P.S. do wczorajszej konferencji

Dodano przez Błażej | 13 czerwca 2018 12:00
Licznik odwiedzin: 1169

Wczorajsza konferencja prasowa poświęcona nowemu stadionowi GieKSy za nami. Projekt został wybrany  i przez forum oraz komentarze przewija się niezliczona ilość opinii oraz dywagacji na temat tego, jak będzie wyglądać stadion, czy projekt pasuje do miasta, czy spełni swoje funkcje.

Nie będziemy tutaj oceniać, czy projekt jest dobry, czy nie, bo to tak naprawdę wyjdzie, gdy zostanie on zbudowany i oddany do użytku. Nie wszystko jednak oficjalnie wczoraj można było powiedzieć, więc tym razem trochę kulis ze wczorajszej konferencji. 

  1. Konferencję prasową przeprowadziło SARP Katowice i jak czasem zdarza nam się narzekać na nasz dział komunikacji, tak teraz ponarzekamy trochę na innych. Sposób przeprowadzenia tej konferencji był po prostu słaby. Widać było, że stowarzyszenie nie organizuje nacodzień takich „eventów” i ciężko im się odnaleźć w tej sytuacji. Dość powiedzieć, że prezydent Marcin Krupa siedział wśród dziennikarzy. 
  2. Na koniec dnia wynikło kolejne zamieszanie, gdzie na stronach SARP-u długo jak wygrany projekt widniały zdjęcia tego, który zgarnął trzecią nagrodę.
  3. Akurat tak trafiło, że z Prezydentem redakcja GieKSa.pl siedziała obok siebie, więc mogliśmy trochę pożartować ze zdjęć, które przedstawiały „najważniejsze” osoby w mieście 🙂 
  4. Na konferencji zabrakło miejsca dla prezesów GieKSy. Nie zabrali oni głosu, nie byli widoczni. Szkoda, wydaje się, że ogłoszenie wyników to dobry czas, by w końcu zabrać głos w sprawie stadionu. Jeśli nie w sposób oficjalny na konferencji to chociaż przed klubowymi kamerami. 
  5. Do konkursu dopuszczono 11 prac, z których wybrano trzy nagrody. Z tych 11 niektóre wizualnie prezentowały się bardzo ładnie, a niektóre były słabe. Wygrany według nas wizualnie prezentował się tak na 5-6 miejsce. Jak podkreślali architekci – obiekt ma być funkcjonalny i to było główne kryterium przyświecające wyborze. 
  6. My jako kibice możemy narzekać, że obiekt się nie wyróżnia, że nie ma w nim nic ciekawego. Pytanie jednak, czy chcemy obiekt mniej atrakcyjny wizualnie, ale funkcjonalny, czy też atrakcyjny z zewnątrz, ale w środku już mniej. 
  7. Po oficjalnej części w rozmowach z dziennikarzami architekci opowiadali więcej o obiekcie, podkreślali jego funkcjonalność, jeśli chodzi o pomieszczenia użytkowe, materiały z jakich zostanie zrobiony. Zwracali uwagę na mankamenty innych projektów. 
  8. Prezydent Marcin Krupa zapowiedział, że jedno z boisk ma być przykryte balonem by było całoroczne. Bardzo dobra decyzja, gdyż boisk pod dachem w okresie zimowym bardzo brakuje. 
  9. Sam Prezydent podkreślił, iż środki na stadion są i inwestycja będzie realizowana. W kuluarach podkreślano, że duża część pracy za nami, a następnym wyzwaniem będą przetargi. Jeśli te pójdą sprawnie to prace na budowie będą szybkie i sprawne. 
  10. Biuro, które wygrało konkurs R.S Architekci, podkreślało, że są gotowi na prace przy stadionie i projekcie. 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*