Odczarować przeklęty (od 4 lat) stadion w Łęcznej

Dodano przez Shellu | 30 sierpnia 2013 17:18
Licznik odwiedzin: 1020

Przed nami kolejna – już szósta – kolejka pierwszoligowych rozgrywek. Jutro spotkanie szczególne, bo w GKS Katowice na ławce zadebiutuje nowy trener – Kazimierz Moskal. Katowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Ostatnio kibice targani byli różnymi emocjami, od wielkiego rozczarowania po meczu z Okocimskim, poprzez euforię po Podbeskidziu, aż do rozpaczy w Bełchatowie. Tydzień temu te odczucia były mocno ambiwalentne, bo chociaż GieKSa wygrała mecz, zaprezentowała się bardzo słabo.

Po zawirowaniach związanych ze zmianą trenera jedyne czego potrzebuje teraz drużyna to spokój. Nowy szkoleniowiec od poniedziałku prowadził zajęcia z i – choć to krótki czas – zapewne poczynił pierwsze obserwacje. Dodajmy – obserwacje na żywo i ustrukturalizowane pod trenowanie drużyny, bo wcześniej mecze GieKSy oglądał jako widz, w tym to na stadionie Hutnika, w którym GKS zremisował z Okocimskim.

Nadal nie wiadomo, jaka jest GieKSa w tym sezonie. Nie zachwyciła jeszcze swoją grą, ale wyniki ma lepsze niż w ostatnich sezonach. Mówi się, że o klasie drużyny świadczy fakt, że potrafi wygrać nawet grając słabo. Trzeba jednak przyznać, że wygrana z Miedzią jedyne o czym świadczyła – to o sporej dozie szczęścia i bardzo dobrym bramkarzu.

Górnik Łęczna sąsiaduje z GKS w tabeli, mając tę samą ilość punktów, czyli siedem. Początek sezonu był bardzo nieudany, bo podopieczni Jurija Szatałowa polegli w Pucharze Polski z Ursusem Warszawa, a potem przegrali dwa mecze ligowe – po 0:2 w Jaworznie z Tychami i u siebie z Wisłą Płock. Punktem zwrotnym był pojedynek w Świnoujściu, gdzie do 90. minuty zespół przegrywał, by w doliczonym czasie gry doprowadzić do wyrównania. Kolejne dwa spotkania to były już zwycięstwa, na swoim boisku z Sandecją 3:0 oraz na wyjeździe z Okocimskim. Ta ostatnia wygrana była bardzo cenna, bo w 80. minucie goście utracili prowadzenie, by po dwóch kolejnych je odzyskać i utrzymać do końca.

W zespole znajduje się kilku zawodników znanych z boisk ekstraklasy: Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Paweł Zawistowski czy weteran Sebastian Szałachowski. Drugim zasługującym na takie miano jest z pewnością Velijko Nikitović, który z krótkimi przerwami gra w Łęcznej od 2000 roku i pamięta jeszcze czasy ekstraklasy (podobnie jak Szałachowski).

GieKSiarzom w Łęcznej gra się bardzo ciężko i nigdy nie udało się na tym obiekcie wygrać. Dodatkowo w ostatnich czterech sezonach wszystkie mecze zakończyły się porażkami naszego zespołu. Ostatni remis udało się tam wywalczyć w 2009 roku za czasów Adama Nawałki, a katowiczanie zremisowali wówczas 1:1 po golu Grażvydasa Mikulenasa. Stadion jest na tyle niewdzięczny, że tylko go odczarować. Trener Kazimierz Moskal na pewno tak poukłada zespół, a zawodnicy będą na tyle umotywowani przy nowym szkoleniowcu, że będzie na to szansa.

Liczymy na to, że tzw. efekt nowej miotły zadziała. Naszym zawodnikom potrzebna jest motywacja, „delikatny wstrząs”, jak to eufemistycznie ujął prezes Wojciech Cygan. Umiejętności (przynajmniej pierwszoligowych) przecież tym piłkarzom nie brakuje. Gdzieś nastąpiło zacięcie się, że nie pokazywali choćby tego, co na wiosnę. Od jutra zaczynają od zera i każdy zawodnik będzie walczył o swoje miejsce w ekipie. Na tę chwilę w kadrze meczowej nie znaleźli się Janusz Gancarczyk i Adrian Napierała, na Lubelszczyznę udali się natomiast Grzegorz Goncerz i Jewhen Radionow. Liczymy, że zawodnicy, którzy wcześniej byli nieco odstawieni na boczny tor, pokażą, że to im należy się miejsce w podstawowym składzie.

Górnik Łęczna – GKS Katowice, sobota 31 sierpnia, godz. 16.00

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*