Noty i opisy po Pogoni

Dodano przez Shellu | 30 lipca 2017 10:30
Licznik odwiedzin: 2908

Kopacze GKS Katowice w kompromitującym stylu przegrali mecz z Pogonią Siedlce. Mimo że napawa mnie to chęcią porzygania się, tradycji musi stać się zadość i muszę ocenić tę bandę urlopowiczów. I choć kilku z nich było nowych – świetnie się odnaleźli razem ze starymi wyjadaczami katowickiej żenady.

Sebastian Nowak – 5
Nie miał zbyt wiele okazji do interwencji, bo rywale zazwyczaj strzelali bardzo niecelnie. W pierwszej połowie kilka wyjść do dośrodkowań i złapanie piłki. Irytujące flegmatyczne zabieranie się do wznowienia gry. W drugiej połowie puszczone dwie bramki. Być może mógł interweniować przy pierwszym golu, ale jednak strzał był precyzyjny. Przy drugiej bramce bez szans. Zawodnik przydałby się w polu karnym przeciwnika w ostatnim rzucie rożnym meczu. Mimo że strzelił kiedyś gola Wiśle Kraków i jego wzrost mógłby być pomocny, to akurat teraz zapuścił korzenie…

Tomasz Mokwa – 1
Debiut – żenada. Trudno uwierzyć, że zawodnik, który zaprezentował się tak drewnianie, rozegrał tyle meczów w ekstraklasie. Być może ma umiejętności jakieś, ale z Pogonią pokazał kompletne przeciwieństwo. Źle się ustawiał, popełniał techniczne błędy. W pierwszej połowie dał się tak wyprzedzić na kilkunastu metrach, że aż oczy bolały, jakby miał kulę u nogi. W pamięci mamy też przerzut rywali na lewą stronę, a Mokwa w tym czasie zmierza do środka boiska. Przy drugiej bramce rywali, zaliczył asystę. W ofensywie nie udzielał się w ogóle. Najgorszy debiut ostatnich wielu lat. Dramat.

Lukas Klemenz – 5
W pierwszej połowie widoczny, mimo że stoper. Dość poprawna gra, trochę interwencji. Nie było to jednak też nic wielkiego, ot średni mecz. Sam bezpośrednio nie był zamieszany w utraty bramek.

Tomasz Midzierski – 4,5
Kapitan nie podołał zadaniu. Nie umotywował kolegów wystarczająco i zamiast walczyć, zachowywali się tak, jakby na plaży czekali na kukurydzę gotowaną. Sam w pierwszej połowie niewidoczny (pracował Klemenz), w drugiej trochę w miarę dobrych interwencji, ale ogólny obraz nie mówi o tym, że spektakularnie czyścił. Średniawka.

Mateusz Mączyński – 3
W przeciwieństwie do Mokwy, starał się udzielać w ofensywie. Bez efektów. Jednak jego poziom to może 8-9 miejsce w lidze, czyli zdecydowanie niezadowalający. Musi pamiętać, że nie gra już w Tychach, tylko w Katowicach. No i przy bramce rywali na 1:1, dupą krył na radar rywala i nie zrobił nic, aby zapobiec strzałowi.

Paweł Mandrysz – 5
Znowu trochę chaotyczny, ale tym razem przynajmniej z efektem, jego rajd przyniósł rzut karny, to była naprawdę bardzo dobra akcja. Poza tym było średnio, nie miał zbyt wielu dobrych akcji, choć był jednym z niewielu, którym zależało. Szkoda, że Paweł ma talent do partaczenia bardzo prostych sytuacji, jak ta, w której po błędzie rywala wyszedł z piłką na skrzydle i wprost fatalnie podawał w centrum pola karnego.

Bartłomiej Kalinkowski – 5
W miarę poprawny występ, błędy popełniał, ale coś tam też potrafił w środku boiska zrobić. Nic wielkiego, ale o nim możemy powiedzieć, że zagrał słabo czy przeciętnie, ale nie żenadę (jak większość). Mimo to nadal to jest za mało.

Łukasz Zejdler – 2
Zjazd tego zawodnika od zeszłej rundy jesiennej to jakaś tragedia. Pogubiony, często niewidoczny, a jak widoczny to popełniający błędy. Straszne, co się dzieje z tym zawodnikiem. Wydawało się, że w nowym sezonie się ogarnie, a gra podobną żenadę, co wiosną i tak nawet się skojarzyło – podobnie jak w maju w Siedlcach. Chłopie, obudź się, bo za chwilę wylądujesz w Pniówku Pawłowice Śląskie.

Tomasz Foszmańczyk – 4
Pierwsza połowa jeszcze była w miarę. Oczywiście nie mieliśmy reżyserii gry z prawdziwego zdarzenia, prostopadłych piłek, rozrzutów na skrzydła itd. Ale było w miarę przyzwoicie – dobry strzał z dystansu, no i gol z karnego. Druga połowa to był typowy Fosa z wiosny. Błędy techniczne, zero ruchu do piłki, tylko czekanie (i w efekcie wyprzedzający go rywale). Głupie straty na własnej połowie i groźna akcja rywali.

Armin Cerimagić – 2
Zawodnik jakimś cudem wskoczył do pierwszej jedenastki i nie wykorzystał szansy. Słabiutki mecz. Miał w pierwszej połowie super okazję, po błędzie rywali, poszedł skrzydłem i mając mnóstwo czasu na podanie do Kędziory zwlekał, zwlekał i stracił. Poza tym brak większych efektów z jego gry. Ale nie to było najgorsze. Jego stałe fragmenty gry to był festiwal piłkarskiej impotencji. Złe, niecelne, za słabe – grane na pierwszego rywala. Dramat, trzeba jak najszybciej odebrać mu stałe fragmenty.

Wojciech Kędziora – 1
Ściągnęliśmy emeryta. Człowiek z oddziału geriatrycznego powinien leżeć w ciepłym łóżku, a nie być ciąganym po boiskach pierwszej ligi w piłce nożnej. Nic więcej nie mamy do dodania.

Dawid Plizga (grał od 64. minuty) – niesklas.
Sorry, ale drugi mecz i drugi mecz również sponsorowany hasłem „emeryci i renciści”. Brak dynamiki, brak ruszenia do przodu. Będzie ciężko…

Grzegorz Goncerz (grał od 73. minuty) – niesklas.
Gonzo ambitny, ale nic z tego nie wynikało. Nie pomagali mu koledzy, ale też sam sobie nie pomógł.

Rafał Kuliński (grał od 81. minuty) – niesklas.
Jedynie w pierwszej akcji chciał na szybkości coś pokazać, ale tak go chyba zdeprymowało niepowodzenie, że natychmiast zniknął.