Niemoc GieKSy trwa. Mass media o GieKSie

Dodano przez Witek | 17 lipca 2017 08:30
Licznik odwiedzin: 1053

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia, na temat związane z piłkarską GieKSą:

 

 

sportslaski.pl – GieKSa wyjechała na zgrupowanie. Z nowymi

 

Piłkarze GKS-u Katowice są już w Trzebnicy, gdzie będą przygotowywać się do nowego sezonu. W 25-osobowej kadrze jest kilku zawodników, którzy dopiero co związali – lub zwiążą się – z GieKSą.

Do Trzebnicy pojechali nowi Rafał Kuliński i Dawid Plizga, a także Wojciech Słomka i Jakub Yunis, którzy uzgodnili warunki kontraktów z GKS-em. W trakcie zgrupowana katowiczanie rozegrają dwa sparingi – 12 lipca z Fastavem Zlin, a 15 lipca z Chrobrym Głogów, który wskoczył w miejsce pierwotnie zapowiadanej jako rywal GieKSy, Miedzi Legnica.

Zgrupowanie potrwa do 19 lipca.

 

Kadra GKS-u na zgrupowanie w Trzebnicy:

Bramkarze: Sebastian Nowak, Maciej Wierzbicki, Kamil Główka, Mateusz Abramowicz

Obrońcy: Mateusz Kamiński, Adrian Frańczak, Tomasz Midzierski, Damian Garbacik, Tomasz Mokwa, Mateusz Mączyński, Lukas Klemenz.

Pomocnicy: Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Zejdler, Rafał Kuliński, Bartłomiej Kalinkowski, Paweł Mandrysz, Dawid Plizga, Paweł Juraszczyk, Wojciech Słomka, Armin Ćerimagić.

Napastnicy: Grzegorz Goncerz, Andreja Prokić, Jakub Yunis, Paweł Szołtys, Wojciech Kędziora.

 

 

Niemoc GieKSy trwa. W pięciu meczach jeden gol!

 

GKS Katowice bezbramkowo zremisował z Fastavem Zlin, szóstą drużyną czeskiej ekstraklasy, która w poprzednim sezonie zdobyła Puchar Czech.

W porównaniu do poprzedniego sparingu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, w wyjściowym składzie zaszła tylko jedna zmiana – grał Tomasz Mokwa zamiast Adriana Frańczaka, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Podobnie jak Dawid Plizga, dla którego był to pierwszy występ w barwach GKS-u od 2005 roku.
GKS rozegrał tego lata pięć sparingów. Do tej pory nie wygrał ani razu i strzelił zaledwie jedną bramkę.

 

 

sportowefakty.wp.pl – Dawid Plizga po 13 latach wrócił do GKS-u Katowice

 

GKS Katowice dokonał kolejnego transferu przed nadchodzącym sezonem. Nowym piłkarzem śląskiego klubu został Dawid Plizga, dla którego jest to powrót do GKS-u po 13 latach przerwy.

31-letni pomocnik z GKS-em Katowice podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Dawid Plizga w śląskim klubie grał w latach 2004-2005. Następnie odszedł do Zagłębia Lubin. Występował ł także w Jagiellonii Białystok, Termalice Bruk-Bet Nieciecza i Górniku Zabrze. W ekstraklasie zaliczył 223 mecze i strzelił 37 bramek.

[…] Plizga to siódmy nowy zawodnik w katowickim klubie. Oprócz wyżej wspomnianych graczy do GKS-u dołączyli również Tomasz Mokwa, Tomasz Midzierski, Lukas Klemenz i Rafał Kuliński.

 

 

Sparingowa sobota: 495 minut bez gola GieKSy Katowice

 

GKS Katowice zremisował bezbramkowo z Chrobrym Głogów. Impas strzelecki drużyny Piotra Mandrysza trwa 495 minut.

[…] GKS Katowice strzelił w okresie przygotowań jednego gola. W 45. minucie sparingu z Odrą Opole do bramki trafił Paweł Mandrysz. Od 24 czerwca piłkarze ofensywni próbują przełamać impas strzelecki, tyle że bez efektu. W zremisowanym bezbramkowo sparingu z Chrobrym Głogów trener Piotr Mandrysz sprawdził w ataku Grzegorza Goncerza, Wojciecha Kędziorę i Jakuba Yunisa.

 

 

katowickisport.pl – Ofensywa kontraktowa przy Bukowej. Powrót po (dwunastu) latach

 

[…] Już po sobotnim sparingu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza trener Piotr Mandrysz wystawił pozytywne oceny – i rekomendacje zakontraktowania – zawodników grających w tym spotkaniu. Mowa o Rafale Kulińskim, Wojciechu Słomce oraz czeskim napastniku, Jakubie Yunisie.

Kuliński – 22-letni pomocnik, mający już za sobą grę w rezerwach GieKSy – we wtorek podpisał umowę jako pierwszy, wiążąc się z klubem na rok. Chwilę potem „wielki powrót” (po 12 latach) na Bukową odnotował Dawid Plizga, też sygnując roczną (z opcją przedłużenia) umowę.

Potwierdziły się też informacje o poniedziałkowej udanej misji menedżera sekcji, Dariusza Motały, w Czechach; zawodnikiem GieKSy „lada chwila” zostanie też (wypożyczenie na rok, z opcją pierwokupu) sprawdzany w sobotę wspomniany Yunis z Sigmy Ołomuniec. Na razie on – i wspomniany Słomka – udają się na zgrupowanie do Trzebnicy, a finalizacja umów z ich klubami nastąpi w kolejnych dniach.

 

 

„Miki” się doczekał. Zamiast w GKS-ie, zagra być może w Płocku

 

Nie Maciej Bartoszek i nie Jacek Zieliński, ale Jerzy Brzęczek – wespół z dobrze znanym z Bukowej sztabem szkoleniowym – poprowadzi „nafciarzy” w nowym sezonie.

[…] Roszada na stanowisku szkoleniowca oznacza także nową szansę dla Mikołaja Lebedyńskiego. Miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Katowicach, pod okiem Jerzego Brzęczka. Jako że jego kontrakt z Wisłą automatycznie przedłużył się o kolejny rok, napastnik – odsunięty 11 miesięcy temu przez Kaczmarka od pierwszej drużyny – dostał nakaz stawienia się 11 lipca na treningu płockich rezerw. Tegoż dnia przyjechał na Mazowsze ze Szczecina i… otrzymał od nowego trenera zgodę na ćwiczenia z kadrą ekstraklasową. Decyzja, czy pozostanie w Wiśle, zapadnie w ciągu najbliższych dni.
Przypomnijmy, że w GKS-ie wyrażano nadzieję, iż Lebedyński trafi na Bukową i w tym sezonie – po przeprowadzeniu transferu definitywnego z Płocka. Prezesi obu klubów porozumieli się już nawet w kwestii odstępnego, ale sam zawodnik postanowił poczekać z decyzją.

 

 

Sparing drużyn „bezzębnych”. Remis GieKSy w meczu z Chrobrym

 

W rozegranym w Trzebnicy sparingu GKS Katowice bezbramkowo zremisował z Chrobrym Głogów. Był to ostatni mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym.

Ostatni sparing przed startem I ligi na pewno nie poprawił humorów w ekipie z Katowic. Był to dla niej szósty mecz kontrolny i po raz kolejny nie udało się wygrać. Trudno jednak zdobywać gole, gdy nie dość, że napastnicy nie błyszczą, ale również sytuacji podbramkowych jest jak na lekarstwo… Z drugiej jednak strony katowiczanie mogli mówić również o pechu, bowiem w dwóch sytuacjach rywale wybijali piłkę z lini bramkowej – po strzałach Wojciecha Słomki (58. min.) jak i Dawida Plizgi (64. min.).

W efekcie GKS trzeci mecz z rzędu zremisował bez zdobycia gola.

 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*