Podsumowanie tygodnia w GieKSie

Dodano przez Błażej | 31 stycznia 2016 17:29
Licznik odwiedzin: 1303

Sporo się działo w tym tygodniu w klubie, niektóre „drobne” sprawy nie były, aż tak ważne by opisywać je w newsach więc postanowiłem zebrać dla was wszystko to co dotyczy piłkarskiej GieKSy byście byli na bieżąco.

Najważniejsza informacja to taka, że nowe kontrakty z GieKSą przedłużyli Frańczak oraz Pielorz. Odpowiednio na dwa lata oraz rok. Swój pierwszy kontrakt podpisał Szymański, który będzie starał się przekonać trenerów do swej osoby przez najbliższy rok.

Dobre informacje nadeszły do klubu z PZPN, który poinformował, iż powołanie na lutowe zgrupowanie U19 otrzymał Paweł Szołtys. Zawodnikowi gratulujemy i życzymy powodzenia. Jednocześnie klub czeka na potwierdzenie ze strony PZPN transferu Denissa Rakelsa do angielskiego Reading. Jest to o tyle ważne, iż w przypadku zagranicznego transferu gracza GieKSa otrzyma ekwiwalent za wyszkolenie. Nie ma tutaj znaczenia, że zawodnik ten był tylko wypożyczony do naszego klubu w okresie gry w I lidze. Kwota duża nie będzie ( około 15.000 złotych), ale ziarnko do ziarnka….

W klubie w tygodniu przebywał na testach trzeci bramkarz Dorian Frątczak. Zawodnik ten nie przekonał jednak sztabu do swojej osoby i wrócił w dniu dzisiejszym do swego macierzystego klubu. W dalszym ciągu o swoją przydatność walczy napastnik Motoru Wojczuk.

Sporo działo się za to na sparingu GieKSy z Karviną. Po raz kolejny GieKSa zaczęła mecz w nowym ustawieniu z jednym defensywnym pomocnikiem i większą ilością ofensywnych graczy. Ustawienie to zdało połowiczny egzamin bowiem GieKSa zremisowała mecz, ale ustawienie trakcie gry zostało zmienione. Dużo bardziej niepokoją nas liczne kontuzję m.in. Goncerza, Burkhardta. Duża ilość podstawowych zawodników pauzowała w tym sparingu. Zobaczymy którzy z nich będą mogli zagrać w piątkowym sparingu z Górnikiem Zabrze.

Z kibicowskim newsów to niedługo możecie się spodziewać marketingowej ofensywy ze strony klubu, który już zaczyna wypuszczać do mediów nowe marketingowe hasło „Najwierniejsi”. Czekamy na efekty działań!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. tyta — 1 lutego 2016 @ 13:31

    … a co jest Gonzowi ?

 

Dodaj komentarz

*