[PLOTKARA #5] Byli z GieKSy w nowych klubach, dom starców w Chojnicach.

Dodano przez Błażej | 10 lipca 2018 09:22
Licznik odwiedzin: 2444

Kolejny sezon w I lidze zbliża się wielkimi krokami. Drużynom zostało już bardzo mało czasu na kompletowanie kadry i zgrywanie zawodników. Ostatnie transfery dokonywane są pod konkretne pozycje. Czas po raz ostatni przyjrzeć się temu co dzieje się na rynku I ligowych transferów. 

Zacznijmy od GieKSy. Jak już informował klub z drużyną trenuje Anton Sawin. Wiele o zawodniku póki co nie można powiedzieć, ale może w jakimś stopniu przemówi do was kompilacja jego zagrań, którą znaleziono na YT. 

W ostatnim czasie najaktywniejsza na rynku była Sandecja Nowy Sącz. Wydaje się, że w Nowym Sączu ogarnięto się z wizją na pierwszą ligę i przyśpieszono budowę drużyny przez trenera Kafarskiego.

W gronie zakontraktowanych znalazł się były piłkarz Bełchatowa Dawid Flaszka oraz nasz były gracz Marcin Flis, który ostatnio reprezentował barwy Górnika Łęczna.

 

Być może niedługo do zespołu dołączy znany z I ligowych boisk Jakub Vojtus. 

Budowę zespołu uzupełnił kolejny były gracz GieKSy, pożegnany w Podbeskidziu Damian Chmiel.

Kolejne transfery przeprowadził nasz lokalny rywal – GKS Tychy. Tym razem tyszanie „poszli” w doświadczenie i zakontraktowali dwóch boiskowych „wyjadaczy” Marcina Kowalczyka oraz Sebastiana Stebleckiego. Obaj zeszły sezon spędzili na pierwszoligowych boiskach odpowiednio w barwach Ruchu Chorzów oraz Chojniczanki Chojnice.

Aktywna była również Chojniczanka Chojnice, która zakontraktowała kolejnych graczy. Nowymi zawodnikami zostali występujący ostatnio w Ruchu Chorzów – Przybecki, z Miedzi Legnica Deleu – oraz z Wigier Suwałki Pylypczuk.

 

 

Co ciekawe w Chojnicach raczej nie idą w stronę wygrania klasyfikacji PRO – Junior bo przy wszystkich ostatnich transferach oraz zawodnikach w kadrze wiekowo wygląda to tak:

Przy całej naszej sympatii dla klubu z Chojnic …. to się nie może udać.

Najgłośniejszy transfer w I lidze przeprowadzono w najmniejszym mieście I ligowym czyli Niecieczy. Do zespołu oficjalnie dołączył Jakub Kiełb i jest to jedno z najpoważniejszych na papierze wzmocnień.  Zobaczymy jak to się przełoży na formę zawodnika i drużyny z Niecieczy. 

Ciekawego zawodnika zakontraktowano również w Opolu gdzie kontrakt z zespołem podpisał Krzysztof Janus. Bardzo doświadczony pomocnik, które ostatnie sezonu spędził w ekstraklasie. Co ciekawe Odra przy prezentacji twiterowej wyłamała się ze schematów i nie zaprezentowała zdjęcia zawodnika a jedynie suchy komunikat.  O zawodnika walczył również GKS Tychy. 

Potwierdzono również w Opolu transfer na lini Olsztyn – Opole do którego przeniósł się Paweł Baranowski. 

 

W Częstochowie również postawiono na doświadczonego bramkarza. Kontrakt z klubem podpisał grający ostatnio w Sandecji Michał Gliwa. 


Z doniesień innych drużyn na uwagę zasługuje powrót do Jastrzębia – Kamila Adamka z Bytovi. Bytovia zakontraktowała kolejnego naszego byłego gracza Filipa Burkhardta.  Pierwszych transferów doczekała się Garbarnia Kraków, która zakontraktowała Michała Czekaja z Rozwoju oraz Mateusza Węsierskiego ( wypożyczenie z Arki Gdynia). Do drużyny Kazimierza Moskala w Łodzi dołączył dobrze znany z I ligowych boisk Artur Bogusz. Pierwsze transfery potwierdził borykający się z ciągłymi problemami Stomil Olsztyn – najciekawszy z nich to Dominik Kun z Pogoni Siedlce. Dzięki temu transferowi może dojść do kolejnego bratobójczego pojedynku w I lidze. Po braciach Abramowiczach możliwe jest spotkania braci Kun. W dalszym ciągu bez transferu Warta Poznań jeśli chodzi o pierwszą ligę. 

Wspominaliśmy o transferach naszych byłych graczy. Nowe klubu znaleźli w ostatnim czasie Chmiel, Flis, Burkhardt. Najważniejszym jednak transferem byłych graczy był kontrakt dla byłego króla strzelców Grzegorza Goncerza, który Katowice zamienia na Bielsko.

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. pastuch — 11 lipca 2018 @ 20:22

  Polczak jest niestety wychowankiem MKSu Dąbrowa Górnicza
  http://www.90minut.pl/kariera.php?id=5722
  więc gorol do kwadratu

 2. miro — 11 lipca 2018 @ 14:19

  wychowankiem moze jest, ale jest gorolem, a nie hanysem, wiec grac w Katowicach nie bedzie

 3. Mecza — 11 lipca 2018 @ 09:22

  Po odejściu Klemenza brakuje nam stoper a nasz wychowanek Polczak podpisuje 3 letnią umowę z Sosnowcem, masakra.

 

Dodaj komentarz

*