Plusy i minusy po Tychach

Dodano przez Shellu | 5 sierpnia 2018 16:07
Licznik odwiedzin: 1203

Derby z Tychami były jednym z nielicznych spotkań – i to u siebie – po którym pomimo niekorzystnego wyniku, kibice docenili zespół. Rzeczywiście – katowiczanie byli lepsi od rywala, a brak wygranej trzeba zrzucić na brak skuteczności i… szczęścia. W każdym razie nie był to mecz, który nastroił nas negatywnie.

Plusy:
+ Świetna pierwsza połowa – katowiczanie grali szybko, efektownie i stwarzali sytuacje. Wygrywali walkę w środku pola, dzięki nie tylko pressingowi, ale także mądrym, technicznym zagraniom.

+ Sporo sytuacji – począwszy od pierwszej minuty, GKS stwarzał sobie okazje bramkowe. Tak naprawdę, do przerwy mogliśmy prowadzić trzema bramkami.

+ Daniel Rumin – zawodnik nie tylko zdobywający bramki, ale także bardzo mocno uczestniczący w rozgrywaniu. Do tego bardzo waleczny. Będą z niego ludzie!

+ Ogólna atmosfera i optymizm – to dopiero trzeci mecz, a z każdym wygląda to coraz lepiej. Jeśli ten trend się utrzyma, drużyna będzie mądrze prowadzona, o wyniki możemy być spokojni.

Minusy:
– Wynik – raz na jakiś czas takiego meczu można nie wygrać, ale w przyszłości bezwzględnie w spotkaniach, w których jesteśmy dużo lepsi – trzeba wygrywać.

– Dużo słabsza druga połowa – to było zaledwie 30% tego, co w pierwszej. Mniej sytuacji i mniej animuszu.

– Damian Michalik – spory zawód. W przeciwieństwie do grających w środku pola Piesia i Poczobuta, Michalik nie dał nic w tym meczu. Momentami niewidoczny, ale zupełnie nieefektywny. Czas się wziąć do pracy nad poprawą jakości.

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. miki — 6 sierpnia 2018 @ 18:20

  Jak mozna bylo tego nie wygrac

 2. jupik — 5 sierpnia 2018 @ 22:03

  niestety Adrian Błąd to nie ten sam facet, brakuje lidera na środku 🙁

 3. Kato — 5 sierpnia 2018 @ 16:57

  Szkoda że w drugiej połowie mieliśmy pecha.
  Poprzeczka, niestety.
  Ale akcja i strzał bajka.
  Fajne podanie na lewą, świetny strzał lobem w górny róg. Dla mnie bajka, taka akcja prost a jednocześnie skuteczna.
  GIEKSA W GRZE! INO GIEKSA!

 

Dodaj komentarz

*