Msza święta w intencji Andrzeja Fonfary w pierwszą rocznicę śmierci

Dodano przez Adi | 26 czerwca 2018 19:19
Licznik odwiedzin: 739

Już wkrótce minie rok jak pożegnaliśmy wybitnego sportowca, wielkiego człowieka, przyjaciela…
18.07.2017 odszedł Andrzej „Amajs” Fonfara.

„W ciągu 11 lat gry w katowickiej drużynie Fonfara zdobył pięć tytułów mistrza Polski. W tym czasie był dwukrotnie najskuteczniejszym strzelcem ligi, a także etatowym zawodnikiem reprezentacji Polski, w której rozegrał prawie 100 spotkań i strzelił 54 bramki. Osiem razy wystąpił na mistrzostwach świata. Grał też na olimpiadzie w Innsbrucku w 1964 roku. Ten rok pozostaje dla niego szczególny także z innego powodu. Właśnie wtedy powstał wielosekcyjny GKS Katowice. – Pamiętam początki, pamiętam tytuły mistrzowskie, awanse i upadki – finansowe i sportowe. Byłem w GKS przez całe jego 40-lecie – z dumą podkreśla Fonfara…”
„Pamiętam, że godzinami trenowałem z „Wacławskim”! To była drewniana deska z dwoma otworami na dole i z dwoma u góry. Nazwaliśmy tę deskę od nazwiska naszego bramkarza Wacława – śmieje się Fonfara. – Najczęściej strzelaliśmy „Wacławskiemu” latem, na boisku. Krążek ustawiało się na desce i trzeba było nim trafiać w te otwory. Jak tak człowiek przez kilka miesięcy postrzelał, to potem na lodzie nie było mocnych…”
Powyższe cytaty pochodzą z portalu www.sport.pl, autorem artykułu jest Rafał Góral.

W środę 18.07.2018r. o godzinie 18:30 w kościele p.w. Świętych Piotra i Pawła w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 32 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ś.p. Andrzeja Fonfary w pierwszą rocznicę śmierci.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*