Noty i opisy po Tychach

Dodano przez Shellu | 31 maja 2015 10:48
Licznik odwiedzin: 1745

Mimo wysokiej wygranej wygranej nie był to jakiś wielki mecz GieKSy. W pierwszej połowie była masa błędów w środkowej strefie i to mogło się źle zakończyć, gdyby przeciwnik był lepszy. Po przerwie mieliśmy już killerów, a w zasadzie jednego głównego i jego pomocników. Podobnie jak z Sandecją, katowiczanie z zimną krwią wykorzystali swoje sytuacje i wysoko wygrali spotkanie derbowe.

Rafał Dobroliński – 7
Mimo jakiejś masakrycznej ilości stałych fragmentów, bramkarz nie musiał wspinać się na wyżyny umiejętności. Większość piłek szła albo poza światło bramki, albo prosto w Rafała. Trzeba przyznać, że te futbolówki, które miał do złapania – złapał bardzo pewnie – naprawdę zapewniał spokój w tyłach.

Alan Czerwiński – 6
Zawodnik znów zagrał na obronie (tak jak w Ząbkach) i spisał się dobrze. Nie można sobie przypomnieć jakichś jego większych błędów. Oczywiście gdzieś tam raz czy dwa przegrał pojedynek, ale też potrafił w drugim tempie akcji go naprawić. Tak jak zawsze mówiliśmy – nigdy to nie będzie obrońca, ale w przeciwieństwie do meczów w poprzednich sezonach, tym razem spisał się w defensywie całkiem nieźle.

Mateusz Kamiński – 7
Pewny mecz stopera, rywale w praktyce nie potrafili zagrozić bramce Dobrolińskiego. Dobrze czyścił i kasował akcje przeciwników, którzy nie mogli rozwinąć skrzydeł.

Adrian Jurkowski – 7
Również dobry mecz obrońcy, a dodatkowo był chyba najbliżej strzelenia swojej pierwszej bramki w GieKSie po jednym ze stałych fragmentów (co uczcił przebieżką za bramką Przyrowskiego). Razem z Kamykiem stworzyli zaporę nie do przejścia, choć i rywale byli też dość słabi (dlatego nota jest wysoka, ale też nie wybitna).

Rafał Pietrzak – 6
Średni mecz obrońcy, tak jak już pisaliśmy – spuścił z tonu. W defensywie nic nie zawalił, ale w ofensywie nie dał nic wielkiego zespołowi. Odnotować można odbiór, który zapoczątkował akcję, po której padła druga bramka.

Piotr Ceglarz – 6,5
Po raz kolejny dostał szansę od początku i w końcu mieliśmy jakikolwiek efekt! Sam mecz był średni, na pewno było nieco lepiej niż w większości spotkań. Przeprowadził kilka akcji, a raz miał znakomitą okazję na gola, ale bardzo źle strzelił. Jednak asysta, którą zaliczył do Goncerza była bardzo dobra.

Łukasz Pielorz – 7
Dobrze w destrukcji, słabo w kreacji – z jednym wyjątkiem. Cross do Ceglarza przy drugiej bramce był czymś, z czego Pielorza nie znamy. Wyszło znakomicie.

Povilas Leimonas – 5
Słabiutko. Zawodnik niepewny, straty, kiepskie rozegrania. Trochę lepszy fragment po przerwie. Mocno pracował na czerwoną kartkę, ale na szczęście nie doczekał się jej. Po bardzo dobrym meczu w Ostródzie – równia pochyła.

Przemysław Pitry – 7
Całkiem przyzwoity występ kapitana, choć bardziej po przerwie, bo w pierwszej części gry niemrawo. Doceniamy oczywiście efektywność, choć… była ona taka trochę dziwna. Zaliczył bowiem asystę przy pierwszej bramce… kiksując. Druga asysta to wywalczony rzut karny. Był blisko strzelenia bramki, ale po jego główce piłkę na róg sparował Przyrowski.

Krzysztof Wołkowicz – 5,5
Przeciętny mecz zawodnika. W pierwszej połowie miał dobrą sytuację w polu karnym, ale pospieszył się z oddaniem strzału. Generalnie niezbyt efektywny, ale dobrze rozprowadził akcję, po której GieKSa strzeliła pierwszą bramkę.

Grzegorz Goncerz – 9
Co tu dużo gadać, bohater meczu. Dobra, aktywna gra – już w pierwszej połowie mógł strzelić bramkę, gdy obrońca Tychów za lekko podawał do Przyrowskiego. Jeden poważny błąd, gdy podał do tyłu i poszła groźna kontra. Po przerwie już jednak się rozstrzelał. Pierwsze dwie bramki jak rasowy napastnik, potem pewnie egzekwowany rzut karny. Tym samym skompletował klasyczny hat-trick! Rewelacja!

Aleksander Januszkiewicz (grał od 68. minuty) – niesklas.
Wszedł na boisko i naprawdę nie można nic dobrego powiedzieć. Naprawdę można by wziąć chłopaka z podwórka, który nigdy nie trenował w żadnym klubie, i efekt będzie taki sam. Alex sobie wypuszcza piłki i nie może do nich dobiec, gdzieś tam kopie na ślepo, podaje bardzo niecelnie. Naprawdę on chyba nie myśli.

Sławomir Duda (grał od 68. minuty) – niesklas.
Nie zepsuł gry, jakoś znacząco jej też nie poprawił, ale skoro nie był widoczny to oznacza, że było dobrze. GieKSa w końcówce grała spokojnie, a kwestia spokoju jest w dużej mierze związana z defensywnymi pomocnikami.

Paweł Szołtys (grał od 82. minuty) – niesklas.
Wszedł.

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. do poprawki — 1 czerwca 2015 @ 00:49

    wszystko OK ale jak czytam „futbolówki” to zgrzytam zębami. Shellu lubisz jak ktoś mówi: „pieniążki”?

  2. kibic — 31 maja 2015 @ 14:34

    Sory ale noty sa z kosmosu,w pierwszej polowie cud ze nie przegrywali i uciekali od pilki przypadkowa bramka rozbila slabych tyskich,z tymi grajkami trzeba sie roztac i wreszcie zaczac budowac calkiem nowa druzyne z ta sie nic nie osiagnie a predzej spadek zaliczy

  3. MarianoItaliano — 31 maja 2015 @ 11:26

    Awans TYLKO Z GONZEM RESZTA OUT !

 

Dodaj komentarz

*