Podsumowanie statystyczne sezonu: Boczni obrońcy

Dodano przez GoT | 23 czerwca 2016 23:14
Licznik odwiedzin: 1397

Dzisiejsza analiza skupi się na bocznych obrońcach, więc pod lupę weźmiemy: Czerwińskiego, Flisa, Frańczaka oraz Pietrzaka.
liczba spotkań

Jak widzimy na powyższym diagramie Czerwiński rozegrał prawie maksymalną ilość spotkań. On na prawej obronie był bezkonkurencyjny, bo też takowej nie miał. Jeśli chodzi o lewą flankę to w rundzie jesiennej nie było na tej pozycji problemu, bo Pietrzak dobrze odgrywał swoją rolę. Po jego odejściu na jego miejsce sprowadzono Flisa. Na tej pozycji również grał Frańczak.

Liczba straconych średnia straconych

Ciekawe jest to, że liczba straconych bramek w porównaniu do liczby rozegranych spotkań jest u zawodników na podobnym poziomie. Jedynie przy Pietrzaku traciliśmy tych goli więcej.

Asysty

Boczni obrońcy rozliczani są również za grę w ofensywie. Najlepiej w tym aspekcie prezentował się Pietrzak, który zaliczył 9 asyst w 17 spotkaniach. Czyli praktycznie w co 2 meczu brał udział przy golu. Frańczak, który lepiej czuje się na pomocy, w trakcie grania jako obrońca (8 spotkań), zaliczył 3 asysty – jest to również dobry rezultat.

ocena gieksa

W naszej ocenie najlepszym bocznym obrońcą jest Alan Czerwiński (średnia 5,56). Alan w ciągu sezonu miał wahania formy, jednak przez większość sezonu prezentował się solidnie. Pietrzak (średnia 5,26), którego atutem była gra do przodu, nie spisywał się w defensywie. Frańczak (średnia 5,19) i Flis (średnia 5,25) natomiast na tej pozycji grali w kratkę.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*