Podbeskidzie wygrało ostatni mecz w Bielsku w kwietniu…

Dodano przez Witek | 31 sierpnia 2016 19:30
Licznik odwiedzin: 1562

W meczu, który jest hitem siódmej kolejki rozgrywek I ligi, GieKSa wyjeżdża do Bielska – Białej by spotkać się z ubiegłosezonowym spadkowiczem z ekstraklasy drużyną Podbeskidzia. Po szóstej kolejce zespoły z Bielska i Katowic sąsiadują ze sobą w tabeli (odpowiednio piąte i szóste miejsce), wygrana w tym meczu może spowodować, że zwycięzca awansuje nawet na drugie miejsce…

Górale rozgrywki w I lidze rozpoczęli od „wysokiego C”: w pierwszych czterech kolejkach wygrali trzy spotkania w identycznych rozmiarach po 2:0 (z Olimpią, Bytovią i Chrobrym – wszystkie na wyjeździe) oraz zanotowali jeden remis, z będącą liderem drużyną Wigier 1:1 ( u siebie).

W piątej i szóstej kolejce, ku zdziwieniu obserwatorów, Podbeskidzie przegrało swoje spotkania, znowu w identycznych rozmiarach po 0:1 (z Chojniczanką – u siebie i Stomilem – na wyjeździe). Spotkanie z GieKSą zapewne da odpowiedź czy to chwilowa zadyszka czy większy spadek formy piłkarzy z Bielska – Białej!

Z ciekawostek, o niczym nie świadczących, ostatni mecz rozgrywany u siebie Podbeskidzie wygrało dziewiątego kwietnia, w następnych siedmiu spotkaniach Górale pięć razy przegrali i dwa razy zremisowali (łącznie z jednym spotkaniem w ramach Pucharu Polski).

W przerwie letniej przed bieżącym sezonem w Bielsku – Białej działacze nie mieli oporów przed zrobieniem rewolucji w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Rozstano się z aż dziewiętnastoma zawodnikami. Piłkarze odchodzący z Podbeskidzia w większości przypadków nie mieli problemów z znalezieniem nowych pracodawców w zespołach Lotto Ekstraklasy (pięciu piłkarzy), czy w drużynach zagranicznych (sześciu piłkarzy). Z pozostałej ósemki, trzech zawodników pozostaje bez nowego klubu, reszta podpisała umowy z drużynami pierwszo- i drugoligowymi.

Podbeskidzie podpisało/wypożyczyło w sumie osiemnastu nowych zawodników. Wśród nich najbardziej rozpoznawalni, którzy przyszli do Górali to: znany z występów w GieKSie Daniel Feruga (Chojniczanka), Damian Jakubik (Górnik Łęczna), Michał Janota i Mariusz Magiera (Górnik Zabrze), Rafał Leszczyński (Piast), Łukasz Sierpina (Korona) czy Tomasz Podgórski (Ruch).

Jak na razie o sile strzeleckiej drużyny decyduje dwóch zawodników którzy pozostali w składzie drużyny z ubiegłego sezonu: Róbert Demjan (trzy strzelone bramki), Damian Chmiel (jedna strzelona bramka) oraz Góral od tego sezonu Tomasz Podgórski (trzy trafienia do bramki przeciwników).

Trener Dariusz Dźwigała przed meczem z GieKSą ma do dyspozycji prawie wszystkich piłkarzy. Na pewno nie zagra Daniel Mikołajewski który przebywa na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Podobno do gry gotowy jest Tomasz Podgórski, który ostatni raz wystąpił w spotkaniu w piątej kolejce i ze względów „przeciążeniowych” nie zagrał w meczu w Olsztynie.

P.S. „Rzutem na taśmę”, dzisiaj, czyli w ostatnim dniu okienka transferowego działacze z Bielska zasilili drużynę przez wypożyczenie dwóch zawodników. Pierwszym z wypożyczonych jest młodzieżowy pomocnik z Rekordu Bielsko – Biała, Szymon Szymański. Drugim wypożyczonym zawodnikiem jest ubiegłosezonowy król strzelców (szesnaście trafień) I ligi Szymon Lewicki. Lewicki do Podbeskidzia przeszedł z Arki.

Tym samym Podbeskidzie ma dwudziestu nowych zawodników.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*