Najciekawsze spotkania w Olsztynie i Rzeszowie

Dodano przez Jack | 2 lutego 2018 09:00
Licznik odwiedzin: 434

PlusLiga wznawia rozgrywki po rozegraniu turnieju finałowego o Puchar Polski. Tak się złożyło, że z nowym zdobywcą tego trofeum spotka się nasz GKS, tak więc zapowiada się ciekawa konfrontacja. A co oprócz tego?

 

Walczący o pierwszą szóstkę zespół z Olsztyna, zagra przeciwko niepokonanemu dotychczas zespołowi ZAKSY. Mistrzowie Polski po pierwszej porażce w lidze z Resovią, raczej niespodziewanie przegrali również w półfinale Pucharu Polski (z Treflem) oraz ostatnio w rozgrywkach Ligi Mistrzów (z belgijskim Noliko Maaseik 2:3). Czy po trzeciej porażce z rzędu kędzierzynian można już mówić o ich „kryzysie”? Zadyszkę siatkarze ZAKSY złapali z pewnością, a na resztę wątpliwości odpowie starcie z AZS-em.

Równie interesująco zapowiada się spotkanie Resovii ze Skrą. Rzeszowianie są mocno podbudowani przerwaniem zwycięskiej passy mistrzów Polski, a dodatkowo Resovia poradziła sobie w 1/8 finału Pucharu CEV eliminując Vojvodinę Nowy Sad. Kolejnym rywalem w następnej rundzie będzie francuski klub GFC Ajaccio Volley Ball. Z kolei Skra podniosła się po przegranej z Jastrzębskim i pokonała w Lidze Mistrzów rosyjskie Dynamo Moskwa 3:1, zachowując swe szanse na wyjście z grupy tych rozgrywek. Każda z tych drużyn powalczy o swoją wygraną, bo przecież Resovia wciąż walczy o utrzymanie swojej pozycji w pierwszej szóstce tabeli, a Skra broni drugiego miejsca przed atakiem ONICO.

 

Ekipy walczące o załapanie się do najlepszej szóstki ligi, czyli Jastrzębski oraz Cuprum grają na własnych parkietach i nie powinny mieć problemów z pokonaniem, odpowiednio Warty i BBTS-u. W gronie drużyn chcących opuścić strefę barażową, otwiera się szansa przed Łuczniczką na zniwelowanie stary punktowej do będzinian, która podejmuje będący w kryzysie (4 porażki z rzędu) zespół Espadonu. Tym bardziej, że jej konkurent MKS Będzin czeka bardzo trudne zadanie w pojedynku z będącym na fali ONICO Warszawa.

Dla drużyn będących na miejscach spadkowych, nie ma już spotkań nie ważnych i zarówno Dafi Społem jak i BBTS muszą szukać punktów w każdym z nich. Obie ekipy są w bardzo trudnym położeniu i będzie im szalenie trudno uchronić się przed spadkiem do 1 ligi. Niestety i nasza GieKSa dzięki takim a nie innym ostatnio wynikom „zbliżyła się” niebezpiecznie do strefy barażowej i w razie (odpukać w niemalowane) porażki z Treflem, czekać nasz zespół będzie bardzo ważny pojedynek w następnej serii gier z MKS-em Będzin na wyjeździe.

 

Program 19 kolejki: 2, 3 i 4 lutego

GKS Katowice – Trefl Gdańsk (w pierwszym meczu 3:0) –
2 lutego (piątek) godz. 18.00 – sędziowie Jarosław Makowski / Maciej Maciejewski
Łuczniczka Bydgoszcz – Espadon Szczecin (w pierwszym meczu 2:3) –
2 lutego (piątek) godz. 18.00 – sędziowie Maciej Twardowski / Magdalena Niewiarowska

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (w pierwszym meczu 2:3) –
3 lutego (sobota) godz. 14.45 – sędziowie Mariusz Gadzina / Jacek Litwin
Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie (w pierwszym meczu 3:0) –
3 lutego (sobota) godz. 15.00 – sędziowie Waldemar Kobienia / Paweł Ignatowicz

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała (w pierwszym meczu 3:1) –
3 lutego (sobota) godz. 17.00 – sędziowie Piotr Skowroński / Agnieszka Michlic
ONICO Warszawa – MKS Będzin (w pierwszym meczu 2:3) –
3 lutego (sobota) godz. 20.00 – sędziowie Paweł Burkiewicz / Tomasz Flis

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów (w pierwszym meczu 0:3) –
4 lutego (niedziela) godz. 14.45 – sędziowie Marcin Herbik / Tomasz Janik
Cerrad Czarni Radom – Dafi Społem Kielce (w pierwszym meczu 2:3) –
4 lutego (niedziela) godz. 17.00 – sędziowie Piotr Król / Waldemar Niemczura

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*