Oddalić (jeszcze mgliste) widmo spadku

Dodano przez Shellu | 30 kwietnia 2015 14:08
Licznik odwiedzin: 1504

Do końca sezonu pozostaje już niewiele czasu, ale siedem kolejek jeszcze trzeba rozegrać. Jutro GKS Katowice zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z Chrobrym Głogów. O ile na początku rundy wydawało się, że katowiczanie będą sobie spokojnie grać w środku tabeli, to po wynikach ostatnich tygodni widmo spadku – może nie zajrzało jeszcze głęboko w oczy – ale jednak pojawiło się i trzeba mieć się na baczności i zacząć punktować, bo można obudzić się z ręką w nocniku – nawet w ostatniej kolejce.

Spotkanie z Chrobrym jawi się jako to o sześć punktów. Po ostatnich dwóch kolejkach z miejsca barażowego uciekła Bytovia Bytów, a pojawił się tam właśnie Chrobry z 29 punktami na koncie. GKS ma tych oczek o sześć więcej i znajduje się na 12. pozycji.

Chrobry w rundzie wiosennej nie punktuje jakoś znacząco, ale w ostatnich czterech kolejkach przegrał zaledwie raz – było to w ostatniej serii gier w Grudziądzu. Porażka 1:2 nastąpiła po remisie 1:1 w Olsztynie, remisie 0:0 u siebie z Zagłębiem Lubin i wygranej w Siedlcach 2:0. Głogowianie nie tracą wielu bramek, w ostatnich pięciu spotkaniach tylko trzy razy golkiper Chrobrego dawał się pokonać, a w początkowej fazie rundy wiosennej miał serię trzech meczów na zero z tyłu. To wszystko jednak nie zadowala kibiców Chrobrego, bo brak zwycięstw przekłada się na obecną pozycję w tabeli i dlatego podopieczni Ireneusza Mamrota w końcu chcą punktować za trzy.

GKS Katowice jest po ciężkich przejściach z ostatnią porażką 0:5 z Zagłębiem Lubin i zmianą trenera na czele. Zwolniony z funkcji został Artur Skowronek, a w trybie awaryjnym po raz kolejny na ławce zasiądzie Piotr Piekarczyk. Przed szkoleniowcem bardzo trudne zadanie i na ten moment pojawia się pytanie – czy możliwe. Mowa oczywiście o dotarciu do głów zawodników i wywołaniu w nich motywacji do grania w piłkę. Drużyna czysto piłkarsko nie jest bowiem na tyle słaba, aby zajmować obecne miejsce w tabeli, a taki zespół jak Chrobry Głogów raczej powinna pokonać. Nic nie jest jednak tak zero-jedynkowe i na sukces w pierwszej lidze składa się cała masa czynników. Chyba jednak najważniejszym jest właśnie chęć wygranej i sportowa postawa niż aspekty czysto piłkarskie. Za kartki w GieKSie nie zagrają Piotr Petasz, Łukasz Pielorz i Sławomir Duda, co powoduje, że szkoleniowiec będzie musiał kombinować ze zestawieniem, bo cała trójka wyszła w pierwszym składzie na mecz z Zagłębiem. Nie wiadomo również, czy do składu wróci kontuzjowany ostatnio Grzegorz Goncerz.

GKS Katowice spotykał się już Chrobrym dwukrotnie w tym sezonie. Niestety nie były to pojedynki udane. Najpierw GKS odpadł przy Bukowej w Pucharze Polski przegrywając 1:2 (gol Kujawy), żeby potem w lidze – również na własnym stadionie – zremisować 1:1 (bramka Goncerza). Głogowianie to beniaminek i nie wygrać po raz trzeci nie świadczyłoby najlepiej o naszej drużynie, jednak patrząc na statystykę jednej porażki u siebie w ostatnich siedmiu meczach Chrobrego, wcale łatwo o trzy punkty na odnowionym stadionie nie będzie.

Chrobry Głogów – GKS Katowice, piątek 1 maja 2015, godz. 19.00

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*