Nasz pierwszy rywal w fazie play-off

Dodano przez Jack | 30 marca 2016 21:32
Licznik odwiedzin: 1185

Zbliżamy się powoli do kulminacyjnego punktu sezonu czyli fazy play-off, więc najwyższa pora przyjrzeć się troszkę bliżej naszemu pierwszemu przeciwnikowi.

Klub Przyjaciół Siatkówki Siedlce (tak brzmi pełna nazwa naszego rywala) to następca sekcji męskiej piłki siatkowej klubu UKS „Ósemka” Siedlce istniejącego od 1994 roku. Klub wypłynął na szersze siatkarskie wody dopiero w 2006 roku kiedy to odkupił prawa do gry w II lidze od MKS-u MDK Warszawa i wspierany przez firmę Elmo, zagrał od tego sezonu pod jego nazwą. W tych kilku sezonach, klub z Siedlec regularnie występował w play-offach grupy III drugiej ligi, ale bez awansów do turnieju mistrzów poszczególnych grup.

21 kwietnia 2010 roku klub zmienił nazwę na obowiązującą dzisiaj, ale po skończeniu sezonu 2010/11 zespół siedlecki ponownie przejął licencję, tym razem na grę w I lidze od zespołu Jadar Radom, wprowadzając człon „Jadar”  do swojej nazwy. Pierwszy sezon w I lidze ekipa z Siedlec zakończyła na ósmym miejscu przegrywając w pierwszej rundzie play-off z AZS-em Stalą Nysa 0:3 w meczach, nie wygrywając żadnego seta! W kolejnym sezonie spisali się jeszcze gorzej, broniąc się przed spadkiem w fazie play-out, gdzie okazali się lepsi od Energetyka Jaworzno 3:0 w meczach, zajmując ostatecznie dziewiątą lokatę.

Najlepszym sezonem w krótkiej, najnowszej historii klubu okazał się ten z roku 2013/14 gdzie KPS Siedlce zajął drugie miejsce. W pierwszej rundzie siedlczanie pokonali 3:0 Ślepsk Suwałki, w półfinale okazali się lepsi 3:1 od MKS-u Będzin, który potem i tak otrzymał licencję na grę w PlusLidze, a w finale przegrali 2:3 z Camperem Wyszków. Ostatni sezon 2014/15 to powrót klubu z Siedlec na wcześniejszą pozycję, ponieważ zajęli w nim odległe dziewiąte miejsce, którego byli również bliscy w bieżących rozgrywkach.

KPS Siedlce to mieszanka młodości z doświadczeniem. Do tych pierwszych możemy zaliczyć Łukasika, Wosia czy Szaniawskiego byłego absolwenta spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, łącznikiem między tymi grupami jest Wdowiak, który ma już za sobą występy w siatkarskiej Lidze Mistrzów w barwach Skry Bełchatów. Doświadczonymi są m.in. Milewski, Gutkowski mający za sobą grę w Czarnych Radom czy Krzywiecki mistrz I ligi z Victorią Wałbrzych z zeszłego sezonu. Najbardziej znanym siatkarzem ekipy z Siedlec jest Wojciech Kaźmierczak z dużym doświadczeniem PlusLigowym, przez kilka lat związany z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz mający występy też m.in. w Treflu Gdańsk i AZS-ie Częstochowa. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie grali w klubie z Siedlec nasi dwaj obecni siatkarze czyli Paweł Pietraszko i Karol Butryn.

 

Kadra KPS-u Siedlce

Rozgrywający: Adam Szałański, Piotr Milewski, Szymon Sawicki
Przyjmujący: Paweł Rejowski, Piotr Łukasik, Kamil Gutkowski, Maciej Krzywiecki
Atakujący: Damian Wdowiak, Mateusz Ogrodniczuk
Środkowy: Łukasz Wysocki, Wojciech Kaźmierczak, Kamil Szaniawski
Libero: Jakub Woś

Klub Przyjaciół Siatkówki Siedlce

barwy: czarno-biało-czerwone
rok założenia: 2010 (kontynuacja klubu „Ósemka” z roku 1994)
adres: ul. Niepodległości 10A; 08-110 Siedlce
hala: ARM Siedlce, ul. B. Prusa 6; 08-110 Siedlce

Prezes: Marian Burzec
Trener: Witold Chwastyniak
II trener: Maciej Nowak

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*