Najmłodsze skrzydła w lidze – przegląd doniesień mass mediów

Dodano przez Witek | 9 stycznia 2017 12:00
Licznik odwiedzin: 834

Zapraszamy do przeczytania fragmentów informacji mass mediów z ubiegłego tygodnia, na tematy związane z GieKSą:

 

 

 

katowickisport.pl – Łukasz Sekulski o GieKSie: „Bo to fajny klub jest”…

 

Łukasz Sekulski wciąż jeszcze rehabilituje się po październikowym urazie przywodziciela. Do zajęć gotów będzie po 10 stycznia. Akurat wtedy, gdy zaczną się treningi przy Bukowej, z którą łączy go kolejna plotka transferowa.

[…] @sirbobby1986 Ogłaszamy w GieKSie podpisane kontrakty. Nie spekulujemy. Czas pokaże kto zagra przy Bukowej. Mamy czas do 28 lutego!!!— Darek Motała (@DarekMoti) 2 stycznia 2017

Takie komunikaty… jeszcze bardziej rozpalają kibicowskie emocje. Fani z Poznania na przykład już apelują do niego, by… w Katowicach dobrze zaopiekował się Kamilem Jóźwiakiem (miałby zostać do wicelidera pierwszej ligi wypożyczony z „Kolejorza”). Ci ze stolicy Górnego Śląska nawołują, by już ogłaszać oficjalnie angaż Tomasza Wisio. I tak kręci się ta nieoficjalna karuzela transferowa…

Poza „karuzelą”

„Zsiadł” z niej już kilka tygodni temu Rafał Niziołek. Pomocnik MKS-u Kluczbork – pasujący do profilu zawodników „na dorobku”, angażowanych przez GKS w poprzednim okienku – był przez jakiś czas uważnie przez katowiczan monitorowany, ale przy Bukowej nie zagra. Podobnie rzecz się ma z Maciejem Górskim. – Jego to chciałoby pół ligi, ale już go chyba Podbeskidzie „zgarnęło”? – usłyszeliśmy już w końcówce grudnia ni to odpowiedź, ni retoryczne pytanie w kontekście napastnika Jagiellonii (15 bramek w ub. sezonie w I lidze w barwach Chrobrego).

[…] A więc jeśli nie Górski, to może…

Łukasz Sekulski? – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – mówi 26-latek rodem z Płocka, formalnie – również zawodnik Jagiellonii.

[…] Z końcem grudnia Sekulskiemu skończyło się roczne wypożyczenie z Białegostoku do Kielc. – Siadłem do rozmów z Koroną o nowym kontrakcie, ale pewnych spraw nie przeskoczę. Trzeba przecież brać pod uwagę również stanowisko Jagiellonii. Dziś jest więc tak, że formalnie wracam do Białegostoku. Ale… nie wiem, gdzie spędzę wiosnę – przyznaje zawodnik.

[…]- Osobiście rozmów z GKS-em nie prowadzę. W sprawach transferowych działa mój menedżer… – uśmiecha się napastnik, który jest całkiem nieźle zorientowany w GieKSiarskiej rzeczywistości. – To fajny klub. Jakieś wspomnienia z gry przy Bukowej mam (zagrał tu… raz, wiosną 2012 w barwach Wisły Płock w I lidze – dop. red.); choćby doping kibiców z „Blaszoka”. Teraz GKS wyszedł na prostą, wszystko jest na czas. Wiem to od kolegów w drużynie katowickiej – dopowiada. I na koniec… trochę się dziwi, że w kontekście wicelidera pierwszej ligi wymienia się nazwiska napastników do ewentualnego zakontraktowania. – Bo dobrych napastników to akurat GieKSa ma – podkreśla, przywołując Grzegorza Goncerza i Mikołaja Lebedyńskiego…

 

 

GieKSa otworzyła okienko transferowe – 18-latek z Bułgarskiej na pół roku

 

Kamil Jóźwiak został wypożyczony z Lecha Poznań do zespołu wicelidera pierwszej ligi.

To świetny chłopak, a ja jestem wielkim fanem jego talentu – mówił nam trzy tygodnie temu menedżer GKS-u, Dariusz Motała, pytany o 18-letniego skrzydłowego. Temat został sfinalizowany w czwartek. Kamil Jóźwiak występować ma w zespole z Bukowej przez najbliższych sześć miesięcy.

 

 

Po wypożyczeniu Jóźwiaka na Bukową – najmłodsze skrzydła w lidze

 

[…] Kamil Jóźwiak do czerwca 2017 roku będzie zawodnikiem ekipy z Bukowej -poinformowali działacze wicelidera pierwszej ligi.

Jóźwiak miał 13 lat, gdy w UKP Zielona Góra – klubie robiącym dobrą robotę „szperaczą” i szkoleniową w tej części kraju – wypatrzyli go łowcy talentów Akademii Lecha Poznań. Debiutu ekstraklasowego  w barwach „Kolejorza” nie mógł nawet uczcić szklaneczką piwa – nie był jeszcze pełnoletni. Swą pierwszą (i jedyną jak dotąd) bramkę w futbolowej elicie zdobył krótko po 18. urodzinach. Wszystko to działo się jeszcze w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu.

Minionej jesieni grał jednak w pierwszym zespole Lecha dużo mniej. Zaliczył sześć występów w końcówkach spotkań, i nawet w Pucharze Polski nie było mu dane „podkręcić licznika minut”.

[…] – Liczymy, że dzięki niemu wzrośnie nasza jakość na skrzydłach – mówił Dariusz Motała, menedżer GieKSy, komentując w klubowych mediach pierwszy zimowy transfer na Bukową. Przyznawał zarazem, że zawodnik na celowniku katowiczan znajdował się już od września, wtedy rozpoczęły się rozmowy o warunkach jego wypożyczenia. – Dla samego Kamila nachodzi zaś czas, by pokazać swoje duże umiejętności – dodawał Motała.

[…] Tych umiejętności osiemnastolatkowi z pewnością nie brakuje; jest reprezentantem kraju w kategoriach juniorskich. Wiosną (23-28 marca) czeka go bój w drugiej rundzie kwalifikacji do finałów mistrzostw Europy U-19.

Swoją drogą zaś GKS – po angażu Jóźwiaka – może mieć „najmłodsze skrzydła” w pierwszej lidze. Paweł Mandrysz, który dość regularnie dostawał jesienią szansę gry, też wciąż jest jeszcze nastolatkiem (starszym od Jóźwiaka o pięć miesięcy).

 

 

gol24.pl – Kolejorz konsekwentnie wypożycza młodych. Jóźwiak wiosną zagra w GieKSie

 

Mimo że większość piłkarzy odpoczywa jeszcze na urlopach, a do wznowienia rozgrywek pozostał ponad miesiąc, Lech Poznań już sporo miesza na rynku transferowym w Polsce. Na razie jednak jedynie zmniejsza liczebność swych szeregów.

[…] Kamil Jóźwiak wiosnę spędzi w GKS-ie Katowice. O tym ruchu w kuluarach mówiło się już od dawna. Młody pomocnik ostatnimi czasy nie dostawał w Lechu tylu minut, ile powinien, aby dalej rozwijać swe piłkarskie umiejętności. Dla graczy dopiero wkraczających do dorosłego futbolu, kolejne minuty spędzane na boisku, a co za tym idzie łapanie doświadczenia jest bardzo ważne. W Kolejorzu nie mogli mu tego zapewnić.
[…] GieKSa wydaje się być dobrym kierunkiem. Latem do ich zespołu doszło wielu zawodników, dzięki czemu teraz walczą o najwyższe miejsca tej klasy rozgrywkowej. Ich celem jest awans i jak na razie są na bardzo dobrej ku temu drodze. Na półmetku plasują się bowiem na drugiej pozycji, tracąc do liderującej Chojniczanki jedynie oczko. Jeżeli utrzymają dobrą formę, od nowego sezonu ich marzenia mogą się ziścić. W tym ma też pomóc Kamil Jóźwiak. Ofensywny zawodnik, mimo młodego wieku, nie raz już udowodnił, że po prostu potrafi grać w piłkę. W innym wypadku nie debiutowałby przecież na boiskach LOTTO Ekstraklasy w barwach Kolejorza już w ubiegłym sezonie.
[…] Początek aktualnego sezonu również rysował się dla niego w jasnych barwach. Udział w zawodach o Superpuchar, a potem konsekwentne miejsce w meczowych osiemnastkach. Niestety na drodze stanęła mu jednak kontuzja, która wyeliminowała z gry na kolejne tygodnie. Na dobrą sprawę na stadiony LOTTO Ekstraklasy powrócił dopiero pod koniec października. Pod okiem Nenada Bjelicy grywał już jedynie w końcówkach. Jednym z celów Kamila Jóźwiaka na ten rok jest z pewnością występ na młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 19, które odbędą się w Gruzji. Ofensywny zawodnik jest jednym z podstawowych piłkarzy tej reprezentacji.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*