[PLOTKARA #2] Kadra GieKSy zamknięta? Spory ruch w I lidze

Dodano przez Błażej | 4 lutego 2019 17:00
Licznik odwiedzin: 866

Pierwszoligowe okienko transferowe nabiera tempa, widać to po aktywności drużyn w ogłaszaniu transferów do klubu, czy też rozstań z zawodnikami. Czas kolejny raz prześledzić, co się dzieje w naszej lidze.

W Katowicach w tym roku szybko ułożono drużynę i wydaje się, że kadra zespołu po transferach Dejmka, Habusty, Grychtolika, Rzoncy oraz Jędrycha jest zamknięta. Z naszych źródeł dowiedzieliśmy się, że kadra owszem na ten moment jest zamknięta, ale jeśli pojawi się ciekawy napastnik, to GieKSa będzie starać się wzmocnić drużynę. Na razie uzupełnienia dokonaliśmy w sztabie drużyny, wprowadzając do niego Pawła Widenkę, który będzie nowym fizjoterapeutą. O nowej osobie w klubie poczytacie TUTAJ.

 Jednym z ciekawszych powrotów wydaje się transfer Łukasza Sekulskiego do ŁKS-u Łódź.

.

ŁKS, który ma walczyć o ekstraklasę, dokonuje niewielu transferów. Zobaczymy czy to Kazimierz Moskal nie wyciągnął wniosków z czasów w GieKSie, czy może jednak wtedy, to GieKSa była tak słaba.

Wnioski wyciągają w Głogowie po słabej jesieni, gdzie zespół nie mógł długo zaskoczyć i mocno punktować. Włodarze uznali, że trzeba wzmocnić atak i zabrali się mocno do pracy. Kolejny „wielki” powrót do ligi udziałem niedawnego króla strzelców Mateusza Machaja. Kilka dni później poinformowano o innym powrocie — tym razem na pierwszoligowe boiska wróci dobrze nam znany Mikołaj Lebedyński

. .

Z Głogowem żegna się Napołow (Warta Poznań) oraz Kona (na razie bez klubu).

Sporo transferów w Opolu, gdzie również chcą uniknąć nerwowej końcówki sezonu. Transfery TrojakaKrysiaka to wzmocnienie defensywy. W ataku ma pomóc dobrze znany na pierwszoligowych boiskach z GKS-u Tychy Dawid Błanik, który nie poradził sobie w Szczecinie. 

.

Co ciekawe w Opolu transfery nie tylko na boisku, ale również w gabinetach klubowych. Nowym dyrektorem sportowym został, dobrze nam znany Dariusz Motała. Jego pierwszym transferem okazała się sprzedaż Habusty do GieKSy 🙂 

.

„Jeśli tego słuchacie, to być może Siemaszko jest już w GieKSie…” – tego zdania już nie usłyszycie w „Trójkolorowej Połowie”, ponieważ zawodnik ten znalazł inny klub. Artur Siemaszko przechodzi do GKS-u Tychy. Zobaczymy, jak zawodnik po długiej przerwie zaprezentuje się na boiskach I ligi. 

.

Znacznie większe problemy mogą mieć Tyszanie w defensywie. Mateusz Grzybek, na razie  zostaje w Tychach, jednak głową pewnie będzie w Ekstraklasie, która usilnie się o niego starała. W II lidze wylądował filar tyskiej obrony Daniel Tanżyna. Mocno wątpliwe jest, by takie osłabienie udało się załatać Pawłem Szołtysem, który trenuje z GKS-em od początku przygotowań. 

.

Z ciekawych pierwszoligowych transferów warto zauważyć wypożyczenie Łukasza Monety  i Mikołaja Kwietniewskiego do Bytovii Bytów z Legii Warszawa. 

.

W Podbeskidziu Bielsko-Biała na razie czyszczenie szatni z ostatnich transferów. Kontrakt Jakuba Bąka rozwiązano, a Grzegorz Goncerz z wolną ręką w poszukiwaniu klubu. 

.

W Mielcu Stal miała walczyć o awans, a na razie kolejny raz drużyna traci swoje ogniwa. Po odejściu Banaszewskiego do Arki kolejnym zawodnikiem, który wraca do Ekstraklasy, jest Grzegorz Kuświk. Podpisał on kontrakt z Wisłą Płock. Do I-ligi wraca za to Maciej Urbańczyk z Ruchu Chorzów, który tę rundę spędzi w Mielcu. 

.

W Rakowie Częstochowa potwierdzono dwa transfery. Kontrakty podpisano z Michalikiem oraz… Piątkiem. 

.

W Nowym Sączu na razie spokój, ale na początku okna podpisano kontrakty z dwoma zawodnikami. Jeden dobrze znany w I lidze — Dominik Kun, a drugi kompletna niewiadoma zza oceanu Michał Szaflarski. 

.

Jeśli chodzi o plotki, to ciekawy transfer planują w Garbarni Kraków. Napastnik ten wygrał tytuł króla strzelców z Danielem Ruminem w poprzednim sezonie III ligi. 

.

Sporych problemów w Olsztynie ciąg dalszy. Drużyna straci punkty na starcie rundy wiosennej ze względu na zaległości, z zespołu odchodzą kolejni zawodnicy, a na zgrupowanie zrzutkę chcą przeprowadzić kibice. To się nie może udać i kto wie, czy liga wystartuje w pełnym składzie na wiosnę. 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*