O awansach się nie mówi, awanse się robi. Przegląd doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia

Dodano przez Witek | 19 czerwca 2017 08:40
Licznik odwiedzin: 947

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów z ubiegłego tygodnia, na temat GieKSy:

 

 

gol24.pl – Piotr Mandrysz w GKS Katowice: O awansach się nie mówi, awanse się robi

 

Piotr Mandrysz został nowym trenerem GKS Katowice.

[…] Co sprawiło, że przyjął pan propozycję z Katowic?

Właściwie od zimy chciałem już wrócić do wykonywania zawodu, bo wolę pracować niż zarabiać za nic. Czekałem jednak na propozycję, która będzie satysfakcjonująca sportowo. Nie ukrywam też, że chciałem pracować na Śląsku, bo jednak miło się mieszka we własnym domu, a ostatnio pracowałem poza regionem. Był zresztą taki moment, cztery lata temu, że byłem już bardzo blisko GKS-u. Ostatecznie jednak ja trafiłem do Niecieczy, a na Bukową przyszedł Kazimierz Moskal.

 

Wyzwanie w GKS-ie na pewno jest duże. Ma pan w kontrakcie jasno określony cel?

Mam kontrakt na dwa lata, nie ma w nim zapisanego słowa awans. Ale wiadomo, że każdy chce grać o najwyższą stawkę i odnieść sukces.

 

Na sukces w Katowicach czeka się już bardzo długo…

Myślałem, że teraz się już uda, bo sytuacja po zimie była bardzo dobra. Wiosna okazała się jednak trudna i cel nie został zrealizowany. Szkoda. Wiem jednak, że gdyby GKS awansował do Ekstraklasy to mnie by dziś w nim nie było. 

 

[…] Jest pan uznawany za specjalistę od awansów…

O awansach się nie mówi, awanse się robi. Dlatego mam ich już na koncie pięć. Niech to będzie podsumowaniem tej rozmowy. 

 

 

katowickisport.pl – Sześć sparingów GKS-u Katowice przed startem sezonu

 

[…] Plan przygotowań GKS-u Katowice:

20 czerwca – wznowienie treningów
24 czerwca – sparing z Odrą Opole
29 czerwca – sparing ze Śląskiem Wrocław
8 lipca – sparing (rywal do ustalenia)
12 lipca – sparing ze Stalą Brzeg
15 lipca – sparing z Miedzią Legnica
19 lipca – sparing (rywal do ustalenia)
22 lipca – mecz Pucharu Polski
29/30 lipca – Nice 1 liga

 

 

W GieKSie zmiany będą znaczne

 

W środę drużynę przejął Piotr Mandrysz. – Nie chcę robić rewolucji, ale czasami życie wymusza pewne zmiany. W każdym klubie, w którym pracowałem, działałem tak, aby uzupełnić kadrę o dwa, trzy ogniwa. Tyle, że w Katowicach dojdzie do większych przetasowań, z racji tego, że cel, jaki drużyna miała postawiony, nie został zrealizowany.

[…] W kadrze jest jeszcze 6 zawodników, którzy mają kontrakty do 30 czerwca. Są to Mateusz Abramowicz, Alan Czerwiński, Oliver Praznovsky, Tomasz Wisio, Łukasz Pielorz i Mikołaj Lebedyński. Kto z nich opuści Bukową? Czerwiński zostanie graczem Zagłębia Lubin. Prawy obrońca w tym tygodniu zwiąże się z „Miedziowymi” ważny od 1 lipca. Z naszych informacji wynika, że klub nie przedłuży kontraktów z Praznovskym oraz Wisio, którzy w minionej rundzie spisywali się poniżej oczekiwań.

[…] Ofertę nowego kontraktu otrzymał za to Abramowicz. 24-letni bramkarz rozegrał sporo dobrych spotkań w minionym sezonie. GKS chce też zatrzymać Lebedyńskiego. Napastnik wrócił po wypożyczeniu do Wisły Płock, ale w tym tygodniu ekstraklasowiec ogłosił, że gracz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Poza tym w Katowicach zamierzają zatrudnić 5-6 nowych graczy oraz wprowadzić do nowego zespołu kilku młodych zawodników.

 

 

sportowefakty.wp.pl – Piotr Mandrysz trenerem GKS-u Katowice

 

[…] – Zostałem trenerem klubu, który ma swoją bogatą historię i cieszę się, że mogę być jej częścią, oby pozytywną. Negocjacje przebiegły szybko, a kwestie finansowe dopięliśmy w pięć minut. Mam dwa lata na osiągnięcie ambitnego celu – przyznał Mandrysz podczas konferencji prasowej.

55-letni szkoleniowiec ostatnio związany był z Zagłębiem Sosnowiec. Z klubem tym oficjalnie rozstał się dopiero w tym tygodniu, rozwiązując za porozumieniem stron kontrakt. Od 3 października do 28 listopada był trenerem tego zespołu, ale po konflikcie z zawodnikami został odsunięty od prowadzenia drużyny.

 

 

sportslaski.pl – Specjalista od awansów potrzebuje żołnierzy!

 

[…] Mandrysza spokojnie można nazwać specjalistą od awansu – do I ligi awansował z GKS-em Tychy i Pogonią Szczecin, a do ekstraklasy wprowadził RKS Radomsko, Piasta Gliwice i Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Sam szkoleniowiec przyznaje, że to nie jest najważniejszy czynnik w drodze po sukces.

 – Najważniejsza jest kadra zawodnicza. Uważam,  że ja jako ich szef, dowódca, muszę mieć odpowiedniej jakości żołnierzy i z nich trzeba zrobić dobry oddział, aby móc skutecznie walczyć o cele, które sobie każdy zakłada – podkreśla.
Jakie wspomnienia ma Mandrysz z Bukowej? Ciekawe! Zarówno jako piłkarz, jak i trener. – Miałem przyjemność grać w osławionym meczu za ŚP Mariana Dziurowicza. Z Pogoni Szczecin zremisowaliśmy 1:1, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania. Sędziował wiceprezes związku, Michał Listkiewicz. Po meczu Radek Majdan gonił go przez całe boisko – wspomina nowy trener GKS-u, który w Katowicach wygrał m.in. jako trener Niecieczy.
– Gdy robiliśmy awans, to wygraliśmy tu 2:1, a po meczu było troszkę gorąco przed szatnią GKS-u. Teraz mam nadzieję, że tak już nigdy nie będzie – przyznaje Mandrysz, któremu pomagać będą Mateusz Łajczak (asystent), Janusz Jojko (trener bramkarzy) i Leszek Dyja (trener przygotowania fizycznego). Mandrysz jest więc jedyną nową postacią w sztabie szkoleniowym.

– Mam zapewnienie kierownictwa klubu, że będę miał okazję zweryfikowania kadry po rundzie jesiennej – mówi szkoleniowiec.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*