[PLOTKARA] Kto do GieKSy? Kłopoty w Bielsku? Ślub Trochima

Dodano przez Błażej | 5 czerwca 2018 15:14
Licznik odwiedzin: 2303

Sezon wakacyjny w pierwszoligowej piłce czas zacząć i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was nieco luźniejszy przegląd tego, co dzieje się w I ligowej piłce. Nasz profil na Twiterze możecie śledzić TUTAJ

Zaczynamy oczywiście od GieKSy i tutaj mieliśmy pożegnania zawodników z katowickim klubem. Ostatnie „pożegnanie” na twiterze postanowili przekazać fanom Foszmańczyk, Wierzbicki i Kalinkowski 

 

 

W kontekście transferów do klubu mamy dwie plotki. Pierwszą z nich jest propozycja dla kapitana Sandecji Dawida Szufryna. 

 

Drugą były plotki związane z osobą Piotra Kieruzela z Chojniczanki. Zawodnik ten miał być po rozmowach z naszym klubem i blisko podpisania kontraktu. Z Kieruzelem skontaktowaliśmy się po usłyszeniu tych plotek. Zawodnik zaprzeczył by otrzymał propozycję z Katowic.

We wspomnianej Sandecji  Nowy Sącz ważne wydarzenie. Pożegnano się z trenerem Kazimierzem Moskalem. 

.

Blisko powrotu do Jastrzębia jest Maciej Małkowski – wyróżniający się sezon temu zawodnik na I-ligowych boiskach. Rozbiór Sandecji trwa, bowiem wcześniej Adrian Danek oraz Filip Piszczek trafili do Cracovii. Z rzeczy bardziej plotkarskich i mniej związanych z futbolem – stan cywilny zmienił Wojciech Trochim. Młodej Parze życzymy wszystkiego dobrego:) 

 

Sporo – niekoniecznie dobrego dzieje się w Bielsku. W Podbeskidziu Bielsko – Biała zacznijmy od spraw sportowych. Do Lecha z wypożyczenia wraca najlepszy gracz Podbeskidzia Paweł Tomczyk. Podpisano też pierwsze nowe kontrakty z graczami, którzy aktualnie są w kadrze zespołu Modelskim oraz Bougaidisem.

W kwestii rozstań to sporą stratą jest odejście jednego z najlepszych obrońców ligi Mariusza Malca do Pogoni Szczecin. Portowcy wymieniani byli jako potencjalny nowy klub dla Lukasa Klemenza, ale wydaje się, że znaleźli zastępstwo i to właśnie Malec będzie przez najbliższy czas nadzieją dla klubu ze Szczecina.

Sporo ciekawego dzieje się jednak w gabinetach prezesów w Bielsku. Do klubu może wrócić Wojciech Borecki i pytanie na ile jest to powiązane ze złą sytuacją finansową klubu, którą zobrazowała dla wszystkich: 

W Rakowie Częstochowa  póki co wietrzenie szatni po sezonie. Odchodzi Jose Embalo, Krystian Wójcik, Przemysław Oziębała, Hubert Tomalski, Przemysław Mizgała. Dodatkowo Wisła Kraków poinformowała o zakontraktowaniu bramkarza Rakowa – Mateusza Lisa 

Po stronie zysków – zimowy kontrakt dla Macieja Domańskiego, który sezon spędził w Puszczy Niepołomice. 

W Chojniczance Chojnice ważne zmiany. Z drużyną ma jednak zostać dyrektor Maciej Chrzanowski, który wcześniej zapowiedział odejście. Sporym zaskoczeniem jest fakt, że w nowym sezonie drużyny z Chojnic nie poprowadzi Krzysztof Brede, któremu klub podziękował za pracę. Klub poinformował również o odejściu jednej z ważnych postaci w I-ligowych boiskach w ostatnich latach Jakubie Biskupie. 

 

9 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. gosc — 6 czerwca 2018 @ 14:16

  Wójcik w meczu z nami po wejsciu na boisko był najlepszym zawodnikiem w Rakowie

 2. Mecza — 6 czerwca 2018 @ 14:15

  Muszalik jest wolny…

 3. Sebek — 6 czerwca 2018 @ 10:46

  @Ksawery, Tak Pawełek na testach. Nie wiem nawet co napisać. Ręce opadają…

 4. Mecza — 6 czerwca 2018 @ 08:15

  Wójcika chyba też bym wziął, zrobił na mnie dobre wrażenie w tych meczach co widziałem Rakowa. Sprawdziłem wiek, 28 a więc maksymalny ale jeszcze ok. Pawełek…wiadomo bramkarz ale my musimy perspektywiczną drużynę montować a nie na jeden sezon.

 5. Ksawery — 6 czerwca 2018 @ 07:40

  Podobno 37-mio letni Mariusz Pawełek jest na testach w GKS 🙂 Panie Bartnik czyś ty na łeb upadł?

 6. gosc — 5 czerwca 2018 @ 20:33

  Ja bym tego Wójcika z rakowa sciagnał niezly chlop

 7. Solski — 5 czerwca 2018 @ 18:45

  Wojtek Trochim, wróć i zrób porządek. Takich walczaków jak Ty potrzebujemy

 8. James — 5 czerwca 2018 @ 16:49

  Dokładnie!
  Kieruzel to największe drewno w tej lidze na boku obrony…
  Oby to była tylko plotka

 9. Mecza — 5 czerwca 2018 @ 15:19

  Kieruzel, kto to wymyślił. Zawsze oglądając mecz Chojniczanki nim najbardziej kręcili.

 

Dodaj komentarz

*