[PLOTKARA #4] Kto do GieKSy? Aktywne Chojnice i Raków, karuzela trwa

Dodano przez Błażej | 24 czerwca 2018 12:29
Licznik odwiedzin: 1735

Sporo w I ligowej piłce wydarzyło się od ostatniego odcinka „Plotkary”. Dużo newsów, które podamy dzisiaj dokonały się i nie można o nich mówić w kategorii plotek. 

Zaczynamy tradycyjnie od GieKSy, ale na początek w wydaniu reprezentacyjnym. Pozdrowienia z MŚ w Rosji wysyła wszystkim kibicom GieKSy  masażysta – Bartłomiej Spałek, a Wojciech Herman wziął się za pracę w skautingu i wyszukuje nam napastnika na pierwszoligowe murawy.

Wracając do pierwszoligowej rzeczywistości w GieKSie to w tygodniu pojawiły się kolejne plotki o zawodnikach, którzy mogliby dołączyć do zespołu. W przypadku Zulciaka była ona jednak tylko plotką, gdyż zawodnik wylądował na testach w Warcie Poznań. W przypadku drugiej będziemy czekać na rozwój wydarzeń.

Przejdźmy powoli do transferów z I ligi. Tutaj zrobiło się nieco aktywniej w ostatnim czasie szczególnie, jeśli chodzi o podpisywanie kontraktów przez kluby. Aktywna była Chojniczanka, która zabrała się do budowy zespołu i będzie opierać się na prawdziwych „wyjadaczach” pierwszej ligi. Nowy kontrakt podpisał Radosław Janukiewicz, a nowe umowy z klubem parafowali:

 

Kolejnym zawodnikiem, który może dołączyć do tej drużyny może być Wojciech Trochim


Sporym osłabieniem będzie jednak odejście jednego z najlepszych młodzieżowców w I lidze w ostatnim sezonie. Wszystko wskazuje na to, że Ryczkowski wyląduje w Zabrzu, by pod opieką Marcina Brosza rozwijać swoje umiejętności.

 

Sporo działo się również w Rakowie, gdzie w końcu zaczęto myśleć o nowym sezonie i zakontraktowano kilku zawodników. Dwóch z nich ma za sobą występy w klubach ekstraklasy. Pierwszym jest Arkadiusz Kasperkiewicz, który był również łączony z GieKSą, a drugim Patryk Kun, którego również nasz klub widział w swoich szeregach, ale zadecydowały sprawy finansowe. 

Do pracy wzięli się również w Głogowie, gdzie po sporych ubytkach w końcu zakontraktowano dwóch zawodników i trzeba przyznać, że jak na warunki I ligi są to dość ciekawe transfery. Pierwszym z nich jest nasz były bramkarz Mateusz Abramowicz, a drugim bardzo doświadczony obrońca JagielloniI Marek Wasiluk. 

Największym jednak osłabieniem zespołu z Głogowa będzie strata najlepszego zawodnika I ligi w ubiegłym sezonie Mateusza Machaja, który oficjalnie przeszedł do Jagielloni.

Byłego zawodnika GieKSy zakontraktował również ŁKS Łódź, który na zasadzie wolnego transferu podpisał kontrakt z Bartłomiejem Kalinkowskim. Spotkanie ze starym zespołem nastąpi szybko, bo już w drugiej kolejce GieKSa zawita do Łodzi.

Spokój póki co w Niecieczy, gdzie spadkowicz na razie nie szaleje na rynku transferowym jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych zawodników. Pierwszych z nich będzie zakontraktowany w sobotni poranek bramkarz Huber Gostomski.

 

Ciekawy transfer przeprowadzono w Tychach, gdzie zakontraktowano jednego z najlepszych strzelców II ligi Piotra Giela. Zobaczymy, jak sobie poradzi ponownie w I ligowej rzeczywistości.]

We wspomnianej wcześniej Sandecji poza odejściem Trochima zaplanowano inne pożegnania. Wobec cięcia kosztów zdecydowano się pożegnać kilku zawodników.

Czystki również w Bielsku gdzie Podbeskidzie po podpisaniu umowy z trenerem Brede zdecydowało się pozbyć kilku zawodników, którzy w przeszłości bardzo dobrze prezentowali się na boiskach I ligi, czy też ekstraklasy. Sporym zaskoczeniem jest pożegnanie Damiana Chmiela. 

Bardzo aktywnie jest w Mielcu, gdzie w kolejnych dniach pozyskano Marcela Gąsiora z Chrobrego Głogów a wszystko wskazuje, że niedługo kadra u trenera Skowronka nieco zwiększy się, jeśli chodzi o liczbę piłkarzy.

Na koniec jeszcze małe podsumowanie innych ciekawych transferów, jakie dokonano w I lidze. Filip Karbowy zmienia Łęczną na Suwałki, Łukasz Szczepaniak przenosi się z Głogowa do Niepołomic. W Opolu postawili na młodość i zakontraktowali Jakuba Modera z Lecha poznań oraz Serafina Szotę z Zagłębia Lubin. Do drużyny może wkrótce dołączyć Michał Szromnik – bramkarz Bytovii. Coraz bliżej by wszystkie zespoły miały pełne kadry, ale w śród pierwszoligowców: Stomil Olsztyn, Bytovia Bytów, Warta Poznań oraz Garbarnia Kraków nie pozyskały jeszcze żadnego nowego zawodnika. 

Wróćmy jeszcze do GieKSy, bowiem ciekawe newsy dotyczą osób, które już dawno w klubie nie ma. Na pierwszym zdjęciu Dominik Ciechański, który z Elaną wywalczył awans do II ligi i strzelił dla niej kilka bramek. Niestety ten puchar to niejako na osłodę, gdyż zawodnik doznał poważnej kontuzji kolana. Drugi news to ławka trenerska. Zobaczcie, kto może na nią wrócić:) 

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. blazej — 25 czerwca 2018 @ 22:48

    1. nie chcemy Trochima bo już był, nie miał statystyk, nic nie pomagał w ofensywie był słaby. Miał w dodatku bardzo słabe wyniki badań wydolnościowych itd. Dobrze, że go nie wzieli.

    2. Chmiel jest po poważnych kontuzjach w Bielsku nic nie grał. To już nie ten Chmiel co kilka lat temu. Nie ma tematu tego zawodnika

  2. Jarek — 25 czerwca 2018 @ 17:36

    Dlaczego nie pozyskamy Damiana Chmiela? dlaczego wojtek Trochim poszeł do chojnic a nie do nas dlaczego nie chcielismy go ?Schellu czy orientujesz sie czy chcemy Damiana Chmiela z powrotem w GieKSie ?

 

Dodaj komentarz

*