najmłodszych czeka wiele innych atrakcji na antresoli Spodka. Swoje stanowisko będzie miała Akademia „Młoda GieKSa”, która zaprezentuje wszystkie swoje sekcje. Wielką atrakcją będą również stanowiska Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” oraz „Doświadczalni”, gdzie najmłodsi przez zabawę mogą poznać tajniki nauki. Po raz kolejny w Spodku pojawi się strefa zabaw i sportu przygotowana przez Decathlon.

W Spodku nie zabraknie także atrakcji dla nieco starszych. Oprócz siatkarzy na parkiecie po raz kolejny zobaczymy zespół Cheerleaders Ergo Śląsk, a kibice będą mogli zaopatrzyć się w klubowe gadżety na stanowisku sklepu Blaszok.

Bilety na mecz GKS — ONICO można kupić na stronie bilety.gkskatowice.eu oraz w sklepie Blaszok mieszczącym się w Katowicach przy ul. Świętego Stanisława 8. W dniu meczu będzie można zakupić bilety w kasie hali, która będzie czynna na trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*