Młodzież zostaje w GieKSie na wiosnę czyli przegląd doniesień mass mediów o GieKSie

Dodano przez Witek | 1 stycznia 2018 13:50
Licznik odwiedzin: 857

Zapraszamy do przeczytania prasówki z ubiegłego tygodnia, na temat związane z piłkarską GieKSą.

 

 

katowickisport.pl – Młodzież zostaje w GieKSie na wiosnę

 

Oktawian Skrzecz i Wojciech Słomka będą grać przy Bukowej również w rundzie rewanżowej.

Wiemy już, że z Bukowej tej zimy odeszło dwóch piłkarzy: kontrakt rozwiązał Damian Garbacik, a Jakub Yunis – po skróceniu jego wypożyczenia – wrócił do Sigmy Ołomuniec. Trwają wciąż rozmowy dotyczące rozstania z Tomaszem Mokwą. I to – przynajmniej na ten moment – koniec „porządkowania kadry”.

W zespole katowickim było jesienią jeszcze trzech innych – poza Yunisem – graczy wypożyczonych z innych klubów. W przypadku Petra Szulka – jak informuje klub – w umowie z jego węgierskim pracodawcą (Mezokovesd-Zsory) nie było klauzuli umożliwiającej skrócenie wypożyczenia. Zresztą przy Bukowej bardzo zainteresowani są jego dalszymi występami w GieKSie.

Stosowne zapisy znajdowały się natomiast w dokumentach dotyczących Oktawiana Skrzecza i Wojciecha Słomki. Obaj to młodzieżowcy, mają więc dla pierwszoligowca niejako „podwójną wartość”. I wszystko wskazuje na to, że wiosną także zobaczymy ich w katowickich szeregach.

Uzyskaliśmy porozumienie z wrocławskim Śląskiem w kwestii dalszych występów Oktawiana w naszej drużynie – informuje dyrektor sportowy GKS-u, Tadeusz Bartnik.

W tej chwili trwają jeszcze rozmowy z krakowską Wisła dotyczące Słomki – z dużą szansą na ostateczne porozumienie.

– Pracujemy nad tym, by mógł występować w naszych barwach w roku 2018 – dodaje nasz rozmówca. Z tych słów można wnosić, że katowiczanie zainteresowani są 19-latkiem również w kontekście kolejnego sezonu.

 

 

„Fosa”, Kuba i… pogoń za kolegami

 

Jest nieźle! – tak Tomasz Foszmańczyk. pomocnik GKS-u, określił aktualny stan rekonwalescencji po niedawnej operacji kręgosłupa, a konkretnie – przepukliny międzykręgowej.

Choć jeszcze w połowie rundy jesiennej w klubie z Bukowej z niepokojem myślano o interwencji chirurgicznej, obawiając się kilkumiesięcznej przerwy, niezbędnej na rehabilitację, ostatecznie zabieg okazał się mniej skomplikowany. Już kilkadziesiąt godzin po nim „Fosa” wziął udział w gali „Złotych Buków 2017”, a jeszcze przed świętami wybrał się na kilkudniowy wypoczynek na… Kubę.

[…] Katowiczanie – przypomnijmy – na pierwszych w nowym roku zajęciach spotkać się mają 13 stycznia. „Fosa” też się na nie wybiera.

– Będę jednak mieć swój własny harmonogram przygotowań – nie kryje GieKSiarz. „Własny”, czyli nieco przesunięty w czasie o parę tygodni. Na przykład w trakcie lutowego zgrupowania w Turcji drużyna „zejdzie” już z obciążeń.

– A ja właśnie tam będę musiał popracować intensywniej – zaznacza piłkarz z Bukowej. – Mam nadzieję, że w tym okresie będę gonił kolegów już tylko fizycznie. Zdrowotnie powinienem być gotowy – dopowiada.

 

 

dziennikzachodni.pl – Kuba Błaszczykowski w Truskolasach: Młody GKS Katowice wygrał Kuba Cup 2017

 

Kuba Błaszczykowski zorganizował przedświąteczny turniej Kuba Cup. Podczas środowego turnieju Kuba Cup 2017 w Truskolasach zwycięzcą okazała się być drużyna GKS-u Katowice z rocznika 2007.

[…] Niezwykły Kuba Cup 2017 w Truskolasach, organizowany pod egidą fundacji „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego po raz jedenasty zawitał do powiatu kłobuckiego.

[…] Obsada rywalizacji liczyła dziesięć zespołów: ULKS Herkules Truskolasy, Białe Orły Warszawa, Wisła Kraków, AS Lubliniec, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Odra Opole, Raków Częstochowa, GKS Katowice oraz KS Panki.

W tegorocznym turnieju zwyciężyła drużyna z Katowic. Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki, a zwycięska drużyna została ponadto uhonorowana medalami z podobizną Jakuba Błaszczykowskiego. Statuetkami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci markowego sprzętu sportowego nagrodzono również triumfatorów klasyfikacji indywidualnych oraz najlepszą „piątkę” turnieju.
Głównym organizatorem i jednocześnie fundatorem turniejowych nagród jest Jakub Błaszczykowski, wychowanek Truskolaskiej Szkoły Podstawowej.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*