Piątek dzień meczowy

Dodano przez GoT | 28 kwietnia 2015 08:49
Licznik odwiedzin: 1243

Piątek, piątek, piątek, każdy z ostatnich wyjazdów Baníka mógłby być rozpoczęty tymi słowami. Żaden z tegorocznych wyjazdów Baníka nie był rozegrany w innym terminie. W oczywisty sposób musiało się to odbić na wyjazdowej frekwencji Ostrawian. W jeszcze większym stopniu odbija się to jednak na naszych liczbach O ile w sytuacji gry ktoś pracuje do 14:00 (co w mieście robotniczym nie jest regułą) ma szanse zdążyć na rozgrywany 3 godziny później mecz, niestety gdy dochodzi do tego konieczność wyjazdu z polski sytuacja komplikuje się już całkowicie.

Na poprzednich meczach Baníka nie raz kosztem nie małych poświęceń udało nas się pokazać w przyzwoitych liczbach, inaczej jednak było tym razem, każdy kto mógł wolne wykorzystał na bardziej priorytetowe wyjazdy, dlatego w piątek w Jihlavie Baník wspierała tylko jedna osoba z Katowic.

Kibice FCB na to spotkanie wybrali się jednym autokarem i mniejszym busikiem. Masa osób wybrała tego dnia transport samochodowy, dzięki czemu w Jihlavie tego dnia trafiło około 250 osób z Baníka, na sektorze znalazło się jednak 236 osób pozostałe mecz spędziły w okolicach stadionu. W przeciwieństwie do większości wyjazdów naszych braci, ten ze względu na Brak połączenia kolejowego tradycyjnie już, odbył się autobusami.
Samego meczu niema co opisywać, dwie szybko stracone bramki przesądziły jego wynik. A kibicowsko? A kibicowsko tym razem tęż zbyt wile się nie działo, Baník tego dnia nie zaprezentował żadnej oprawy co jest rzadkością, poza tym prowadził jednak całkiem dobry – jak na niewielką liczbę .
Gospodarze śmiesznego stadionu Jihlavy, który wygląda jakby był zbudowany w Fifie 2000 z 4 różnych obiektów wywiesił 3 flagi wywiesili kilka nieciekawych flag, mieli machajki, a w młynie było ich kilkunastu.
Mimo porażki, Baník jest coraz pewniejszy utrzymania, choć widmo spadku wydawało się jeszcze w zimie nie realne, fatalna passa drastycznie zbliżyła ostrawian w dolne strefy tabeli. Na szczęście dwa najgorsze zespoły ligi juch chyba pogodziły się ze spadkiem i jedyne punkt jakie zdobyły w ostatnim czasie to te zdobyte w bezpośrednim pojedynku. Aktualnie Baník jest 12. i na 5 kolejek przed końcem ma 9 punktów przewagi nad 15. Hradcem Kralove z którym zmierzy się już za 2 tygodnie.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*