O punkty i odrobinę dobrego humoru

Dodano przez Shellu | 31 sierpnia 2018 20:26
Licznik odwiedzin: 409

Już jutro GKS Katowice spotka się w spotkaniu ósmej kolejki pierwszej ligi z Chojniczanką Chojnice. Rywal, który wybitnie nam leży, gdyż w dziesięciu ligowych pojedynkach – ani razu katowiczanie nie schodzili z boiska pokonani.

Niestety trudno o dobre nastroje w Katowicach przy tak mizernym dorobku punktowym. Siedem oczek w siedmiu meczach nikogo na kolana nie powala i na ten moment piłkarze Jacka Paszulewicza muszą patrzeć w dół tabeli zamiast w górę. Najgorsze jest to, że w parze z kiepskimi wynikami przyszła słaba gra w dwóch ostatnich pojedynków. W perspektywie ciężkiego meczu w Chojnicach – pozycja wyjściowa jest kiepska. Ale może właśnie od tego momentu zacznie się marsz w górę tabeli.

Rywal z Chojnic ma obecnie trzy punkty więcej i znajduje się na ósmym miejscu. Chojniczanie wrócili do tradycji remisów – takich meczów mieli już cztery, dwukrotnie wygrali i raz ponieśli porażkę – w ostatnim meczu w Głogowie. Najskuteczniejszymi piłkarzami ekipy Przemysława Cecherza są znany nam Wojciech Trochim oraz Hubert Wołąkiewicz – autorzy po trzech bramek. Warto jednak pamiętać, że w ekipie z północy jest więcej zawodników z przeszłością w ekstraklasie jak Deleu, Janukiewicz, Mikołajczak, Przybecki, Drozdowicz, Zawistowski i kilku innych. Jest także kolejny dobrze (albo raczej źle) kojarzony na Bukowej zawodnik – Tomasz Foszmańczyk.

Dla GieKSy jest to bardzo ważny mecz nie tylko z punktowego punktu widzenia (nomen omen), ale przede wszystkim tego dotyczącego morale zespołu. Za tydzień nie gramy z Odrą Opole (mecz przełożony), dobrze wiec byłoby przynajmniej z minimalnie dobrymi humorami udać się na dwutygodniową przerwę.

Przewidywany skład na Chojnice:
Pawełek – Lisowski, Kamiński, Remisz, Wawrzyniak – Tabiś, Poczobut, Bronisławski, Piesio, Błąd – Woźniak.

Chojniczanka Chojnice – GKS Katowice, sobota 1 września 2018, godz. 17.00

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*