Paweł Pietraszko na następny rok w GieKSie!

Dodano przez Jack | 5 maja 2017 19:09
Licznik odwiedzin: 1153

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał środkowy siatkarskiej GieKSy, Paweł Pietraszko. Nowa umowa Pietraszki będzie obowiązywała przez kolejny rok!

 

Paweł jest wychowankiem zespołu Azymek Zdzieszowice, z którego trafił do MOS Opole, a następnie do MMKS Kędzierzyn-Koźle i KU AZS Politechnika Opolska Opole. W sezonie 2011/12 Pietraszko zagrał na parkietach drugoligowych w barwach drużyny Karpaty Krosno, zajmując trzecie miejsce w grupie 4, by następnie przegrać w I rundzie play-off z Avią Świdnik.

Po dobrym okresie gry w Krośnie, Paweł zasilił ówczesnego beniaminka 1 ligi, klub UMKS Kęczanin Kęty. Kampanię 2012/13 zakończył na ósmej pozycji, a w play-offie uznał wyższość Czarnych Radom. Następny rok nie był zbyt udany dla drużyny z Kęt, która zajęła ostatnie 12 miejsce i Pietraszko w następnym sezonie przeniósł się do innego pierwszoligowca, KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, z którym to wywalczył 9 miejsce (na 14 ekip).

 

Od sezonu 2015/16 środkowy bloku występuje w naszej drużynie, walnie przyczyniając się do wygrania przez GKS rozgrywek pierwszoligowych. Debiut GieKSy w PlusLidze, był też debiutem Pawła w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pietraszko był zawodnikiem wspierającym dwóch kolegów (Kalembkę oraz Krulickiego) grających na siatce, niejednokrotnie wchodzą w ważnych końcówkach setów, aby odwrócić losy spotkań. Ambicją Pawła było zapewne otrzymanie więcej szans gry na parkietach, w czym zapewne przeszkodziła mu drobna kontuzja, z którą zmagał przez pewien okres rozgrywek. Łącznie zagrał w 26 meczach, ale w mniejszej ilości setów, bo 68. Pietraszko zdobył dla GKS-u 77 punktów, w tym 13 asów serwisowych, 14 punktowych bloków oraz 50 oczek atakiem. Na pewno taki środkowy będzie ważnym ogniwem katowiczan, w drugim, zapewne trudniejszym sezonie PlusLigowym.

 

Powodzenia Paweł i sukcesów w naszym klubie!

 

W ten oto sposób GKS ma już komplet siatkarzy na pozycji środkowego, ponieważ do Kalembki, Krulickiego oraz Pietraszki dołączył Słowak Kohut. Obsadzona w pełni jest również pozycja libero, na której wciąż będą grać Adrian Stańczak oraz Bartosz Mariański.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*