[PIŁKARKI] Wygrywamy kolejny sparing

Dodano przez Tommaso | 9 lutego 2019 19:08
Licznik odwiedzin: 281

Po dwutygodniowej przerwie piłkarki GieKSy rozegrały kolejny sparing. Tym razem drużyną, która miała sprawdzić naszą formę przed rundą wiosenną, był SMS Łódź.

Do naszego składu dołączyły reprezentantki U-17 wracające z turnieju w Hiszpanii. Kinga Kozak, Anna Konkol i Wiktoria Nowak zagrały w obu meczach reprezentacji. W pierwszym meczu Polki pokonały Czeszki 1:0. Tym samym wynikiem zakończył się również pojedynek ze Szwedkami.

Dzisiaj GieKSa na boisku Kolejarza stawiła się więc w komplecie, dodatkowo wzmocniona testowaną zawodniczką Medyka Konin — Aloną Kovtun. Jest to zawodniczka z Ukrainy, która z drużyną z Charkowa zdobyła mistrzostwo oraz Puchar Ukrainy. W Polsce gra od 2017 roku, na początku trafiła do SMS Łódź, a potem Olimpii Poznań, by ostatecznie wylądować w Koninie.

Trener w pierwszej połowie wystawił następujący skład: Jessica Ludwiczak, Alona Kovtun, Marleny Hajduk i Konieczna, Joanny Olszewska i Wróblewska, Natalia Nosalik, Kinga Kozak, Kamila Tkaczyk, Nicol Brzęczek oraz Angelina Łąckiewicz-Oślizło. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po przerwie szansę gry dostały: Weronika Klimek, Nicol Wojtas, Karolina Koch, Magdalena Wójcik, Weronika Nowak oraz Anna Konkol. Ta ostatnia skorzystała z szansy i w 62. minucie ustaliła wynik spotkania, zdobywając bramkę na 1:0.

Przed naszą drużyną jeszcze jeden mecz sparingowy 16 lutego z Tarnovią Tarnów, który zostanie rozegrany w Katowicach.