[PIŁKARKI] Wyjazdowe zwycięstwo

Dodano przez Tommaso | 11 sierpnia 2019 19:25
Licznik odwiedzin: 303

W drugiej kolejce Ekstraligi kobiet GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z drużyną Mitechu Żywiec.

Gospodarze w ostatnim sezonie zajęli przedostatnie miejsce w lidze i sportowo spadli do 1. ligi. Do rozgrywek jednak nie przystąpiła drużyna z AZSu PSW Biała Podlaska, a ich miejsce przypadło właśnie Mitechowi, dzięki temu Ekstraliga nie opuściła Żywca. Mitech na inauguracje rozgrywek pechowo przegrał u siebie 0:1 z Olimpią Szczecin. Również GKS pierwszy mecz może zaliczyć do tych pechowych: niewykorzystany rzut karny, czerwona kartka oraz bramka stracona w doliczonym czasie gry. Obie drużyny miały więc w tym meczu coś do udowodnienia. Sportowo wszystkie atuty były po stronie drużyn gości, która w poprzednim sezonie wygrała i zremisowała z Mitechem. Natomiast w ostatnim sparingu GKS dosłownie rozgromił dzisiejszych rywali wygrywając 7:0.

W dzisiejszym spotkaniu, od pierwszego gwizdka GieKSa przeważała i starała się szybko zdobyć prowadzenie. Udało się to w 30. minucie. Po strzale z ponad 20 metrów swoją pierwszą bramkę w Ekstralidze zdobyła Anna Konkol. Do przerwy obraz spotkania oraz wynik nie uległ zmianie. Nadzieje Mitechu na szybkie doprowadzanie do remisu legły już w 47. minucie. Swoją pierwszą bramkę dla GieKSy potężnym strzałem za pola karnego zdobyła Nadjia Stanović. Katowice, prowadząc dwoma bramkami, dalej spokojnie kontrolowały mecz, kiedy to w 73. minucie drugą żółtą kartkę zobaczyła Karolina Koch. Sytuacja to wprowadziła nerwowość w naszej grze, czego konsekwencją była stracona bramka dwie minuty później. Naszym dziewczynom nie podcięło to jednak skrzydeł i pomimo gry w osłabieniu do końca, nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie trzy punkty jadą do Katowic!

Mitech Żywiec – GKS Katowice 1:2 (0:1)
0:1 Konkol 30’
0:2 Stanović 47’
1:2 Smaza 75’

GKS: Ludwiczak – Konkol, Hajduk, Olszewska, Buszewska – Sykorova (69. Kubaszek), Koch, Parczewska, Stanović – Kozak, Miłek.

W następnej kolejce (18.08, godz. 16:00) w Katowicach GKS zmierzy się z drużyną Olimpii Szczecin. Serdecznie zapraszamy.